Son Dakika Haberleri

Reklamı Kapat

Bir şeylerin değişmesi için senin düşüncen de değişmeli…

Düşüncenizi değiştirmedikçe eylemlerinizi ve yaşam şartlarınızı değiştiremezsiniz; eylemlerinizi ve hayat şartlarınızı değiştirdiğinizde geleceğinizi de şekillendirir ve güzelleştirirsiniz. Eğer siz değişmeseniz bir gün gelir nesliniz yok olur. Şunu da bilmeliyiz’ ki insan kendisini değiştirmeden kesinlikle kimseyi değiştiremez.
Değerli dostlar! Gündelik yaşamda hepimizin hayatını değiştiren bir takım olumsuz düşünceler vardır ve bunlar otomatik olarak devreye girer. Peki, bu olumsuz düşüncelerden nasıl kurtulup, pozitif bir yaşam oluşturabiliriz? Önemli olan nokta şu ki, aklımıza olumsuz bir düşünce geldiği anda onu değiştirmeye gayret etmeliyiz. Aşama aşama olumsuz düşünceyi olumluya dönüştürerek beynimizde oluşan öğrenilmiş çaresizliklerden kurtulabiliriz. Yaşanan kötü bir olay sonrasında gelecek olayların da kötü olacağını düşünmemeliyiz. Yaşadığımız olumsuzlukları tecrübe olarak değerlendirmeliyiz. Bizi etkileyen kötü ve olumsuz olaylardan kaçmamalı aksine onlarla savaşmalı ve onları olumluya dönüştürmek için çaba sarf etmeliyiz.
Düşüncelerimiz bizleri yönlendirir. Güzel ve mutluluk veren bir olay yaşadığımızda bu günlük yaşantımızda bizi olumlu olarak etkiler ve motive olmamızı sağlar. Olumlu olarak yaşadığımız her olay bizim geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlar.
Yüce kitabımız olumlu veya olumsuz, iyi veya kötü ile ilgili bizi ikaz etmektedir. “ ARTIK KİM ZERRE KADAR HAYIR İŞLERSE ONU GÖRÜR, KİM ZERRE KADAR ŞER İŞLERSE ONU GÖRÜR “ ( ZİLZAL 7-8 )Burada Hayırdan murat yaptığımız olumlu işler, iyilikler, güzellikler, yardımlar, hayır ve hasenatlar, tüm olumlu iş ve amellerimiz, Şerden maksat ise yaşam boyu yaptığımız ve yapacağımız olumsuzluklar, kötü fiiller ve davranışlardır.
Doğumumuzdan ölümümüze kadar geçen yaşamımız boyunca ayette belirtildiği üzere hayatımızı tanzim edersek herhalde her geçen günden bir sonraki güne bakışımız’ da olumlu ve güven içerisinde olacaktır.
Sevgili dostlar ! Bu hafta sizlerle kısa bir yazı ile beraber olduk, inanın daha fazla bir şeyler yazmak içimden gelmiyor. Siz çok değerli dostlarıma saygısızlık olur düşüncesi ile bu hafta hiç yazmamaktansa bu kadarla yetineyim.
Çok sevdiğim, çocukluk ve okul yıllarımın bir bölümünü beraber geçirdiğim, gençlik yıllarımın da büyük bir bölümünde, okuldan arda kalan zamanlarımı onunla geçirdiğim, aynı iş yerinde ( Tüpraş İzmit Rafinerisi) beraber çalıştığım acı, tatlı bir çok anımız olan sevgili kuzenim ( Dayımın oğlu ) Cevdet GÜRAY’ ı uzun bir yoğun bakım sürecinden sonra geçtiğimiz hafta Çarşamba günü kaybetmiş bulunmaktayım.
Hakka yürüyen kardeşime Mevla’ dan rahmet, tüm sevenlerine bir daha baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.
Kalın sağlıcakla değerli dostlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan ARIKAN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 371 53 71
Reklam bilgi