Reklamı Kapat

Fitne

Herkese iyi haftalar dileyerek başlayalım yazımıza. Keyifli, bereketli ve huzurlu bir hafta olsun hepimiz için. Ak Parti Kartepe İlçe teşkilatı 31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Son derece iyi de bir katılım oldu. Her ne kadar ben bu işlere körler sağırlar birbirini ağırlar mantığı ile baksam ve bir fayda sağladığına inanmasam da yine de diğer partilere oranla gerçekten iyi bir sayı vardı salonda. İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, il ve ilçe yöneticileri, eski başkanlar ve partililer varmış salonda.

Allah biliyor birebir katılıp salonda olmayı çok istiyordum, bunun kendimce bazı sebepleri vardı. O salonda birileri ile birebir konuşmayı ve herkesin içerisinde birkaç soru sormayı çok istiyordum. Kısmet değilmiş. Gazeteden sormamız gerekecekmiş demek ki. Ancak bunun için biraz daha sabretmek gerekli. Ben beklerim sabırlı bir insanım.

İstişareyi takip eden arkadaşlarımdan öğrendiğim il Başkanı Ellibeş’in de, İlçe Başkanı Yılmaz’ın da ve özellikle Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın da konuşmaları arasında önemli mesajlar vardı. Fakat Kocaman öyle bir laf etmiş ki bana sorarsanız yenilir yutulur cinsten değil. Bir sonraki cümlede düzeltmeye çabalamış ama ok yaydan çıkmış anladığım kadarıyla. ‘Birlik beraberliğimiz devam ettiği sürece, İÇİMİZE FİTNE GİRMEDİĞİ SÜRECE ki bu güne kadar girmedi, bu nedenle her zaman başarılı olacağız’ demiş. Bakın bir gazeteci olarak çok özür dileyerek söylemeliyim ki öküzün altında buzağı aramıyorum. Niyetim ortalığı karıştırmak falan da değil. Ancak bunca yıldır siyaseti ve siyasetçileri takip ediyor ve içerisinde yer alıyorsam, bu lafın öyle sıradan bir laf olmadığını da birçok insan gibi ben de bilirim.

Ak Parti Kartepe İlçe teşkilatının içerisindeki karışıklık bu günün meselesi zaten değil. Pişmiş aşa su katmaya çabalayanlar, erki eline almaya çalışanlar, işi yukarıdan bitirmeye ve kendi imparatorluklarını ilan etmeye uğraşanlar hala ciddi anlamda saman altından su yürütüyorlar. Kendilerine göre ölü taklidi yapıyorlar. Hiç kimse bir yere aday değil, hiç kimse böyle toplantılar hariç ortada yok, kimisi kalıbına göre cilalanmış makamından güya çıkmıyor ama herkes deli bir koşturmaca içerisinde ortalığı karıştırmaya çalışıyor.

Kıssadan hisse Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman bu güne kadar girmedi dese de ilçe teşkilatı içerisindeki karışıklığı adı gibi biliyor. Ortalığı karıştıranları da, karıştırmaya çalışanları da iyi biliyor. Hatta bana sorarsanız bildiği birçok şey gibi bildiği halde bilmezden geliyor.

Evet Ak Parti Kartepe İlçe teşkilatında ciddi oyunlar oynanıyor. Herkes bir hesap peşinde. Ne olacağını zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz. Fitne fücur işleri ancak erbabına yakışır. Fitne fücur ancak ihtirastan doğar, koltuk sevdasından, ticari kaygılardan ya da ticari beklentilerden yol bulur kendisine. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.

CHP farklı mı peki?

Ak Parti Kartepe İlçe teşkilatının içerisindeki karışıklığı yazdık ama CHP farklı bir konumda mı? Tabi ki hayır. Peki biz bu duruma şaşırdık mı? Her zamanki gibi tabi ki hayır.

CHP Kartepe’de 8 Kasım’da başlayan delege seçimleri 24 Kasım’da sona erecekti. Cuma günü seçimler başladı. Başladı başlamasına da bu başlangıç belli ki birilerinin işine yaramadı. Ya da istediği gibi gitmedi. Sonuç? Sonuç derin CHP’liler pat bir araştırma yaptılar ve baktılar ki bu delege seçimi prosedür olarak bir hafta öncesinden ilan edilmemiş. Hemen bir yerlerden birilerine bir itiraz dilekçesi yazdırdılar. Acilen gitmesi gereken yerlere ulaştırdılar ve pat usulsüzlükten dolayı seçimler ileri bir tarihe alınarak iptal edildi. Evet yine 24 Kasım’da bitecek ama 8’inde başlayacak olan seçim 14’ünde başlayacak. Bütün içtenliğimle söylüyorum ki aslını bilmiyorum ama bu iş birilerinin işine yarayacak, başka birilerinin de muhtemelen işini bozacak. Durum böyleyse şayet göreceksiniz CHP Kartepe İlçe teşkilatı bu seçimi tek adayla yapmayacak.

Bir başka bakış açısıyla ne kadar benziyor siyaset birbirine değil mi? Arkasını çeviriyorsun AKP, arkasını çeviriyorsun CHP.

Bu vesile ile sorumluluk sahibi bütün iyi insanlara Saygılarımı sunuyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cem ŞAKOĞLU - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.