Reklamı Kapat

Kurtulmuş, “İzmit Belediyesi başta olmak üzere Kocaeli’de Ak Parti’yi birinci parti çıkaracaksınız”

AK Parti 107.Genişletilmiş İl Danışma Meclisi bugün Genel Başkanvekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleşti.

+24
Haber albümü için resme tıklayın

F. Deniz Karamert- Dilan Can- Pandemi dönemi nedeniyle bir süre ara verilen Ak Parti Kocaeli’nin 107. Genişletilmiş Danışma Meclisi bugün saat 19.00’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.  Toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş da katılım sağladı. Toplantıda konuşan Kurtulmuş, “Kocaeli’de AK Partiyi İzmit Belediyesi başta olmak üzere inşallah açık ara birinci parti çıkaracaksınız” ifadelerini kullandı. 

YOĞUN KATILIM

Heyecan ve coşkunun üst seviyede olduğu il danışma meclisine katılım da yoğun oldu. İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve il yöneticilerinin ev sahipliğindeki il danışma meclisine AK Parti Genel Başkanvekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kocaeli Büyükşehir ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, MKYK Üyesi Ahmet Fethan Baykoç, MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, İstanbul Milletvekili İffet Polat, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, MKYK Yedek Üyeleri Davut Şiviloğlu ve Serpil Yılmaz, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Etik Kurulu Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Özdemir, Gençlik Kolları İl Başkanı Baki Özdemir,  ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, İl ve İlçe Yöneticileri, meclis üyeleri,  eski il başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, eski belediye başkanları ve partililer katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINA TÜLAY KAYNARCA GETİRİLDİ

Divan Başkanlığına İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Divan Başkan Yardımcılığına İl seçim İşleri Başkanı Alper Doğan ve İl Genel Sekreteri Büşra Özbay Divan Üyeliklerine İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir ve İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir getirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Divan Başkanlığına getirilen İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca; “Uzun zaman sonra danışma yapıyoruz. Maske ve mesafe kurallarına dikkat ederek inşallah danışma kurulumuzu tamamlayacağız.

ELLİBEŞ, “KOCAELİ TEŞKİLATLARI KURULDUĞU İLK GÜNDEN BUGÜNE ÖRNEK OLMUŞTUR”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Ak Partinin farkı bu. Diğer siyasi partiler bizi çözemiyor anlayamıyor. İşte bu toplantılar, istişareler bizim en güçlü yanımız. Birbirimizden aldığımız güçle sayın Cumhurbaşkanımıza dik dur eğilme bu millet seninle demenin tezahürü. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlerden aldığı güçle Dünya 5’ten büyüktür diyor her zaman. Geçmişten bugüne görev alan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Pandemi dönemini de ıskalamamak adına o gün şartlarının koşulları içerisinde teşkilat çalışmalarını yaptınız. Tüm üyelerimizin samimi çalışmalarıyla Kocaeli Teşkilatları görevini yapmanın mutluluğu huzuru içerisinde 107. Danışma meclisimizi yapıyoruz. Biz 3 şeyi aramıza sokamayacağız. Dedik. Fitne, fücur, fesat. Bunları sokmayarak bugünlere geldik. Ana kadememiz gençlerimiz, kadınlarımız hazır durumdayız. Kocaeli Teşkilatları kurulduğu ilk günden bugüne örnek olmuştur. Gönüllere girmek zor ama gönüllerde kalmak daha zor. Bizler bugüne kadar bütün zorlukları aştık. Bundan sonra da aşarız. 2023 de her zaman olduğu gibi Türkiye ortalamasının çok daha üstünde Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize desteği vereceğiz” dedi.

BÜYÜKAKIN, “ONLAR ŞU SALONUN COŞKUSUNU VERMEK İÇİN HER ŞEYLERİNİ VERİRLERDİ”

Kocaeli Büyükşehir ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Sizler gibi yol arkadaşlarım olduğu için Allah sizlerden razı olsun, yokluğunuzu göstermesin. Bizler büyük bir davanın neferleriyiz. Bizim davamız ne post ne taht davasıdır, bizim davamız aleme nizam verme davasıdır. Kocaeli Teşkilatları her zaman bu davanın en güçlü teşkilatları olmuştur. Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız bizim her zaman gururumuz olmuştur. İlçe Belediye Başkanlarımızla birlikte Ak davalara yaraşır bir şekilde 7/24 çalışıyoruz. Sürekli sahada dolaşıyor projelerimizi yapıyoruz. Onlar gibi üç heykel açmak için 2 tane genel başkan bir kafe açmak için ortalığı ayağa kaldırmıyoruz. Şu salonun coşkusunu vermek için her şeylerini verirlerdi” diye konuştu.

KATIRCIOĞLU, “MUHALEFET YENİLEN PEHLİVAN MİSALİ SÜREKLİ ERKEN SEÇİM İSTİYOR”

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Danışma toplantısında milletvekilleri adına Radiye Sezer Katırcıoğlu konuştu. Katırcıoğlu konuşmasında, “600 günün ardından İl Danışma meclsinde bir araya geldik. Bugün doğum günüm. Sizlerle kutladığım için çok mutluyum. Buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Koronavirüs nedeni ile bugün aramızda olamayan teşkilat mensuplarımız var. Allah rahmet eylesin. Koronavirüs nedeni ile sahaya inemedik. Tedbirlerin yumuşaması ile 2 buçuk aydır sahadayız. Kadınlarımızla, yaşlılarımızla bir araya gelip dualarını alıyoruz. Biz 20 aydır yapamadığımız danışma meclisini bu akşam yapacağız. Her sahaya indiğimde tekrar tekrar AK Parti teşkilatını gücüne ve büyüklüğüne şahit oluyorum. AK Parti’nin arkasındaki gücün AK Parti teşkilatları olduğunu bir kez daha görüyoruz” dedi.

KATIRCIOĞLU, “AK PARTİ’NİN İLK ZAFERİ KOCAELİ OLMUŞTUR”

Katırcıoğlu, “Zulme haksızlığa dim dik duran, mazlumun yanında şefkatle duran bir dünya liderimiz var. Onun omuzundaki yükü hep birlikte almalıyzı. Onun sesi, nefesi ve ayağı olacağız. Hep birlikte çalışacağız ve bir bir çalışmalarımızı anlatacağız. Birileri ülkemiz üzerine kara bulutları getirmek istiyor. Muhalefet ise yenilen pehlivan misali sürekli erken seçim istiyoruz. AK Parti 18 Genel Bütçeyi meclisten geçirmiş bir parti. Hatta Avrupa’da ve Dünya’da tektir. 6 Milletvekilliği, 2 Cumhurbaşkanlığı, 4 kez belediye seçimi yaptık. Bir buçuk yılda bir denk geliyor. Her defasında kazandık. AK Partini ilk girdiği seçim Kocaeli seçimdir. Karamürsel Ereğli seçimleri ile AK Parti’nin ilk zaferi Kocaeli olmuştur” dedi. Bülent Arınç’ın dindar açıklamasına tepki gösteren Katırcıoğlu, “Motivasyon düşürmeye yönelik söylemler var. Birisi çıkıp diyor ki Dindarlar cebine girip çıkan paraya göre seçimlerini belirleyecek. Dindarlar davasına midesinden değil gönülden bağlıdır. Biz birbirimize sım sıkı sarılacağız. Birbirimizi Allah rızası için seveceğiz. Ölmek var dönmek yok” diye konuştu.

KURTULMUŞ, “BURADA SİZLERLE BERABER OLMAKTAN DOLAYI MEMNUNİYET DUYUYORUM”

AK Parti Genel Başkanvekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bugün burada sizlerle beraber olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fevlakade güzel bir program. 600 günlük bir ara hem Kocaeli’nin coşkusu hem de özlemi var. Bu toplantımız bir danışma meclisi ancak aynı zamanda 2023 seçimlerine giderken uzun bir aradan sonra bir araya gelerek yaptığımız bir danışma meclisi. Ben bu toplantımızın bu açıdan da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

KURTULMUŞ, “TÜRKİYE BEKLEME SALONLARINDA BEKLETİLECEK ÜLKE DEĞİLDİR”

Kurtulmuş, “Ak Parti Türkiye için mazlum milletler için politik bir parti değildir. Ak Parti bir dava hareketidir. Bu salonda bulunanlar misyon insanıdır. İddiası olmayan bir partinin büyük hedeflerin peşinde koşması mümkün değildir. İddiası olmayan bir partinin iz bırakması mümkün değildir. Bir iddiamız var Yeniden Büyük Güçlü Türkiye’yi kurmak. Bu büyük bir iddiadır. İddianız varsa Akdeniz de Türkiye’nin hakkını, Kıbrıs’ın hakkını korur, Mavi vatanı korur ve Akdeniz de doğalgaz arasınız. Eğer iddianız varsa Ayasofya’yı kıyamete kadar Müslümanların emrine açarsınız. Türkiye sıradan bir ülke değildir. Bekleme salonlarında bekletilecek ülke değildir” diye konuştu.

KURTULMUŞ, “TÜRKİYE’DE Z KUŞAĞI DİYENLER BOŞUNA ALGIYLA UĞRAŞMASINLAR”

Daha adil bir Dünya mümkündür diyen Kurtulmuş, “ İşte bunu kuracak olanda Türkiye’nin gençleridir. İddia sahibi olmak tek başına yeterli değildir. Dünya 5’ten büyüktür diyerek dünyaya hadlerini bildireceğiz. 15 Temmuz gecesi bu aziz milletin ne kadar iradeli olduğunu ortaya koymuştur. Türkiye’deki kamuoyu yoklamalarında tüm yaş kategorilerinde Ak Parti birinci partidir. Yeniden güçlü Türkiye iddiasına sahip olacağız. Kaç yaşında olursa olsun bu milletin milyonlarca insanı bu dava için çalışmaya devam edecek. Türkiye’de Z kuşağı diyenler boşuna algıyla uğraşmasınlar. Türkiye’nin her yerinden gelen gençler geçtiğimiz günlerde Teknofest’teydi. Türkiye’nin gençlerinin yolunu yerini kaybettiklerini Zannedenler başlarını kaldırsınlar Teknofeste baksınlar. Buradaki gençlere baksınlar. Biz Türkiye’nin gençlerine inanıyoruz” dedi.

KURTULMUŞ, “DÜŞMANLARI, KARŞITLARI AZALTACAĞIZ, YOL ARKADAŞLARIMIZI ÇOĞALTACAĞIZ”

Bizim sistem, dava ahlakı bizim siyasi şuurumuzun parçasıdır diyen Kurtulmuş, “2023’e giderken her türlü çalışacağız. Mesafeyi açmayacağız. Pandemi araya girdi ama manevi mesafemizi açmayacağız. Biz düşmanları, karşıtları azaltacağız, yol arkadaşlarımızı çoğaltacağız. Dava şuuru içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Ak Parti bir dava hareketidir. Bizim davamız şan şöhret, para pul, makam davası değildir. Bizim davamız bu milleti daha ileri taşımaktır. 2023 de Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtirerek Türkiye’nin yoluna devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

KURTULMUŞ, “BU PARTİNİN BAŞARISI GÖNÜLLERE GİRMESİDİR”

Onlar peki kimi gösterecek diyen Kurtulmuş, “ İttifakları gizli anlaşmaları gizli ama anlaşmaları açık olan bir ittifakları var. CHP İYİ Parti ortada görünüyor. Her gün erken seçim diyorlar ama aday gösteremiyorlar. Bu güçlendirilmiş parlamenter sistem nedir. CHP, İYİ Parti, HDP ve diğerleri ne anlıyor. Seçimde sanki Cumhurbaşkanlığı seçimine gidilmeyecek diyenleri anlamıyorum. Bunun için önce sandıkta birinci çıkacaksınız. Önce sandıkta Recep Tayyip Erdoğan’ı değiştirecek bir güce sahip olacaksınız. Bu millet de diyor ki biz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayız. Bu partinin başarısının arkasında çok sebepler var ama en başında gelen sebep gönüllere girmektir” dedi.

KURTULMUŞ, “KIZMAK, KÜSMEK, DARILMAK YOK”

Ak Partinin yeni imtihanı insanların gönüllerinden düşmemektir diyen Kurtulmuş, “Sevgiyle, samimiyetle, fedakarlıkla insanlarımızın yanında olacağız. Sevmeyeni seveceğiz, gelmeyene gideceğiz, vermeyene vereceğiz. Kızmak, küsmek, darılmak yok. Mahalle mahalle, sandık sandık çalışacağız. Kocaeli’de başta İzmit Belediyesi olmak üzere Ak Partiyi inşallah açık ara birinci parti çıkaracaksınız” ifadelerini kullandı.

27 Eyl 2021 - 21:08 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.