Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Herkese Günaydın

Penceremin dışında incecik bir kar yağıyor. Sanki ağır çekim gibi yağıyor, öyle narin. Elimde kahvem, tabağımda eşimin yaptığı havuçlu kek bir yandan yazıyorum, bir yandan da şükrediyorum hayata. Aç değilim, açıkta değilim, sevdiğim insanlar tam anlamıyla yanımda olamasalar bile yüreğimin tam da ortasındalar. Sağlığım yerinde ve Cennet gibi bir ülkede yaşıyorum. Daha ne olsun.

Birinci paragraftaki her şeyi bir anda tam tersine çevirebilirim. Bardağın boş tarafından bakabilirim hayata. Kar yağıyor, dışarısı buz gibi, şimdi kat kat pırasa gibi giyinmek lazım. Evde benden başka kimse yok, kim uğraşacak şimdi su ısıtıcıya su koy, fişe tak, yok bilmem ne? Eyvallah kekler güzel de, tek başına bir anlam taşımıyor ki. Eşim, kızım İstanbul’da, annemi, kardeşimi, yeğenlerimi görmediğim neredeyse bir hafta. İşten güçten kafa kaldıramıyorum. Zaten memleketin hali malum. Of Allah’ım ne olacak bu bizim halimiz?

Hayat sizin baktığınız doğrultuda akıyor unutmayın. Ona büyük beklentiler yüklediğinizde yorulan o değil siz olacaksınız her zaman. Mutluluk hep var ama siz ne ile mutlu olduğunuza karar vereceksiniz. Az ile mi yoksa çok ile mi? Hani klasik olacak belki ama aza kanaat etmeyen, çoğu bulamaz atasözümüzdeki gibi.

Her şeyin iyi olduğu bir hayatı düşünsenize. Her şeyiniz var. Öyle imkânlara sahipsiniz ki, elde edemeyeceğiniz, ulaşamayacağınız hiçbir şey yok. Ne kadar da rahat ve keyifli öyle değil mi? Değil. Hayalleriniz yoksa siz de yoksunuz. İstediğiniz her şeyi elde ettiğiniz anda hayal alıp başını gidecek ve size sadece mutsuzluk kalacak.

İyi de, kötü de sizsiniz, suç arıyorsanız, aynanın karşısındaki kişiden başlayın. Herkes aynanın karşısındaki kişiyi düzelttiği zaman aslında hayatın zaten düzgün ve harika aktığını görebilecek. Dünyayı düzeltmek için işe kendinizden başlayın bu gün. Herkese İyi çalışmalar.

Kartepe’nin yolları

Öyle güzel, öyle keyifli projeler geliyor ki aklınız şaşar. Kartepe tüm Kocaeli’nin merkezi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Yatırımlar, yapılanlar, verilen müjdeler ve daha bir dolu şey ile müthiş bir trend yakaladı Kartepe. Ancak hani bir laf vardır ya ‘Okyanusta yüzüp derede boğulmak’ diye bir de böyle bir durumu var burasının.

Geldiğim gün ilk yazılarımdan birisinde yazmıştım ‘Bu yolların sahibi kim?’ diye. Bu işle ilgili biraz kıpırdanma ve değişimler olsa da hala Kartepe ile ilgili gazetemize gelen şikayetlerin en önemli kalemini yollar oluşturuyor. Bu nasıl bir iştir anlayabilmiş değilim.

Bizim beldemizin yollarının bazılarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Eyvallah yapsın bir şikayetimiz yok. Büyükşehir yapsın da bizim arkadaşlarımızda bir zahmet denetlesin yapılan işi. En azından başında dursun. ‘Kardeşim bu iş böyle olur mu?’ diyebilme ya da ‘Arkadaş ben söyledim ama yapmadılar’ diyebilme lüksü olsun. Bu da yok şimdi. Ben çok yazdım bu durumu. Üzerine fazla gidince kasıt arıyorlar altında. Yer değiştirme operasyonlarını bile bize bağladı insanları birçoğu. Olsun Allah var gam yok. O her şeyi biliyor.

Kartepe Belediyesinde bazı birimler hala ve ısrarla çalışmamaya ya da görevini tam olarak yapmamaya devam ediyor. Bu günlük üzerinden şöyle bir geçerek yazacağım ama inanın ilerleyen günlerde hem de çok şiddetle yazmaya devam edeceğim haberiniz olsun.

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

14 Şubat bu gün. Sevgililer Günü. Çiçekçilerin, hediyelik eşya satıcılarının, konfeksiyon, aksesuar, parfümeri ya da her ne ise bir dolu esnafın günü bu gün. Kutlu olsun. Tüketimin dibine vurup tadını kaçırmadan, ben daha pahalısını almam lazım ya da isterim yarışına girmeden, iki tatlı söz, belki bir küçük hediye, iki satır şiir, içten bir buse ile bolca yürek çarpması bu işin keyif tarafı.

Ancak illa ki Sevgililer günü kutlayacaksak onu da yaparız. Ailemi yüreğimdeki her daim tahsisli yerine ayırırsam, Vatan, Bayrak, Millet, İnsan, Allah, Kur’an, Kitap, Peygamber sevgisini, nefes aldığı, adım attığı, hareket ettiği, çiçek açtığı için yaratandan ötürü yaratılan her şeyin sevgisini hisseden, çevresine de hissettiren herkesin Sevgililer Günü Kutlu Olsun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Cem ŞAKOĞLU - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?