Köseköy'e tünel kavşak projesi Büyükşehir tarafından gerçekleştiriliyor

Büyükşehir kent ulaşımında rahatlama sağlayacak bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

KÖSEKÖYE TÜNEL KAVŞAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Master Planı kapsamında D-100 Karayolu üzerindeki projeleri bir bir uygulamaya devam ediyor. Sabancı Kavşağı ve yan yollarıyla D-100 trafiğini transit bir hale getiren Büyükşehir Belediyesi şimdi de Köseköy Kavşağında düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Dal-çık tünel kavşak şeklinde yapılacak projeyle bölgedeki trafik ışıkları ortadan kalkarak araçların kesintisiz ulaşımı sağlanacak.

20 KİLOMETRELİK KESİNTİSİZ D-100

Köseköy Kavşağının dal-çık şeklinde düzenlenmesiyle kent geçişindeki Özdilek ve Kuruçeşme arasında kalan yaklaşık 20 kilometrelik D-100 güzergahı kesintisiz hale gelecek. Köseköy Kavşağı TEM otoyolundan giriş-çıkış yapan ağır vasıta araçlarından kaynaklanan trafik yükünü de ortadan kaldıracak. Kavşaktaki yan yollar Sabancı Kavşağı yan yollarına bağlanacak. Yan yollar dönüş şeritleriyle üç şerit tünel içi 2x2 şerit olarak uygulanacak.

110 METRE TÜNEL

Proje kapsamında 110 metre kapalı tünel dal-çık 500 metre açık kısım yapılacak. Proje anayolu bin 300 metre olarak gerçekleştirilecek. Projede 2 bin 600 metre de kuzey güney yan yolları yapılacak. Proje kapsamında 1 adet de yaya köprüsü inşa edilecek. Kavşak çalışmasında 35 bin ton sıcak asfalt 11 bin metrekare parke 10 bin 500 metre de bordür kullanılacak. Çalışmada dere ıslahı ve altyapı uygulamaları da gerçekleştirilecek.

İHALE 28 ŞUBATTA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Köseköy Tünel Kavşağının yapımını üstlenecek firmayı belirlemek üzere ihale düzenleyecek. İhale 28 Şubat 2017 tarihinde saat 11.00de Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda yapılacak. Projeyi üstlenecek firma kavşağı 430 gün içerisinde tamamlayacak.

Ekli Dosyalar

12 Şubat 2017 Kocaeli/ Kartepe- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?