Kocaman, “Olayın Gazi Meclisi’ne taşınması bizi üzdü “

Deniz Karamert- Kartepe Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleşti. Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda saat 10.00 da gerçekleşen mecliste 7 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının bitiminde Başkan Kocaman bir süredir yerel ve ulusal medyada yer alan ve büyük yankı uyandıran Kartepe Belediyesinin 8,5 milyonluk çiçek alımı olayı hakkında açıklama yaptı. Kocaman, “ Belediye personelimizin bir hatasının siyaset malzemesi yapılıp CHP tarafından Gazi Meclisi’ne taşınması bizi çok üzdü “ dedi.

BELEDİYE PERSONELİMİZ HEDEF GÖSTERİLDİ

Belediye çalışanımızın sadece 8.5 bin TL’lik çiçek alımı işinin 8.5 Milyon TL yazarak yaptığı bir hatanın ulusal gündeme hatta Gazi Meclisine taşınması, belediyemiz tarafından aydınlatıcı basın açıklaması yapılmış olmasına rağmen mecliste kullanılması bizleri üzmüştür diyerek konuşmasına başlayan Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “ Bu konu kaşınarak, belediyemizin personeli hedef gösterildi.  Hepimiz insanız hepimiz hata yaparız. Bende hata yapacağım, sizlerde hata yapacaksınız. Birbirimizin hatasını hoş göreceğiz. Ben belediye başkanı olabilirim. Ama burası Kartepe, burayı birlikte yönetiyoruz. Hepimiz Kartepe için çalışıyoruz “ ifadelerini kullandı.  

SİYASET MALZEMESİ YAPILMAMALIYDI

Elbette siyaset yapılacaktır, siyasetten gelen biri olarak yapılan siyaseti anlayışla karşılayabilirim diyen Kocaman, “ Ancak siyaset yaparken insanları zor duruma düşürecek, ya da iftira atılacak konulardan uzak durulması gerektiği kanaatindeyim. Ben olsam şahsen böyle yapardım. Bu konunun CHP tarafından TBMM’ne taşınması beni çok üzdü. Gazi meclisin konusu bu değildir. Bir personelimizin yaptığı hata siyaset malzemesi yapılmamalıydı. Günahsız insanlar mağdur edilmek istendi” diye konuştu.

PERSONELİ Mİ İŞTE ÇIKARALIM ?

Başkan Kocaman’ın açıklamasının ardından konuşan CHP Gurup Başkan Vekili Hasan Bayrak ise; “Hata olarak gördüğünüz bu olayın tek sorumlusu bir personel mi? Başka sorumlu kimse yok mu? Ayrıca bu olay sadece 2018 bütçesinde değil, 2017 ve 2016 bütçelerinde de mevcut. Bu kadar basite alınacak, tek bir personel suçlanacak bir konu olmadığını düşünüyoruz. Konunun takipçisi olacağız“ ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Başkan Kocaman da “Ne yapalım personeli mi işten çıkaralım “ diye sordu. Bayrak ise; Personelin ne günahı var. Konunun sorumluları bulunmalı “ dedi.

- Kartepe Gazetesi, Kent Kulisi bölümünde yayınlandı
https://www.kartepegazetesi.com.tr/haber/2580101/kocaman-olayin-gazi-meclisine-tasinmasi-bizi-uzdu