Reklamı Kapat

Bıyıklı’dan iddialı sözler; “Hiç kimse evladını kucağında hastane hastane taşımak zorunda kalmayacak!”

Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan Adayı İbrahim Bıyıklı gazetemizi ziyaret ederek Kartepe Gazetesi İmtiyaz sahibi Cem Şakoğlu ile röportaj yaptı. Yaptığı röportajda, adaylığı, projeleri ve seçimi değerlendiren Saadet adayı Bıyıklı seçime dair iddiasını da ortaya koyarak; “Öyle uzaktan uzağa memleketi kurtaracakmış havasına bürünmeyecek, bu uğurda elimizi değil gerekiyorsa başımızı koyacağız taşın altına. Kimsenin şüphesi olmasın!” şeklinde konuştu

Büyütmek için resme tıklayın

Sayın Başkan öncelikle hoş geldiniz diyerek başlayalım sohbetimize. Adaylığınız hayırlı olsun. Size soracak önemli sorularımız var. Ancak şunu görüyoruz ki, siz de en az benim kadar cevap vermek için heyecanlısınız. Önce adaylık sürecinizden başlayalım isterseniz. Nasıl ve ne için aday oldunuz Kartepe’yi yönetmeye?

“ÖDEMEMİZ GEREKEN BİR BORCU ÖDÜYORUZ”
Öncelikle biz de size teşekkür ederek başlayalım sohbetimize. Adaylık sürecimize gelince; Eğer biraz inançlı bir yapıya sahipseniz bu işlerin sizin kararınızla olmadığını ve olmayacağını da bilirsiniz. Bizim zamanımız bu güneymiş ki Mevla’m bizim aklımıza bu işi düşürdü. Parti teşkilatındaki büyüklerimiz de bu teklifle bize geldiğinde bir an dahi tereddüt etmedik. Çünkü insanın yaşadığı bölgeye hizmet etmesi benim anlayışıma göre borcunu ödemesidir. Bize böyle bir fırsat tanındı ve bu beni çok mutlu etti.


- Sayın Başkanım seçim kampanyanıza öyle bir girdiniz ki, başımızı ne yana çevirsek karşımıza İbrahim Bıyıklı ve Saadet Partisi çıkıyor. Hemen herkes birbirine bu seçim bütçesinin nereden geldiğini ya da sizin kimler tarafından desteklendiğinizi soruyor.

BİREYSEL ÇABAMIZ PARTİMİZİN BAYRAĞIYLA KUVVETLENİYOR
- Bu soru için ayrı bir teşekkür etmem gerekiyor. Bunu vatandaşlarımız sokakta gerçekten çok konuşuyor ve bu bizim kulağımıza da geliyor. Hemen şunu belirtmek isterim ki görmüş olduğunuz tüm görseller ve reklamlarımız tamamen bireysel çabalarımız ve kendi ekonomik gücümüz kaynaklı yapılan çalışmalardır. Hiçbir kurum ve kuruluştan zerre miskal aldığımız bir destek yoktur. Ne şahsım, ne de partim asla hiç kimsenin desteği ile yola çıkmamıştır. Saadet Partisinin ekonomik durumu herkesin malumu. Yıllardan bu yana iktidara uzak kaldığı için devletten hiçbir hazine yardımı alamayan bir siyasi oluşumuz biz. Bunu şunun için söyledim ki, partimin de bize destek verebilecek bir gücü bu anlamda yok. Ancak şunu söylemem gerekli ki, çatısı altında bulunmakla gurur duyduğum Saadet Partisinin bayrağı ve ilkelerinin itici gücü ile kuvvet kazanıyorum.

- Sayın Bıyıklı, hazır bu konu açılmışken kamuoyunda partinizin HDP ile ittifak içerisinde olduğu gibi bir algı var. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!”

Cem bey bizi en çok yaralayan ve üzen konu bu. Ben şahsım adına gittiğim her yerde vatandaşlarımıza bu konuyu çok net bir şekilde anlatıyorum. Saadet Partisinin HDP ile ittifak yaptığına dair tek bir kanıt, tek bir belge ortaya koysunlar ben adaylıktan da çekileceğim, partimden de ayrılacağım. Ancak iktidarın gücü maalesef ki bazen basını da tarafsızlık ilkesinden uzaklaştırabiliyor. Bizi PKK ile yol arkadaşı gibi göstermeye çalışanlara söylenecek çok şey var aslında. Kamuoyu bunların hiç birisini unutmadı aslında. Ancak biz bu konulara girmek istemiyoruz. Herkesi de bu konuda vicdanıyla hesaplaşmaya bırakıyoruz. Bakın size rakamlarla konuşacağım. Türkiye’de 1389 belediye başkanlığı seçimi yapılacak. Bu seçimlerin tümünde Saadet Partisi kendi logosuyla ve kimseyle ittifak yapmadan, tek başına seçime giriyor. Bunu daha nasıl anlatabilirim. Çok net söyledim yine söylüyorum. İktidar Partisi ve onların ittifak ortakları çıkartıyor bu söylemi. Çünkü korkuyorlar. Ancak buradan sesleniyorum ki unutmasınlar korkunun ecele faydası yok. Ne yaparlarsa yapsınlar Saadet Partisi halkının gücüyle iktidara gelecektir. İbrahim Bıyıklı da Kartepe’de ki seçimi nasipse alacaktır

- Peki Sayın Bıyıklı gelelim Kartepe’ye. Çok iddialı konuşuyorsunuz. Seçimi kazanacağınızı iddia ediyorsunuz. Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz.

“NASİPSE BİZİMDİR”
Sayın Şakoğlu siz tecrübeli ve dikkatli bir gazetecisiniz. Evet biz iddialıyız ama kesin sözünü asla söylemiyoruz. Çünkü sloganımızın içerisindeki maneviyata çok inanıyoruz. Biz diyoruz ki Kartepe “Nasipse Bizimdir”. Bunun haricinde şunu söylemek isterim ki biz halisane bir niyetle Kartepe’yi yönetmeye talip olduk. Bunun üzerine ekibimizdeki arkadaşlarımızla birlikte Kartepe’de seçimi kazanmış gibi çalışmalar yapmaya başladık. Kartepe’yi mahalle mahalle, sokak sokak gezdi arkadaşlarımız. İşi bilen, konusunda uzman insanlar yaptılar bu işi. Biz gün itibariyle Kartepe insanının üç aşağı beş yukarı tüm problemlerini biliyoruz. Projelerimizi de ona göre hazırlıyoruz. Halkın ne istediğini bilen ve halka dokunan aday bu seçimi kazanacaktır ve İnşallah bu biz olacağız.

 Peki Sayın Başkan diyelim ki seçimi aldınız. Türk siyasetinin bir klasiği vardır. Siyasetçiler seçimi kazandıktan sonra belediye kadrolarının geniş bir kısmını değiştirirler. İbrahim Bıyıklı bu seçimi kazandıktan sonra ne yapacak?

“ROZETİ ÇIKARTIP GELECEĞİZ”
Sayın Şakoğlu diyelim ki seçimi kazandınız sözünüzü çok beğenmedim aslında. Allah nasip ederse biz bu seçimi kazanacağız. İddiamızı da bize Kartepe halkı veriyor. Bize iddialı olun çünkü size ihtiyacımız var diyor. Merak etmesinler İnşallah 1 Nisan sabahında onların dileklerini yerine getirmiş olacağız. Sorunuza gelince beni ticari hayatımdan tanıyanlar bilirler. Hak gözeten bir insanım. Onun için görevini layıkıyla yerine getiren hiçbir belediye personelinin yerini değiştirmeyi düşünmüyorum. Dürüstlüğünden taviz vermemiş tüm arkadaşlarımızla birlikte siyasi görüşü nedir diye bakmadan çalışmaya devam edeceğiz. Biz buraya yakamızda ki Saadet Partisi rozetini çıkartıp geleceğiz. Partililiğimiz gönlümüzde devam edecek. Ancak belediyede olduğumuz sürece bizim partimizin adı Kartepe partisidir.

Sayın Başkan ‘Nasipse bizimdir’ sloganıyla çıktınız yola. Hatta bir süre kendinizi bile ortaya koymadınız. Sloganınız dolaştı medyada. Bunun bir sebebi var mı?

“GENELİ DEĞİL KARTEPE’Yİ KONUŞALIM”
Bunu biraz evvelde söyledim. Biz bu işe biraz manevi yönden de bakıyoruz. Onun için bizim ismimizden önce yüreğimizdeki yola çıksın istedik. Bu işler nasip işleri. Allah bu işi bize nasip ettiyse rakiplerimiz ne yaparlarsa yapsın bu iş bizimdir. Etmediyse ağzımızla kuş tutsak olmayacak bu iş. Bunu da inanarak söylüyorum. Ancak biz sloganlarımızda yerel seçim üzerinden hareket ederken, iktidar partisinin adayları maalesef işi genel seçim havasına çekmeye çalışıyorlar. Ortaya bir beka problemi atıldı ki seçim neredeyse bu slogan üzerinden yürütülüyor. Kartepe’de yapılacak seçimde iktidar partisinin adayı kardeşimizin seçim konuşmalarında bekadan bahsetmesinin Kartepe ile alakasını çözebilmiş değiliz. Biz isteriz ki Kartepe’ye yapacaklarımızı konuşalım, verebileceklerimizi konuşalım. Mesela siz bizi tüm adaylarımızla bir platformda bir araya getirin ve bize neler yapacağımızı sorun. Biz de projelerimizle cevap verelim. Öyle uzaktan uzağa memleketi kurtaracakmış havasına bürünmeyelim. Sanıyorum bu net bir iddiadır. Biz böyle bir çağrıya hazırız. Projelerimizle, kaynağını nereden bulacağımızla hepsine hazırız. Onlar da böyle bir teklifi kabul ederlerse, Kartepe insanının önüne çıkartın bizi. Halk da kimin cevap ve projelerinden tatmin olur ve inanırsa ona oy versin.

- Peki Kartepe için bütün projelerinizi sayın demeyeceğim elbette ama Kartepe insanının en büyük isteği ne sizce? Bunu şunun için soruyorum ki, ekibinizin sokak sokak gezerek halkı dinlediğini söylediniz. Ne istiyor halk?

“ÖNCELİĞİMİZ HASTANE”
- Cem bey biz Köseköy merkezdeki seçim büromuzun açılışında bütün projelerimizi insanlarımıza anlatacak ve tanıtacağız. Ancak sorunuza şu cevabı verebilirim ki Kartepe insanı en hararetli şekilde bölgede yapılacak bir hastane istiyor. Kartepeli bir anne ya da baba ateşler içinde yanan evladını kucağında İzmit’e kadar taşımasın diye, ilaçlarını düzenli almak zorunda kalan yaşlı teyzem rapor yazdırmak için onca yolu gitmesin diye önceliğimiz elbette sağlık. Biz de bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık ve hatta yerini bile belirledik. Ancak bugün deklere etmeyeceğim. Çünkü biz seçim büromuzun açılışında sizi de bekliyor olacağız. Sizin halkın içerisinde bir gazeteci olduğunuzu düşünerek hastanemizin yerini de halkımızla birlikte öğrenmenizi isteriz.

- Sayın Başkan geldiğiniz ve röportaj yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz her hangi bir şey var mı?

“BEKLENTİLERİ ASLA BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ”

- Sayın Şakoğlu biz size teşekkür ederiz. Kendimizi ifade etme fırsatı verdiniz bize. Son olarak hiçbir şey söylemeyeceğim. Çünkü Allah’ın izniyle bu son röportaj olmayacak. İnşallah 1 Nisan sabahında yine ilk röportajımızı sizinle yapacağız. Kartepe insanının istekleri bizi aday yaptı. Kartepe halkının beklentileri bizi bu yola soktu. Ben iddialı bir insanım Kartepe seçmeninden aldığım elektrik ve yaptığımız çalışmalar neticesinde şunu söyleyebilirim ki ‘Kartepe’de bu iş tamam İnşallah’ Biz halkımızın beklentilerini asla boşa çıkartmayacağız. Dürüst, ilkeli, herkesin arkasında duracağı işler yapacağız. Lafla değil gerçekten Kartepe’yi Kartepeliler ile birlikte yöneteceğiz. Yeter ki bize inansınlar, yeter ki bize güvensinler. Sizin aracılığınızla buradan tüm Kartepe halkına selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum..

11 Mart 2019 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz