İzmit’li sanatçı Nurşen’in şarkısı listelerde

İzmit’li sanatçı Nurşen müzik piyasasına girdiği ilk şarkısı olan ‘Eski Sevgilim’ ile ses getirdi. Söz ve müziği yine Nurşen’e ait olan şarkının stüdyo çalışmaları müzik dünyasının profesyonelleri tarafından yapıldı. Nurşen’in klipini İmre Haydaroğlu yönetirken, aranjörlüğünü Kargo gurubunun gitaristi Selim Öztürk yaptı. İstanbul Marşandiz Stüdyolarında kaydedilen şarkının kaydı sırasında Nurşen’e yine Kargo gurubu müzisyenleri eşlik etti. Şarkının piyano-pad ve synthesizer seslerinde ise yine İzmit’li sanatçı Metin Okutan eşlik etti.

‘Eski Sevgilim’ Nurşen’in ilk klipi ve şarkısı olmasına rağmen sanatçı aslında bu piyasaya yabancı değil. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Nurşen, öğrencilik yıllarında çeşitli müzik yarışmalarına katılarak dereceler aldı. Lise yıllarında bağlama derslerine başlayarak müziğe olan ilgisini farklı yönde geliştirdi. Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri mezunu olan Nurşen şu an Kocaeli Üniversitesinde laboratuvar teknisyenliği yapıyor. Nurşen aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü son sınıf öğrencisi. Sosyal yönü de son derece ağırlıklı olan sanatçı TEGV, Unicef ve Greenpeace gibi kuruluşlarda gönüllü olarak çalışmalar yapıyor.

Müzik tutkusu ve yeteneğini söz yazarlığı ile birleştirerek 2016 yılında ilk bestelerini yapmaya başladı. Farklı müzik türlerine ait söz ve besteleri olan Nurşen, müzik otoriteleri tarafında 90’lar ruhunun temsilcisi olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda yaptığı çalışmaların arasında dizi ve film müzikleri de yer alıyor. DMC etiketiyle çıkacak olan Eski Sevgilim’e Net D ve tüm dijital ortamlardan erişim sağlayabilirsiniz. Sanatçının Instagram hesabına ise nursenasln yazarak ulaşabilirsiniz.

- Kartepe Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kartepegazetesi.com.tr/video/1771575/izmitli-sanatci-nursenin-sarkisi-listelerde