Başbakan Yıldırım'dan 15 milyon gence 'Evet' mektubu

Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 milyon genç seçmene mektup yazarak, "16 Nisan'da söz de senin karar da. Kanunları çıkartmada tek irade olacak bir Meclis için seni evet demeye davet ediyorum" dediği belirtildi.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti’de dün yapılan MYK toplantısında referandum kampanyasına ilişkin son durum ele alındı. Başbakan Yıldırım’ın, toplantıda gençlere özel yazdığı mektubu anlattığı öğrenildi.

Buna göre Yıldırım mektubunda, 18-30 yaş arası 15 milyon seçmen genci ‘evet’ demeye çağırıyor. Yıldırım’ın, isme özel yazdığı mektup, “Seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadeleriyle başlıyor. Gençlere 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdikleri cesaret dolayısıyla teşekkür eden Yıldırım’ın mektubu şöyle devam ediyor:

'16 NİSAN’DA SANA SORULACAK'

“Gençlerimizin yaşayacağı yarının Türkiye’sinin daha güçlü, adil ve bağımsız olabilmesi için milli iradesinin yegane temsilcisi TBMM’nin kabul ettiği Anayasa değişikliği 16 Nisan tarihinde sana sorulacak. Geleceğin Türkiye’sini Necip Fazıl’ın dizelerinde yazdığı gibi kim var diye seslenilince, sağına soluna bakınmadan fert fert ‘Ben varım’ cevabını veren gençler inşa edecektir. AK Parti olarak biz gençlerin ‘Seçiyorsak seçileceğiz’ sesini duyduk ve önümüzdeki seçilme yasağını kaldıran, artan vekil sayısı ile daha çok temsil edileceğin bir sistemi senin için hazırladık. 16 Nisan’da söz de senin karar da senin. Hızlı karar alan ve hızlı icraat yapan bir Cumhurbaşkanlığı, kanunları çıkarmada tek irade olacak bir Meclis, millet üzerinde vesayet kurmak isteyen yapıların tasfiye edildiği sivil bir Anayasa, daha güçlü ve kalkınmış bir Türkiye için seni evet demeye davet ediyorum.”

ALTI BAŞLIKTA KAMPANYA DİLİ

AK Parti'nin ‘kampanya dili’ olarak da 6 başlık belirlediği ifade edildi. Buna göre ‘psikolojik ortam’ iyi takip edilecek, ‘muhalefetin açıklamaları’ izlenecek, ‘söylem birliği’ sağlanacak, ‘pozitif bir dil’ kullanılacak, ‘gündem AK Parti tarafından belirlenecek’, ‘kavramsal çerçeve ve sloganlar’ ortak olarak kullanılacak.

16 Şubat 2017 Kocaeli/ Kartepe- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?