Reklamı Kapat

Herkes şov peşinde...

Evet değerli dostlar! Herkes şov peşinde.

Bırakın bu saçma sapan hareket, davranış ve söylemlerinizi de asıl olan halka hizmet için işgal ettiğiniz o koltukları lütfen olması gereken gibi kullanın. Bu millet sizlere bunun için oy verdi.

Çıkın milletin içinde dolaşın, onların dertleri ile hemhal olun, dertlerini dinleyin yerinde çözüm arayın, eyyam yapmayın, eskiyi karalamakla uğraşacağınıza seçilmek için halkınıza verdiğiniz sözleri, yapmayı taahhüt ettiğiniz projeleri hayata geçirin.

Bu arada varsa tespit ettiğiniz eski yönetimle alakalı yanlışlar, su istimaller, rant devşirmeler, haksız uygulamalar bunları da adam gibi, kıvırmadan, yanlı ve yanlış bilgilerle değil doğru belgelerle algı operasyonu yapmadan taşıyın yargıya da görelim sizin adamlığınızı.

Göreve gelmeden bol keseden attınız cümbür cemaat “ biz seçilirsek kimse işinden, aşından olmayacak, onların teminatı biz olacağız” diye, ancak ilk icraatınız emekçi garibanlarla uğraşmak oldu.

Ardından yandaş vakıf, yandaş dernek vs. dediniz halkı yanlış bilgilendirdiniz. Allah aşkına siz de bal gibi biliyorsunuz ki geçmişten günümüze birçok hizmetler vakıf şemsiyesi altında gerçekleşiyor.

Yine sizler de biliyorsunuz ki geçmişten günümüze bu vakıflara zaman zaman devletin, belediyelerin bil-a ücret yer tahsisi ve bina tahsisi yaptığını, lojistik destek verdiğini.

Geçmişte hangi dernek ve vakıflara kol kanat gerdiğinizi bu halk çok iyi bilmektedir, o nedenle sizlere önce aynaya bakmanızı öneririm.

Eğer yasal olmayan bir durum söz konusu ise bunu yaygara yapmadan belge ve bilgileri ile yargıya havale edin ve yargının vereceği karardan

sonra halkla paylaşın. Eğer yapılan hizmetlerin, sağlanan imkanların gayri yasal bir durumu var ise bizde sizinle beraber bu yanlışları yapanları kınayalım ve yanlışlarının cezasını çekmeleri için birlikte hareket edelim. Yok bu işleri sadece kendinize siyasi rant devşirmek için şova dönüştürmeyi düşünüyorsanız,şunu bilin ki halk bunu yemiyor, bu davranışlarınızla halkı kandıramazsınız.

Araç saltanatı dediniz, o konuda da gerçekçi bir yaklaşım sergileyemediniz, ancak birkaç bürokratın altından( Başkan yardımcıları) araçlarını alarak bir gösteri yaptınız bakalım bu ne kadar devam edecek.

Oysa ki, belediyenin üst düzey yönetici ve bürokratları 7/24 hizmet için konuşlandırılmış kişilerdir. Onların hizmet araçları da, şoförleri de olması gerekmektedir, bunda hiçbir beis yoktur.

Benim beklentim belediye başkanlarından( CHP li) şu dur: Çıkın halkın karşısına bir basın toplantısı ile tespit ettiğiniz tüm yanlış, hatalı, gayri yasal uygulamaları doğru olarak bir basın toplantısı ile halkınızla ve basınınızla paylaşın. Nerede ne kadar gereksiz araç kiralanmış, kimlere hizmet aracı adı altında araç verilmiş, ne kadar hizmet ve makam aracı varmış ve bugün ne kadarını gereksiz görerek iade ettiniz bunları açıklayın.

Yine çıkın halkınızın karşısına eski yönetimler ( sizlerin ifadesi ile) kimlere haksız ihaleler vermiş, yandaş müteahhitlere ne kadar usulsüz iş verilmiş, imardan sağlanan rantlar varsa bunları açıklayın biz de bilelim, doğru ise bizlerde sizleri alkışlayalım.

Günlerdir televizyonlarda saatlerce İstanbul da var olduğu savunulan ve seçimden önce de İmamoğlu nun bahsettiği makam araçları konusunu izliyorum.

Ne yazık ki bu iddiayı ortaya atanların iddialarını tam olarak ispat etmelerini canı gönülden arzu etmeme rağmen herhangi bir tatmin edici açıklamaya rastlayamadım. Makam aracı diye yeni kapıya dizdikleri araçların hizmet aracı olduklarını gördük.

Yine 1717 adet araç dediniz, oraya getirdiğiniz araç sayısı 730.

Madem bu 730 araç ihtiyaç fazlası idi 2 Ağustosta İSKİ de neden 997 araç kiraladınız?

Daha önce 1400 liraya kiralanan araçları siz yaptığınız son ihalede yaklaşık üç katı fiyatla 3341 liraya neden kiraladınız?

İmamoğlu ihtiyaç dışı araçlardan beş yılda 250 Milyon tasarruf edeceğiz derken genel sekreteri yılda 120 Milyon tasarruf edeceğiz diyor. Acaba hangisi doğru söylüyor?

Eski genel sekreterin üç adet ( Yazlık, kışlık, baharlık) aracı var dediniz vatandaş çıktı yok böyle bir şey varsa ispat edin dedi sizden iddianızın ispatı yönünde bir hareket göremedik. Getirin o araçları yeni kapıya deyin ki” işte genel sekreterin kullandığı üç araç”, yapın şovunuzu ama yok böyle bir şey çamur at izi kalsın, politikanız bu.

Çeşitli yandaş vakıflara 357 milyon lira kaynak aktarılmış dediniz ancak bunu delilleri ve belgeleri ile açıklayamadınız.

Beş yılda 200 bin kişiye iş vaadi ile göreve geldiniz kafadan 2500 garibanı kapı dışarı ettiniz.

Netice itibarı ile şunu söylüyorum lütfen artık algı operasyonlarından vazgeçin, şov yapmayı bırakın da hizmete odaklanın.

Sizler Türkiye yi yönetmeye değil seçildiğiniz ilde halka hizmet etmek için o makamlara geldiniz artık enerjinizi vatandaşınıza hizmet için seçildiğiniz illere kullanın.

Değerli dostlar! Hep düşündüm neden bu iddialara eski belediye başkanları ( Kadir TOPBAŞ- Mevlüt UYSAL) çıkıp ta yanıt vermiyor diye ancak öğrendim ki İBB Meclisinin Ak Partili üyelerinin önerisi ile tüm bu iddiaların araştırılması ve gerçeklerin ortaya çıkması için bir komisyon kurulması konusunda meclis kararı alınmış.

İnşallah bu komisyonun çalışması neticesinde gerçekler ortaya çıkar ve varsa suç ve suçlular cezasını çeker.

Şovdan uzak hizmet dolu günler dileyerek yazıma son veriyorum sevgili dostlar ve daima dost kalanlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARIKAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.