Reklamı Kapat

Dünyaya neden gönderildiğini zannediyorsun?

Hepinize Hayırlı Cumalar Diliyorum ve yine ekliyorum ki Allah’ın (C.C.) hayırsız hiçbir günü yoktur.

İnsan doğar, yaşar ve ölür. Bu bir süreçtir ancak bu sürecin içerisinde ne yaptığınız, yapacaklarınız ve davranışlarınız önemlidir. Mesela acaba kaç kişi dünya süreci öncesinde bu evrene nereden ve nasıl geldiğini düşünmüştür? Ya da belki düşünmüş müdür diye sormak bu gün ki yaşam tarzı için daha gerçekçi bir yaklaşım. Sorum cenin süreci sonrası değil elbette. Sorum bu süreç öncesinden geliyor.

Bakın yaşadığımız hayata baktığımızda bu dünyaya gelmemizin bir amacı olmalı öyle değil mi? Yani vurun, çalın, oynayın, gezin, tozun modunda ya da eşinizle tartışın, siyasetçilerle sürtüşün diye yaratıldığımızı düşünmüyoruz umarım. Ya da paranın, gücün peşinde her şeyin mubah olduğu, yalan söyleyerek, insanları aldatarak, yasaklanan şeyleri büyük bir zevk ve keyifle inadına yaparak yaşamın amacını yakalayacağınızı hayal etmiyorsunuzdur İnşallah.

Tabi yukarıda yazdıklarım tabi ki ütopik şeyler. Bunların böyle olmadığını biliyoruz hepimiz. Biliyoruz bilmesine de hiç biliyormuş gibi davranmıyoruz. Sonrasında da diyoruz ki ‘Allah’ım bize bunları neden yapıyorsun’ Allah (C.C.) size hiçbir şey yapmıyor bunun farkında değilsiniz. Ne yapıyorsanız siz kendinize yapıyorsunuz. Çünkü siz bu dünyaya neden geldiğinizin hala farkında değilsiniz ya da değilmiş gibi yaşıyorsunuz. Neyle mücadele ettiğinizin ve neleri kaçırdığınızın farkında bile değilsiniz. Ceza için cehennemi bekliyorsunuz ama farkında olmadan zaten cehennemi yaşıyorsunuz.

Allah (C.C.) daha önceki birçok yazımızda defalarca yazdığımız gibi insanı yeryüzüne kendisine Halife olarak yarattı. Bu mananın peşine düşmeden içinde boğuştuğumuz çukurdan çıkıp aydınlığı bulabilmemiz pek de mümkün görünmüyor. Üstüne üstlük hayat bize aşağıda değil, yukarıda yazılmışken biz hala daha aşağılara inebilmek için sürekli çukur kazıyoruz.

Sizden ricam İnsan-ı Kamil’i bir araştırmanız. İşin sırrına ulaşmak, kendinizi daha iyi anlayabilmek için araştırmanız gereken kelime İnsan-ı Kamil. Bakın bakalım İnsan-ı Kamil neler yapabiliyor. Ya da İnsan-ı Kamil’e ulaşmak için neler yapmak gerekiyor. Son olarak da acaba insan olarak gördüğümüz kendimiz gerçekten bu makamda mıyız bakmak lazım. Bütün bunları araştırırken ‘Tin Suresinin’ Türkçe mealini de bir incelemenizi ve bu söylediklerimle kıyaslamanızı rica ediyorum. Kendinize, gerçek insana kavuşmak için bir başlangıç olsun bu lütfen.

Bu gün ki yaşam tarzı ile insan en çok da kendisine uzaktır. Oysa hep başkalarıyla diyalog kurmaya, başkalarını anlamaya, başka manaların peşine koşmaya çalışır. Siz siz olun önce kendinizi keşfetmeye çalışın. Çünkü asıl sır sizde saklı. O sırrın peşine koşarsanız kendinize kavuşacaksınız. Yoksa insana da, kendinize de hasret gideceksiniz.

Cumanız Mübarek Olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Derviş Haksever - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 371 53 71
Bilgi için tıklayın