Reklamı Kapat

Bize ne oluyor ?

Sevgili dostlar...

Siyasetten uzak durayım, yazmayayım diyorum ancak kendimi bir türlü frenleyip bu mecradan uzak tutamıyorum. Bu vücutta bağışıklık kazanmış bir virüs bir türlü kurtulamıyorsun.

Bir yanım 24 haziran ve 31 Mart seçimlerinde alınan neticelerden bizi yönetenler ders almıştır diye düşünüyor ve kendimi teselli ediyorum, diğer yandan da yaşayıp müşahede ettiklerim beni hayal kırıklığına uğratıyor.

Burada artık öz eleştiri yapmanın zamanının geldiğini düşünüyorum.

Gördük ki 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde Ak Partinin on yedi yıldan bu yana daima yükselen ivmesi ve performansında aşağıya doğru bir yöneliş söz konusudur. Kimse alınmasın ve kusura kalmasın ancak durum son tahlilde budur. Bunun nedenlerini irdelemek ve ona göre tedbir almak gerekmektedir, yoksa bu gidiş iyi bir gidiş değildir.

Bu gün iktidara geldiği 2002 den buyana tek başına iktidarını devam ettirirken, toplumun her kesiminden oy almış Ak Partinin artık toplumun her katmanını kucaklayamadığını, her kesimden beklenen düzeyde oy alamadığını müşahede etmekteyiz. Bunun nedenlerini Ak parti’ nin artık Türkiye partisi olma çizgisinden uzaklaşması, uygulanan siyasi stratejilerin eskiye göre eksik kalması, yurt içerisinde siyasi etkenlerin teşhisindeki eksiklikler ve ABD ve AB gibi dış etkenlerin Türkiye ve iktidar üzerindeki ekonomik ve siyasi baskıları olarak sıralayabiliriz.

Beka problemi diye adlandırdığımız sınırlarımızdaki olumsuzluklar, Türkiye deki Suriyelilerin varlıkları ve bunların varlık sebeplerinin kamu oyuna tam ve doğru olarak anlatılamaması( Muhacir ve ensar ilişkisi bağlamında) küresel ekonomik krizin yol açtığı olumsuzluklar diye sıralayabilir ve çoğaltabiliriz.

Şunu net olarak görmeliyiz ki 31 Mart yerel seçimlerinde birilerinin eli seçim sandıklarına girmiştir. Başlatılan soruşturmalar neticesinde ben inanıyorum ki bunun böyle olduğu ortaya çıkacaktır.

Seçim öncesi yapılan ittifaklarda insanın rüyasında bile görse inanmayacağı siyasi birliktelikler ortaya çıktı. Vatandaşlarımızın kahir ekseriyeti İYİ Parti ile HDP nin aynı kulvarda koşacaklarına ihtimal vermiyorlardı, ancak gerçek oldu.

Saadet Parti üst yönetiminin bu kadar aşırı bir Ak Parti ve Erdoğan düşmanlığı beslediğini benim gibi birçok akl-ı selim seçmen de düşünemiyordu.

Bu örneklemeler çoğaltılarak alt alta sıralanabili, ancak Ak Parti önce dışarıdaki bu olumsuzluklardan ziyade kendi içerisindeki sıkıntıları bir gözden geçirmelidir.

Son seçimlerde alınan olumsuz neticelerden sonra Reis’in “vatandaşın mesajını aldık bundan sonra yapılan uyarı ve tenkitleri dikkate alarak yapılan eksik ve yanlışlarımızı düzelteceğiz” söylemleri ve bir sürü talimat, tavsiye ve emirlerine karşılık bizi idare edenler başta Belediyelerimiz ne yazık ki içine düştükleri vurdum duymaz tavırlarını, lüks yaşamlar hesapsız harcamalarını,değiştirmemiş ve bugünkü neticeler alınmıştır.

Bizler bu köşeden defalarca yazmamıza rağmen Belediyelerdeki araç saltanatı bir türlü bir disiplin altına alınmamıştır. Belediye bürokratlarının vatandaşla irtibatları son yıllarda tamamen kesilmiştir. Blediyelerde usulsüz imar düzenlemeleri, imardan rant elde etmeler, adamına göre düzenlemeler ve daha neler işte sonuç bu.

Değerli dostlar...

Beni en çok üzen konu Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın bu gayreti, çalışması ve ülkeyi bir noktaya getirme azmi ve hırsı karşısında teşkilatların ve özellikle belediyelerin vurdum duymazlığı ve basiretsizliğidir.

Ak Parti 2002 de yola çıktığı parola ve pusulasına tekrar kavuşmalıdır. Türk milleti kadirşinastır, vefalıdır yapılan hizmetlerin ve çalışmaların karşılığını muhakkak teslim eder, ancak ara sıra da uyarma görevini de yeri geldiğinde yapar ,bugün olduğu gibi.

Artık silkelenelim ve “bize ne oldu?" diyerek tekrar eski günlere geri dönelim ve gönül belediyeciliğinin gereklerini yerine getirelim.

Değerli dostlar...

Burada bir parantez de bende başka bir yer ve değeri olan ancak an itibarı ile sadece CHP Milletvekili olan Haydar AKAR’ a açalım.

Haydar AKAR araştırmadan, bilgi sahibi olmadan benimle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden asılsız ve gerçek dışı beyanda bulunmuştur. Kendisini buradan kınadığımı ifade ile bana isnat ettiği “dağı parsellediler “iftirasının doğrusunu da buradan sizlerle paylaşayım. Evet benim Ka tepe yolu üzerinde 2008 yılında her vatandaş gibi ihaleye girip ormandan kiraladığım 1.3 hektar bir arazim mevcuttur ve ben yolu olmadığı için hiçbir işlem yapmadığım boş araziye on yıldır düzenli olarak kira ödüyorum.

Benim gibi bu yol üzerinde yer kiralayan beldemin insanları da mevcuttur ve hepsi de yasal bir şekilde buralarda faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Bunun dağı parselleme ile ne alakası var ?

Haydar AKAR bunu bana bir anlatır mısın?

Benim bir evim yok diyorsun oturduğun villa kimin?

Doktor İdris’in arazisinden yeşili kaldırtıp sahip olduğun arsa kimin?

Dedenden kalan arazilerden hissene düşenleri Kızılaya mı bağışladın?

Velhasıl sözü fazla uzatmaya gerek yok, sizin yaptığınız zihni ve siyasi yapınız "ÇAMUR AT YAPIŞMAZSA İZİ KALIR’ a" uygun harekettir, ancak şunu bilin ki o çamur bize yapışmaz ve izi de kalmaz evvel Allah nokta…

Buradan bir sitemimi’de Ak Partili Milet vekili kardeşlerime yapmak isterim. Haydar AKAR Meclis kürsüsünden Kocaeli / Kartepe ile ilgili bir konuşma yaparken ve partinizin Disiplin Kurulu Başkanına asılsız suçlamalarda bulunurken sizler nerede idiniz?

Partiniz ve partiliniz ile ilgili suçlamanın içeriğini öğrenmek için lütfedip doğrusunu öğrenme gereğini bile duymadınız. Size’de buradan teşekkürlerimi iletirim.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar daima dost kalanlar...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARIKAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Kartepe - Belediye başkanlıklarının vurdumduymazlıklarının 1. sebebi İl Başkanlığdır. Civelekten sonra gelen hiç bir il başkanı belediye başkanlarına sesini çıkarmadı / çıkaramadı. kimisi hemşeri bağları sebebi ile, kimisi çıkarları doğrultuusnda ... Vel Hasılı şemsettin ile başlayan gevşeme dağılma çözülme abdullah bey ile devam etmiştir.

oh oh oh başkanım, maşallah başkanımla bu işler böyle olur.

Yazıklar olsun bu şehrin teşkilat kanadında ki siyasilerine...

Menfaatleri için otoriteyi heba ettiler, yok ettiler.. Akabinde gelsin volvolar, bmwler , mercedesler , yapılsın ihaleler , verilsin bağışlar yardımlar. ..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 00:11
01

Gerçek - gölcük belediye başkanı kaç araç kullanıyor ona bak....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Haziran 11:24