Üzülmez, Ulusal Spor Federasyonlarını Ağırladı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Kartepede spor turizmini geliştirmek amacıyla ulusal spor federasyonlarının temsilcileriyle Kartepede bir araya geldi. Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde Kocaelide ilk defa yapılan istişare toplantısında Kartepede sporun geleceği konuşuldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Üzülmez in öncülüğünde Sukay Parkda düzenlenen toplantıya Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Doç.Dr. Levent Atalının yanı sıra Atletizm Federasyonundan Yasin Özlü Bisiklet Federasyonundan Zeki Kutlu Briç Federasyonundan İlknur Meriç Buz Hokeyi Federasyonundan M. Fevzi Karabıyık Judo Federasyonundan Fikret Yıldız Kano - Kürek Federasyonundan Serdar Zagralı Modern Pentatlon Federasyonundan Erkan Çakar Satranç Federasyonundan İslam Yücel Su Altı Sporları Federasyonundan Celal Kavaz ve Yüzme Federasyonundan Afife Beşikde katıldı.

Kartepeye değer katan nitelikli projelerle hemşehrilerine hizmet etmeye devam eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmezin ilçenin coğrafi yapısının avantajlarını sporda etkili bir biçimde kullanmayı hedeflediğini belirttiği toplantıda Kartepe Belediyesi olarak yapılan ulusal ve yerel spor faaliyetleri ile ilgili federasyon yetkililerine detaylı bilgiler verildi. Mevcut doğal yapısı ile pek çok spor branşının yapılabildiği Kartepede spor turizmini canlandırmak için fikir alışverişinde bulunuldu.

Üzülmez :Artık Spor Turizmi Denince Akla Kartepe Gelecek

Federasyon yetkililerinden Kartepede yapılacak spor projeleri için destek isteyen Başkan Üzülmez Öncelikle böylesine nadide spor adamlarını Kartepemizde ağırlamaktan da mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Biz Kartepe Belediyesi olarak temsilde bulunduğunuz spor dalları ile alakalı Kartepede yapılacak organizasyonların müsabakaların yatırımların birçoğuna tesislerimizle ve daha önemlisi irademizle talibiz. Spor ve turizm konusunda iddialıyız. Sizlerden beklentimiz bu imkanları ve iradeyi ülkemiz turizmi adına temsil ettiğiniz branşlar adına fırsata çevirmenizdir. Şimdiden katılımlarından ve desteklerinden dolayı spor camiasının değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Üzülmezden sonra söz alan ASKF Başkanı Murat Aydında federasyonlarda daha çok Kocaelili yöneticinin görev alması gerektiğinin altını çizerken bu durumun ilimizde yapılacak ulusal ve yerel spor organizasyonlarının artmasını sağlayacağını söyledi. Başkan Murat Aydın Amatör Spor Kulüpleri olarak her türlü spor organizasyonun ve projenin her zaman yanında ve destekçisi olacaklarını belirti.

Kocaelide İlk Kez Ulusal Spor Federayosyonu Temsilcileri Kartepede Buluştu

Kartepe Belediyesinin davetine katılan spor federasyonları yönetim kurulu üyeleri ilk defa bu şekilde bir araya gelmekten ve bu toplantının da Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ev sahipliğinde olmasından dolayı çok memnun olarak Başkan Üzülmeze teşekkür ettiler. Gerek organizasyonlar da gerekse projeler de Kartepe Belediyesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten federasyon temsilcileri Kartepenin doğa harikası bir yer olduğunu ve her branş için ideal bir alt yapıya da sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Ulusal spor branşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantı federasyon yetkililerine hediyeler verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

Ekli Dosyalar

17 Şubat 2017 Kocaeli/ Kartepe- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?