Reklamı Kapat

Ak Parti Kartepe gövde gösterisi yaptı Başkan Kocaman, “Kartepe’den başka yere üçüncü üniversite yapılamaz”

Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 65’nci Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi yoğun katılımla bu akşam gerçekleşti. Danışmada konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Gençlerimizin Kartepe Üniversitesi’nde okumasını hayal ediyoruz. Büyüklerimizin önünde ifade ediyorum Kartepe’den başka yere üçüncü üniversite yapılamaz. Bu çocuklar bölgemizde yetişecek” dedi.

+40
Haber albümü için resme tıklayın

F. Deniz Karamert- Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 65’nci Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bu akşam gerçekleşti. Partililerin yoğun katılım gösterdiği, büyük coşkunun hakim olduğu danışma meclisinde davetliler salona sığmadı.

ÇAKIR’A BÜYÜK İLGİ

Danışmanın yapıldığı salon Ak Parti Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Bekir Enes Arslan ve yönetimi tarafından Ak Parti bayrakları ve balonlarla donatıldı. Salon adeta bir gelin gibi süslendi.  Salona erkan saatlerde gelen Ak Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır’a partililer büyük ilgi gösterdi. Çakır partililerle bol bol sobet etti, fotoğraf çektirdi.

YOĞUN KATILIM

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen danışmaya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir  Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, İlyas Şeker,  MKYK Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Özdemir, Kartepe Belediyesi eski  Başkanı Şükrü Karabalık, İl Yöneticileri, Ak Parti Kocaeli eski İl Başkanları Şemsettin Ceyhan ve Mahmut Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Adna Turan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,  İlçe Başkanları, Ak Parti Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanın Bekir Enes Arslan ve yönetimi, Ak Parti Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Elif Durmuş ve yönetimi, Kadın Kolları İzmit İlçe Başkanı Pınar Atabay, MHP Kartepe İlçe Başkanı Hayati Dilek, Muhtarlar, mahalle başkanları ve yönetimleri, Meclis üyeleri ve istişare kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI KANDAZ ÜSTLENDİ

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve AK Parti’nin 19 yıllık iktidarı döneminde yaptıklarını özetleyen kısa video gösterimiyle başlayan Danışma Meclisi’nde Divan Başkanlığına Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Av. Furkan Ali Kandaz, Divan Başkan Yardımcılığına İlçe Yöneticisi Ömer Faruk Yıldız, Katip Üyeliklere Kadın Kolları İlçe Yöneticisi Cana Örseven ve Gençlik Kolları İlçe Yöneticisi  Av. Ömer Alp Atlı getirildi.

YILMAZ, “AZALMADAN ÇOĞALACAK BÖLÜNMEDEN BÜTÜN OLACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, “Bu davanın bir neferi olarak 32 yıllık hayatımın en güzel 10 yılımı bu dava için geçirmemi sağlayan rabbime şükürler olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarıdır’ sözünü hatırlatmak istiyorum. 2023 hedeflerini kararlılıkla ortaya koymak için çalışıyoruz. İşte bu salon bu heyecan bunun canlı şahididir. Kuruluşundan bu yana bu davaya emek vermiş teşkilatın her bir mensubuna teşekkür ediyorum. Bizleri Büyük Türkiye hayalinden vazgeçirmek isteyenler her zaman olacaktır. Bizler azalmadan çoğalacak bölünmeden bütün olacağız” dedi.

“ADINI BİLE BİLMEDİĞİMİZ İTTİFAK”

Türkiye’de muhalefet,  olmayan hadiseyi oldu göstermektedir. Buradan amacı sadece ortalığı karıştırmak olan ve her defasında erken seçim diyenlere,  hesap uzmanına bir soru sormak istiyorum” dedi. Başkan Yılmaz’ın bu sözünün ardından Kartepe’nin Ak Gençleri üzerinde sayılar olan bir pankart açtı. Başkan Yılmaz, “Pankartı göstererek aşağıdaki sayılardan hangisi daha büyüktür. Bizim bildiğimiz matematiğe göre bir tarafta Ak Parti’nin üye sayısı diğeri ise adını bile bilmediğimiz ittifakın oyudur” diye konuştu.

YILMAZ, “BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Büyük ve güçlü Türkiye hedefinden asla vazgeçmeyeceğiz diyerek sözlerine devam eden Yılmaz, “ Bizim boş bıraktığımız her alan muhalefet tarafından yalan ve iftira ile doldurulacaktır. Pandemi şartlarının iyileşmesi ile saha çalışmalarına yeniden başladık. Ak Partinin son 20 yılda yaptıklarını vatandaşlarımıza anlatmaya devam edecek ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vira bismillah yeniden yollara” ifadelerini kullandı.

ARSLAN, “DURMADAN YORULMADAN ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

Ak Parti Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Bekir Enes Arslan, “Bugün burada göreve gelişimizin 343’ncü günü. 100 yılda bir denk gelen pandemide çalışmalarımızı yaptık. Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerek Kartepe Belediyemizin hizmetlerinden cebimizden hizmet yapmakta paslanmış olduğumuzu düşündük ve yardım paketi hazırladık. İki büyükbaş hayvan kestik ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Hayvan dostlarımıza her hafta mama programı düzenledik. Üç öğrencimizin bir yıllık burs ihtiyacını üstlendik. Üye çalışmalarımıza, asker uğurlamalarımıza devam ediyoruz. Bir festival düzenledik ve bu festivalde 400 genç kardeşimize forma dağıttık. 2023 seçimleri biz gençler için çok önemli. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a durmadan yorulmadan çalışacağımıza söz veriyoruz “ dedi.

TUGAY ADAK’IN DA İSMİNİ SAYDI

Kartepe Belediye Bakanı Av. Mustafa Kocaman, “Cumhurbaşkanımızın sevdasıyla bizi bir araya getiren bu davaya selam olsun. Emekler ve geçmiş dönemde bu emeği esirgemeyen kıymetli başkanlarıma kalpten teşekkür ediyorum. Çünkü biz de bi gün eskiyeceğimizi biliyorum. Zor günlerden geçiyoruz. 3 yıllık dönemimizin 1.5 yıllık dönemini pandemiyle geçirdik. Nice dostlarımızı, hemşerilerimiz kaybettik. Ama bir yandan da sizlerin huzurunda bazılarının isimlerini zikretmek istiyorum diyerek, Hüseyin Üzülmez, Zihni Yılmaz, Mehmet Ay, Osman Demiröz, Alaattin Köksal, Ali Gümüştekin vb. isimleri saydı. Başkan Kocaman saydığı isimler arasında Tugay Adak’a da yer verdi.  Rabbim hepsini mekanını cennet eylesin” dedi.

KOCAMAN, “ÇOK GÜZEL ESERLER YAPTIK ANLATMAK SAATLER ALIR”

Kartepe Belediyesi’nin  2009’da kurulduğunu söyleyen Başkan Kocaman, “Yeni kurulan bir ilçeyi inşaa etmek, eksiklerini karşılamak gerçekten çok zor. Geçmişten bugüne hizmet veren dostlarımızla yeni bir kent inşa ediyoruz. Şu anda Kocaeli’nin en çok göç alan ilçeleri Başiskele ve Kartepe. Bu şehri inşa ederken, seçimden önce bir beyanname hazırlamıştık. Ne pandemi, ne sağlık dedik teşkilatımızla, ittifakımızla birlikte sahaya çıktık. Çok güzel eserler kazandırdık. Bu eserleri anlatmak saatler alır” diye konuştu.

KOCAMAN, “DAHA HIZIMIZI ALAMADIK”

Kartepe’ye yapılan eserlerden bahseden Başkan Kocaman, “Kent Kütüphanesi, Kent Meydanı, Belediye Binası, Gasilhane, Otoparklar, Ataveler Köprüsü, Kartepe Genç Akademi, FSM Kapalı Pazar Yeri, Antik Köfte, Meleksuyu Sosyal Tesisi, Yazlık Sinema bunlardan bazıları. Yapmış oğlu yapmışız. Ne mutlu bize. İnşallah devamı gelir.  Daha hızımızı alamadık. Bizim siyasette büyükşehir belediye başkanımızla uyumumuz devam ettikçe elimizden ne gelirse yapacağız. Bu hizmetlerle biz nereye varacağız? Kartepe’nin 32 mahallesinin kaynaştığı bir kültür kenti oluyor. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı büyük ve güçlü bir kent oluyoruz. Yeşiliyle ormanıyla bölgesinde efsane olan bir ilçe oluyoruz” ifadelerini kullandı.

KOCAMAN, “GENÇLERİMİZİN KARTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE OKUMASINI HAYAL EDİYORUZ”

Bulvarlarıyla, en güzel planlanmış ilçe olan Kartepe’yi inşa ediyoruz diyerek sözlerine devam eden Başkan Kocaman, “Gerçekten ilçemize yakışacak tertemiz asfaltlarıyla. 6 özel okulumuz yapıldı Kartepe’de. Gençlerimizin Kartepe Üniversitesi’nde okumasını hayal ediyoruz. Büyüklerimizin önünde ifade ediyorum Kartepe’den başka yere üçüncü üniversite yapılamaz. Bu çocuklar bölgemizde yetişecek” dedi.

KOCAMAN, “KARTEPE’Yİ LAYIK OLDUĞU SEVİYEYE HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ”

Kültürün sanatın müzelerin bulunduğu bir Kartepe inşa ediyoruz diyen Başkan Kocaman, “Toprağından bereket fışkırtan bir Kartepemiz var. Hayvancılığın en güzelinin yapıldığı bir Kartepe’de yaşıyoruz. Bu kadar güzelliğin olduğu bu kadar güzelliğin planlandığı başka bir ilçemiz var mı? Kartepe’de az önce bahsettiğimiz eserler Büyükşehir belediye Başkanımızın desteğiyledir. Sizlerin önünde Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu birlik beraberliğimize hamdolsun.  AK Parti kurulduğundan beri birlik beraber içerisinde çalışmalarımızı yaptık. Biz gerçekten büyük bir aileyiz. Kartepe’yi layık olduğu seviyeye hep birlikte taşıyacağız” dedi.

BÜYÜKAKIN, “TELEFERİĞE DE ELLİBEŞ BİNDİRİR”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Do. Dr. Tahir Büyükakın, konuşmasında Kartepe’ye yapılan hizmetlerden ve yapılmakta olan projelerden bahsetti. Teleferik ihalesinin de yapıldığını söyleyen Başkan Büyükakın, “Teleferik ihalemiz yapıldı. Teklifler değerlendiriliyor. İnşallah Aralık sonunda tekliflerin değerlendirilmesi başlar. Ve yer teslimiyle birlikte inşaatı başlar. Onlar tramvayı da yapamazsın dediler. O zaman Şemsettin başkan il başkanıydı” diyerek Şemsettin Ceyhan’a bindirdin mi tramvaya diye sordu. Evet yanıtını alınca, ise İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e dönerek, teleferiği tamamladığımızda buna da değerli il başkanım bindirir” dedi.

BÜYÜKAKIN, “ONLAR LAF, BİZ İŞ ÜRETİYORUZ”

Biz yaptıklarımızı anlatıyoruz diyen Başkan Büyükakın, “Onların yaptığı iş olmadığı için laf üretiyorlar. Onlar laf, biz iş üretiyoruz. Geçtiğimiz mecliste performansı konuşurken geldiler ve iyi oldukları tek bir performansı gösterdiler. Kaos çıkarma performansı. Adalet arıyoruz diyerek geldiler sanki hiç girememişler o meclise meclisi basarcasına sloganlar halinde. Bu meclise büyük hakarettir. Yapacak işi olmayanın, söyleyecek sözü olmayanın işi kaos çıkarmak, yalanlar söylemek. Memleketin huzur ortamını bozmak için her şeyi yapıyorlar” diye konuştu.

BÜYÜKAKIN, “İFTİRA ATIYORLAR”

Biz sokaktayız sokağa gelin, gümbür gümbür geliyoruz diyorlar ilçe binalarında bir odaya sıkışıyorlar diyen Başkan Büyükakın, “Şu ön sıra o odaya girse büyük kalabalık oluşturur. Biz bunu söyleyince de rahatsız oluyorlar. Bugün bir iftira daha attılar. Yürüyüş yolu yapıyoruz. Yürüyüş Yolu üzerinde iki tane megaboard var  İzmit Belediyesi’nin bizim Nevzat Başkan döneminde konmuş. Biz göreve geldiğimizden beri onlar orada durmuş. Koskoca megaboard orada olmaz dedik. Orası Yürüyüş Yolu orası sizin reklam alanınız değil. Bunu buradan kaldırın diye yazı yazdık.  Kaldırın uygun bir yere daha iyisini yapalım dedik. Yürüyüş Yolu bizim sorumluluğumuzda yeni yapılan şeyde öyle bir tasarrufa gerek yok. Kendi whatsapp gruplarında yıkın billboardlarını diyecek kadar gözleri kara çünkü o kadar tahammülsüzler ki. Hem bunları yapıyorlar hem çıkıp bağırıyorlar, bizi karalıyorlar” dedi.

BÜYÜKAKIN, “EN ÇOK HİZMET İZMİT’E YAPILDI”

Konuşmasında Başkan Kocaman’a dönerek, en çok Kartepe’ye hizmet verdiğimiz doğru değil Mustafacağım diyen Başkan Büyükakın, “ Kartepe’ye de çok hizmet yaptık ama en çok hizmet İzmit’e yapıldı. Onlar da onları engellemek için yapıyoruz diyorlar. Kafa nasıl çalışırsa öyle düşünüyor. Yürüyüş Yolu’nu  CHP’de olmasaydı yapmayacak mıydık? Vakıfa yer verdik ‘Kendi yandaşınıza verdiniz diyorlar. Cemevine verdik ses yok, KYÖD’e verdik ses yok. Belediye herkesin belediyesidir. Belediye sizin babanızın malı değildir. İstanbul’daki beyefendi çıkıyor bu yurdu alırım diyor. Kimin malını kimden geri alıyorsun? Bu hakkı sana kim veriyor? Bu memleketteki hukuk herkes için gerekli olan bir hukuktur. Sen belediye başkanı oldun diye istediğini mi yapacaksın? Sen ali kıran baş kesen misin? Belediye sizin babanızın malı değildir. Bunu öğrenin” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN, “SİZİN HELALLEŞMEYE ÖMRÜNÜZ YETMEZ”

Başkan Büyükakın konuşmasının devamında, “ Bir de haksızlık hukuksuzluk yaptınız diyorlar. Niye helalleşecekler? Sizin helalleşmeye ömrünüz yetmez. Sizin yüzünden üniversite okuyamayan kızlarla mı helalleşeceksiniz? İşten attırdığınız insanlarla mı helalleşeceksiniz? Sabahtan akşama helalleşin. Mevzu bu mu? Asıl dertleri arkadan HDP çıkacak. Biz bazı yanlışlar yaptık diyecekler. Biri de çıkıp 28 Şubat’la helalleşecekmiş. Ona diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Dili sürçtü galiba. Allah selamet versin. Oturup düşünüyorum bir mantık silsilesi kuramıyorum” dedi.

ÇAKIR, “UMUTSUZLUK BİZİM LÜGATIMIZDA YOK “

Milletvekilleri adına konuşan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, “Geçtiğimiz günlerde TBMM de Kartepe’yi anlattım. Bir dakikada anlatacaksın dediler. Bu kadar güzel Kartepe’yi bir dakika anlatmak çok zor” dedi. Değerli dostlar işimiz zor ama Ak Partinin hiçbir zaman işi kolay olmadı diyen Çakır, “ Hiçbir seçimde işi kolay olmadı. Rahat güllük gülistanlık bir yol yürümedik. Başarının da burada olduğunu biliyoruz.  Zoru başardık. Bu zoru önümüze konan bütün engelleri aşarak başardık Biz çalışmakla mükellefiz. Allahtan hiçbir zaman umut kesmeyiz. Umutsuzluk bizim lügatımızda yok “ ifadelerini kullandı.

ELLİBEŞ, “KEMAL BEY ÖNCE KENDİ GEÇMİŞİYLE HESAPLAŞMALI”

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gençlere seslenerek “Siz bu ülkenin umdu, yarınısınız. Geleceğimizin teminatısınız” dedi. Ana muhalefet lideri hesap uzmanı SGK’yı batırdığını hepimiz biliyoruz, Kemal bey bir helalleşmek dedi gidiyor diyen Ellibeş, “CHP geçmişle hesaplaşmak istiyor. O mümkün değil ama Kemal Bey önce kendi geçmişiyle hesaplaşmalı. Hakaret ettiği bürokratlardan mı, hakim ve savcılarımızla mı, iş adamlarımızla mı? FETÖ’cüleri savunarak, onların görevinden uzaklaştırılan FETÖ’cüleri tekrar göreve iade edin diyerek vatanı için şehit olan tankla tüfekle yatan gazilerle mi helalleşecek? Bunu başaramazsın ki. Böyle bir muhalefetle karşı karşıyayız. Onlar Meral hanımıyla, Kemal beyiyle bir arayış içerisindeler. Onlar Cumhurbaşkanı adayı arıyorlar. Aslında aradıkları bir şey yok çünkü bu konuda iradeleri yok ki. Kimler karar veriyor? Dışarıdaki dostlar. Onlar karar verip hadi sahaya çıkın diyecekler. İşte biz dışarıdan yönetilen bir ülke değiliz. Bağımsızız özgürüz, kendi göbeğimizi keseriz. Bu millet 2023’ün kararını verdi adayımız belli. Tek millet, tek bayrak, tek vatan diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını yürütüyoruz. Bu millet kararını verdi. Bize düşen birlik beraberlik içerisinde vicdan ve samimiyetle büyük bir fedakarlık içerisinde çalışmak” dedi.

ELLİBEŞ, “DOLARLAR, EUROLAR SİZİN OLSUN BİZİM VATANIMIZ, MİLLETİMİZ, RECEP TAYİP ERDOĞANIMIZ VAR"

Cumhurbaşkanımız durmuyor. Durmuyor diyen Ellibeş, “Daha bugün İzmir’de bir yıl önce söz verdi bugün konutları teslim etti. Sözünü tutan bir başkan, sözünü tutan bir iktidar. Bu millet bırakır mı bırakmaz. Dolarlar sizin olsun, Eurolar sizin olsun bizim vatanımız var, milletimiz var, Recep Tayip Erdoğanımız var. Bizi dolarla yıkamazsınız tekrar söylüyorum. Bu milletin bağımsızlığını dolarla alamazsınız. Biz dik durmaya devam edeceğiz. Ne olursunuz fitne fesadı aramıza sokmadık, sokmamaya yeminliyiz. Biriz beraberiz kardeşiz. Yardımlaşma içerisinde bu dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gümbür gümbür danışma meclislerimizi hem de geniş katımlı sonuç odaklı yapıyoruz. İşte AK Parti bu. AK Parti’nin gençliği her zamanki yerinde. Bu duygularla bir kez daha partimizin kuruluşundan bugüne kadar sorumluluk üstlenen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

26 Kas 2021 - 22:21 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

08

Kasabalı - Her zamanki gibi boş boş konusuyorsunuz halk artik sizin bos laflariniza kanmiyor bitti o masal, bos tencereler buharlasan pul olan paralar sizin sonunuz olacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Kasım 02:03
07

Emekevler - Kartepe ye hangi hizmet yapılmış arkadaş ya

Belediye yapmış 10 sene önce hemde kendi arsalarına, toplamışlar ordan parselleri kent meydanı yapmışlar kocaman Kartepe’ye gelmiş büyük bir hüsran

Ak partide gördüğüm

Şükrü Karabalık gerisi yalan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Kasım 10:18
06

Halk - halkın içine çıkın da boyunuzun ölçüsünü alın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Kasım 10:15
03

Dolar 13 - Menfaati olan bütün ak lar orda milletin icine cikacak yuz yok masal anlatmayin dolar 13 tl olmus hikaye anlatiyorlat

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Kasım 06:43
02

Köseköylu - Ilk seçimde sandığa gömuleceksınız akp benım için bitmiştir

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 27 Kasım 00:36
05

Ahmet Sarıoğlu (i̇yi̇) - @Köseköylu 02 nolu yoruma cevabı: Helal olsun. Çok doğru. Sandığa gömülecekler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Kasım 09:04
01

Hasan gyu - Körler sağirlar birbirini agırlar sözde danişma ama konuşanlar kim halk mi yoksa idareciler mi...!!!!!!$$$$$ ver mehteri verrrrr uçuyoruz

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 27 Kasım 00:35