15 bin Fetih Suresi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fıratın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekâtı için Fetih Suresi okundu. Bir gün gibi kısa bir sürede 15 bin adet Fetih Suresi okundu.

KO-MEK AİLESİ FETİH SURESİ OKUDU

TSKnın Fıratın doğusunda PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik geçtiğimiz Salı günü başlattığı Barış Pınarı Harekatının zaferle sonuçlanması için KO-MEKte Fetih Suresi okundu. Fetih Suresinin okunmasına KO-MEKte eğitim gören kursiyerler büyük ilgi gösterdi. Usta öğreticiler ve yöneticilerin de katıldığı Fetih Suresi okumalarının ardından topluca Türk Ordusunun zaferi için dualar edildi. Bir gün gibi kısa süre içinde toplam 15 bin adet Fetih Suresi okundu.

CUMA NAMAZI ÖNCESİNDE DUA EDİLDİ

Öte yandan dünkü Cuma Namazı öncesinde okunan Fetih Surelerinin duası yapıldı. Fuar Camiindeki Cuma namazı öncesinde eller semaya kalkarak hep birlikte Mehmetçik için dua edildi.

FETİH SURESİNİN ANLAMI NEDİR

Fetih Suresi hicretin altıncı yılında Hudeybiye antlaşması dönüşünde Mekke [http://www.gazetevatan.com/arama/KeywordMekke] ile Medine arasında indi. Yirmi dokuz ayetten oluşan sure İslâmiyetin yakında elde edeceği fethi başarı ve zaferi müjdelediğinden Sûret-ül-Fetih olarak anılmaktadır. Surede Peygamber Efendimiz ve müminler için verilen ve verilecek olan nimetler münafıkların ve müşriklerin uğrayacağı azap hatırlatılmakta ve cihâddan geri kalanlar ve daha başka konular anlatılmaktadır. Din devlet ve millet uğruna savaşa katılmanın farz olduğu İslam [http://www.gazetevatan.com/arama/Keywordİslam]ın son hak din olduğu ve diğer dinlere üstün geleceği aktarılmaktadır. Sürede İslamın barış ve anlaşma olgusunu desteklediği bildirilmektedir. Sure Çanakkale ve  Kurtuluş Savaşları sırasında da ev ve camilerde okunmuştur.

- Kartepe Gazetesi, Kent Kulisi bölümünde yayınlandı
https://www.kartepegazetesi.com.tr/haber/3191948/15-bin-fetih-suresi