Reklamı Kapat

Tebrikler Kartepe…

Evet sevgili dostlar ! Yazımın başlığında da belirttiğim gibi, Kar tepemiz siyasi rüştünü her zaman olduğu gibi bu seçim sürecinde de ispat etmiştir.
Kar tepe’de seçime katılan beş siyasi partinin aşağıda isimlerini zikredeceğim adayları gerçekten siyasi nezaket ve olgunlukta seçim süreçlerini götürmektedirler.
Burada bu süreci yöneten beş siyasi partinin Belediye Başkan adayları kadar ilçe yöneticileri ve vekillerinin de büyük katkısı olduğu inancındayım.
Tabi ki burada seçimlerin en önemli unsuru olan partili seçmenlere de bir parantez açmak gerekir. Seçimlerin en önemli figürü ve belirleyicileri bizleri idare edecek kişiler iş başına getirmek için son noktayı koyacak ilçemizin değerli seçmenleridir.
Kartepe seçmeni kullandığı oyun nelere mal olacağını ve ne kadar önemli olduğunu bilir ve oyunu ona göre kullanır. Bunu her seçimde göstermiş ve ispat etmiştir.
Kartepe seçmeni ne zaman, nerede ve kime nasıl bir mesaj verilmesi gerekiyorsa ona göre oyunun rengini belli eder ve alınması gerekli mesajları her daim verir ve bundan sonra da verecektir. Bunu yaparken de vakar içerisinde gönüllere dokunarak, kırıp dökmeden hakkaniyet içerisinde ve herkese ve her kesime aşırı samimiyet ve saygı göstererek gerekleştirir.
Bu nedenle Kartepe seçmenine her daim takdir ve teşekkürü borç bilirim.
Kar tepeli seçmen feraseti, ali cenaplığı, vakur duruşu,olaylara hakimiyeti, ülke siyasetinde, iç ve dış olaylardaki takipçiliği, meselelere vakıf bir şekilde ülkenin ve bulunduğu yörenin hassasiyetlerini göz önünde bulunduruşu ile kendini her daim ispat etmiş ve sağ duyu ile hareket etmesini bilmiş bir topluluktur.
Değerli dostlar geçmişte yaşadığımız o kara günleri bir hatırlayacak olsak! Seçim zamanlarında kahve hanelerin ayıldığı, siyasi konuşma için bölgemize gelen şahsiyetlere yapılan ahlaka mugayir hareketler, baskılar, aileler arası hatta kardeşler arası siyasi kavgalar, dargınlıklar, husumetler, okullardaki öğretmenler arasındaki siyasi çekişmelerden etkilenen ve başarısız olan öğrenciler, radikal sendikalar ve dernekler (Pol-Der/ Pol-Bir-/Töb-Der/ Ülkü- Bir/ Toprak- İş/ Tikko)
Yukarıda parantez içerisinde bazılarını zikrettiğim dernek ve sendikalar temsil ettikleri kitlelerin karşısındaki tüm siyasi oluşumlara karşı adeta savaş açmakta, yakıp yıkmakta, kamu malına zarar vermekte en ufak bir beis görmemekte idiler.
Olaylar öyle boyutlara taşınmıştı ki aynı aileden iki kişi , iki kardeş, iki akraba birbirleri ile kıyasıya kavga etmekte, kamu malına zarar vermekte, üniversitelerde fütursuzca eylemler yapmakta, birbirlerini öldürmekte idiler.
O günleri yaşayan birisi olarak bugün geldiğimiz noktada bulunduğumuz ortam ve şartları memnuniyetle müşahede ediyorum.
Bu nedenle de yukarıda bahsettiğim olumsuzluklardan geldiğimiz bu huzur ortamı için şükrediyor ve bugün sahada olan siyasilere ve onları oyları ile bir yerlere taşıyacak seçmenlere de bir kez daha bu olgunluklarından dolayı teşekkür ediyorum.
İstisnalar olsa da fazla bir şey değişmiyor, akliselim galip geliyor.
Burada siyasi partilerin Belediye Başkan adayları ile ilgili de bir şeyler yazmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle sırası ile onlardan da bahsetmek istiyorum.
*Muhammet Mustafa KOCAMAN ! Cumhur İttifakının adayı Kartepede geniş bir kesim tarafından tanınan bir kişi. İktidar gücü ve Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın rüzgarını arkasına almış pek seçilmeme kaygısı olmayan bir aday.Geçtiğimiz hafta projelerini partilileri ile paylaştı.Gördüğüm kadarı ile projelerin büyük bir kısmı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile gerçekleşecek projeler, hayata geçirildiği takdirde kar tepenin çehresi değişir.
*Cumhur KARAKADILAR ! Millet İttifakının adayı, Kendisi de aynen Kocaman gibi Kar tepe’de geniş bir kesim tarafından tanınan, gayretli, çalışkan, öz güveni yüksek, ayakları yere sağlam basan bir kardeşimiz. Onun da her ne kadar tanıtım toplantısı yapıp projelerini paylaşmadı ise de ana başlıklarıyla Kar tepe’ye hizmet etmeye matuf projeler olduğunu hissediyorum..
*İbrahim BIYIKLI ! Saadet Partisinin adayı. Kendisini tanımam ve hakkında da fazla bir bilgim olmadığı için herhangi bir fikir beyan edemeyeceğim.
*Temel OFLUOĞLU ! Demokratik Sol Partinin adayı. Kartepe Belediye meclis üyesi, tanıdığımız bir kardeşimiz, gayretli çalışkan, renkli bir kişiliği olan ve meclisteki aktif çalışmalarına şahit olduğumuz değerli bir kardeşimiz.
*Ahmet Selim KIVANÇ ! Demokrat Parti adayı, kendisi tanıdığım, sevdiğim bir kardeşimiz. Köseköy’de esnaflık yapan, Kartepe’de geniş bir kesim tarafından sevilip, sayılan bir kişiliğe sahip bu kardeşimizin pek projelerini dinleme fırsatım olmadı, inşallah önümüzdeki günlerde kendisi ile görüşecek ve projeleri hakkında geniş bilgi alacağım.
Evet dostlar ! fazla söze ne hacet. İşte Kar tepenin hali, işte Belediye Başkan adayları karar sizin.
Rüştünü her daim ispat etmiş Kar tepeli seçmenlerimizin sağ duyusuna güveniyor, en doğru değerlendirmeyi yaparak İlçemizi beş yıl yönetecek kadroları seçeceğine gönülden inanıyor ve hepsine başarılar dilerken bugüne kadar huzur içerisinde getirdikleri bu seçim sürecini aynı olgunluk içerisinde tamam lamalarını temenni ediyorum.
İnanıyorum ki bunun sonunda kazanan KAR TEPE olacaktır. Kalın sağlıcakla sevgili dostlar ve daima dost kalanlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARIKAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

5541 - Sendde hicbisey bilmiyon nasıl gazeteciliiik bu. Bilmiyosan öğren bizide aydınlat sonuc olarak ssadece kendini tatmin etmişsin bizi degil

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 22:48