Reklamı Kapat

Erdemli ve Dürüst Olalım!

Evet sevgili dostlar! Siyaset yazmayayım diyorum ama gündem o kadar çabuk değişiyor ki yazmamak veya değinmeden geçmek elde değil.

Bir haftadır televizyonlarda ve yazılı basında en önemli yer kaplayan Rahmi TURAN’ la başlayıp Kılıçdaroğlu ile devam eden ve nihayetinde Muharrem İNCE’ nin basın toplantısı ile zirve yapan CHP’nin saray tarafından( onların ifadesi, benim için orası saray değil külliyedir) dizayn ve manipüle edilme hikayesi,aynen “kendin pişir kendin ye” veyahut da “kendin çal kendin oyna” misali CHP kendi içerisindeki mücadeleye Tayyip ERDOĞAN’ ı da ortak etmeye çalışıyor bu hikayede.

Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve tezgahbozuldu, şimdi akrep gibi ne yapacaklarını bilmeden kendilerini sokmaya başladılar.

Önce İsmail SAYMAZ’ ın şu tespiti ile başlayalım:

19 Kasım Kılıçdaroğlu “ Sözcü basının amiral gemisidir” dedi.

20 Kasım Rahmi TURAN sözcü’ de bir CHP linin Erdoğan’ ı ziyaret ettiğini söyledi.

21 Kasım Kılıçdaroğlu Fox’ ta haber doğru dedi.

22 Kasım Turan İncenin adını verdi.

23 Kasım Turan kaynağım CHP li dedi.

24 Kasımda Talat ATİLLA, Kılıçdaroğlu açıklamazsa kaynağımı ben açıklayacağım dedi.

Bu tespitleri yapan İsmail SAYMAZ ve bir çok CHP sözcüsü Cumhuriyette’ ki habere atıf yaparak bunun sarayın bir entrikası olduğunu iddia ediyorlar.

Şimdi başa dönersek haberin çıktığı günün hemen sonrasında Kılıçdaroğlu Fox haberde İsmail KÜÇÜKKAYA’ nın sabah programına katıldı. Osabah Küçük kaya ile yaptığı söyleşiye şöyle bir göz atalım.

-İsmail Küçük kaya siz bu haberi okuduğunuzda doğrudur dediniz’ mi?

-Evet.

- Kim olduğunu tahmin ettiniz’ mi?

-Özel bir tahminde bulunmak istemiyorum.

-Ama aklınızdan geçiyor’ mu birileri?

-Evet ama isim vermek istemem.

Sonra devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yine masalar, sandalyeler atılacak, adamlar tutuldu, paralar verildi. Erdoğan CH’ yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Bunlar devleti yönetemez diye bir algı yaratıyor, elinden gelen her şeyi yapıyor, Devletin en kilit noktasındaki kişileri devreye sokuyor.

-Kim bunlar isim verebilir misiniz?

-İsim vermeye gerek yok onları herkes biliyor diye devam ediyor.

Şimdi sevgili dostlar Allah aşkına Kılıçdaroğlu ne diyor?

Kendi yandaş gazetesinin baş yazarı ortaya bir iddia atıyor, kastetmeye çalıştığı kişi Muharrem İnce kendisine kaynağını sorunca açıklamak zorunda kalıyor ve bilgiyi Talat Atilla’dan aldığını söylüyor, iş Atilla’ya dönünce o da kaynağının CHP içerisinden birisi olduğunu söyleyerek bu ismi Kılıçdaroğlu’ nunbildiğini ve açıklamasını istiyor aksi takdirde kendisinin bu ismi açıklayacağını söylüyor.

Daha sonra öğreniyoruz ki bu haber Uğur DÜNDAR’a da teklif edilmiş ancak kabul görmeyince Rahmi TURHAN’ a yaptırılmış.

Buraya kadar olanları siz saygıdeğer dostlarım zaten biliyor, hem yazılı hem de görsel basından takip etmişsinizdir benimki hatırlatma babından bir tekrardır.

Sayın İnce basın toplantısı yapmadan önce her zaman olduğu gibi Kılıçdaroğlu haberin önünü arkasını araştırmadan habere balıklama daldığı gibi İzmir’den Sayın Erdoğan’a istediğin televizyonda bu konuyu tartışalım, diye posta koyuyor ve bu işte sarayın parmağı var diyor.

Bu televizyona davet etmenin arkasında ne kumpaslar çevirdiğinizi yerel seçimler öncesinde Binali Yıldırımın İmamoğlu ile yaptığı televizyon programında ibretle  ama şaşırmadan izledik. Moderatör Küçük kaya’ nın kesinlikle soru verilmedisavının nasıl otel odalarında görüşüldüğünün ifşasından sonra kabul edildiğini insanlar unutmadı. Şunu’ da hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım! Akıllı adam aynı delikten iki defa kendini ısırtmaz.

Şimdi buradan bir teşbihte bulunmak istiyorum. Eskiden Annelerimiz bize kazak ve patik örmek için çarşıdan çile halinde yün alır ve onları yumak haline getirirken bir karıştırdı’ mı açana kadar akla karayı seçerlerdi, çoğu zaman bizlerden çileyi çözmek için yardım isterlerdi.

Bu olay da aynen bu çile çözme işine dönüştü, bir türlü karıştırdıkları çilenin iki ucunu bir araya getiremiyorlar, uğraşıp duruyorlar ve arada bir de etrafa çamur atıyorlar, bu sarayın komplosudur diyerek. Oysa bomba ellerinde patladı ama farkında olduklarının farkında değilmişçesine bocalayıp duruyorlar.

Enteresan olan o günden beri Kılıçdaroğlun’ dan ses seda yok, Küçük kaya ile yaptığı söyleşiden sonra nasıl çark edeceğini düşünüyor herhalde?

İşte CHP’ nin hali bu dışarıdan birilerinin bir şey yapmasına gerek yok, kendileri birbirlerini yiyorlar zaten. Allah sonlarını hayretsin. Koca koca adamlar televizyon kanallarına çıkıp bu tezgahın arkasında saray var diye kendilerini yırtıyorlar. Yahu Allah aşkına ayan beyan ortada olan bir durumu ne diye inanmadığınız halde tersine çevirmeye çalışıyorsunuz?

Bir anda Türkiye’n rotası değişti, tüm dikkatler bu konu üzerinde yoğunlaştı ve gerçek gündem güme gitti.

Birden aklıma geldi kazandıkları belediyelerde seçim öncesi verdikleri sözlerin aksine yapmak zorunda kaldıkları, zamları ve icraatları kamu oyunun dikkatinden kaçırmak için’ mi bu tezgahlar acaba?

Mesela bir örnek! İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin su zammını gizlemeye’ mi çalışıyorlar?

CHP de her kes birbirinin ifradı üzerine hesap ve planlar yapıyor, işte buna “Bizans entrikası” diyorlar..

Bu entrikaya’ da AK Parti’yi ve Erdoğan’ ı ortak etmek için partileri adına televizyonlarda boy gösteren yandaşları ve sözcüleri’ de büyük çaba harcıyorlar ancak bohça artık yama tutmuyor, kumaş eskimiş. Çamur at izi kalsın’ la bu işler artık yürümüyor. Vatandaş her şeyi gayet güzel takip ve analiz ediyor, zamanı geldiğinde cevabını gerektiği gibi verecektir.

Bu arada aklıma Kurt ile Eşeğin tartışması geldi onu sizlerle paylaşayım.

Kort: “Çim yeşildir”.

Eşek :”Çim sarıdır” diye iddiaya tutuşmuşlar.

Neyse konuyu ormanlar kıralı aslan’ a anlatmışlar.

Aslan Kurt’a bir ay hapis cezası Eşek’ e de özgürlük kararı vermiş.

Kurt şaşkınlıkla Aslana yaklaşmış ve sormuş:

Hakikaten sen çimeni sarımı görüyorsun?

Aslan: Hayır çimen yeşildir.

Kurt: O halde neden bana bir ay hapis cezası veriyorsun?

Aslan : Eşekle tartıştığın içindir bu ceza.

Şimdi CHP içerisinde kim kime ceza verecek, bilet kime kesilecek kamu oyu gibi ben de merakla bekliyorum.

Tüm siyaset yapanlaradır bu çağırım. Lütfen siyaseti erdemli ve dürüst yapalım vesselam.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar ve daima dost kalanlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARIKAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.