Reklamı Kapat

Dr. Gergerlioğlu: "Dindar olduğunu iddia eden iktidarda Kürtçe Mevlid okuduğu için cezaevinde olan Ali Boçnak'ı son nefesinde ailesiyle görüştürülmedi ve gece vefat etti!"

Halkların Demokratik Partisi HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu ÖFG TV de Gündemi Değerlendirdi.

Ali Boçnak Patnos Cezaevinde yakınları bana ulaştı. 80 yaşında bir amca. Bu amca yaşlı ve çok hasta ve yine de cezaevinde. Aslında infaz erteleme alması gereken bir kişi ama acımasızca bu kişiyi de cezaevinde tutuyordu. Konuyla ilgili soru önergesi verdim seslerini duyurmaya çalıştık.  Maalesef cezaevinde bugün hayatını kaybetti. Ali Boçkanın ölümü dindar olduğunu iddia eden bir iktidarda Kürtçe Mevlid okuduğu için cezaevinde tutulduğu zamanda gerçekleşti.

OSMAN ŞIBAN VE SERVET TURGUT ISIMLI YURTTAŞLARIN ASKERLER TARAFINDAN GÖZALTINA ALINIP VE ARDINDAN DARP EDILIP IŞKENCE EDILMESI VE HELIKOPTER ILE ATILDIĞI IDDIASI VAHIMDIR

Malum çok önemli gelişmeler yaşanıyor en önemlisi şu anda tüm Türkiyenin konuştuğu bir olay var Vanda iki şahsın operasyon yapan askerler tarafından gözaltına alınması ve ardından darp edilmesi işkence edilmesi ve helikopter ile atıldığı iddiası Bu iddia sonrası bu şahıslar Osman Şiban ve Servet Turgut isimli bu iki şahıs hastaneye kaldırılıyor özel hastaneye ve ardından Van Araştırma Hastanesine fakat daha sonra ortaya çıkan bilgiler hastane raporunda olan bilgiler hastaneye geliş hikayesinin yüksekten düşme olduğu ve helikopterden atılma şikayeti ile hastaneye geldiğini görüyoruz ve ardından neler oluyor

PARTI HEYETIMIZ VANDA ANCAK BIRILERI GERÇEĞIN ORTAYA ÇIKMASINI ISTEMIYOR SANIRIM VE O YÜZDEN PARTI HEYETIMIZIN YAPTIĞI TÜM ÇALIŞMALAR ENGELLEMELER ILE KARŞILAŞIYOR.

Bu duyulunca çok büyük bir tepki oluştu tabi Partimiz Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç başkanlığında bir milletvekili heyetiyle bölgeye gitti ve çalışmalarını sürdürüyor fakat hastane önünde basın açıklaması yapması mağdurlar ile görüşmesi engellenmeye çalışılıyor. Durum bu maalesef ve Van Valiliği sonunda bir açıklama yaptı ve Operasyon yapılan alanda bu kişilerin kaçmaya çalıştığı ve yüksekten düşmeye bağlı olarak bu kişilerin yaralandığını. Söylüyor. Bu açıklamayı inandırıcı bulmak mümkün değil. Daha önce Sakarya Valiliğinin yaptığı açıklama Uşak Valiliğinin yaptığı açıklamalar hep inandırıcı olmayan açıklamalar. Şu anda Van Valiliğinin yaptığı açıklamayı da inandırıcı bulmak mümkün değil. Şahsın darp edildiği apaçık ortada çok ağır bir darp görüntüsü var beyin kanaması görüntüsü var subaraknoid kanama görüntüsü var göğüs kemiklerinde kırıklar var ağır bir şekilde darp edilmiş bir insan var karşımızda. Birisi taburcu edilmiş daha sonrası diğer hastanın yoğun bakımda olduğu iki vaka ile karşı karşıyayız ve biz bu olayın bir an evvel aydınlatılması gerektiğini söylüyoruz ama yetkililer olayı örtbas etmek ile meşgul gördüğümüz kadarıyla. Kabul edilecek bir olay değil işin doğrusu arkadaşlarımız Vandalar. Parti heyetimiz Vanda araştırmalarını sürdürüyor fakat sürekli bir engelleme ile karşı karşıyalar. Birileri gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor sanırım ve o yüzden parti heyetimizin yaptığı tüm çalışmalar engellemeler ile karşılaşıyor. Bunun bir an evvel bitmesi lazım Kabul edilecek bir durum değil Biz işkence kime yapılırsa yapılsın ayrımsız bir şekilde karşıyız. İki yılı aşan milletvekili hayatımda birçok işkence vakasını takip ettim ve işkencenin bir insanlık suçu olduğunu örtbas edilmeye çalışıldığını ve bu konuda da elimizden gelen tüm çabayı göstermeye çalıştığımızı burada tekrar söyleyelim. Mutlak surette gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak Valilikler öyle kendi kafalarına göre rahat açıklamalar yapıyorlar ve olayı kapattıklarını düşünüyorlar ama şunu en başta söyleyeyim gerek ben bir milletvekili olarak gerek milletimiz Valilerin kulu kölesi değildir. Valileri sorgulama makamıyız biz. Valiler kamu adına açıklamalar yapıyorlar ama bu açıklamalar maalesef doğruyu yansıtan açıklamalar olmaktan ziyade olayın üstünü örtmeye yönelik açıklamalar oluyor o yüzden bizim bunları kabul etmemiz mümkün değil değerli arkadaşlar.

COVID VAKALARI SON DERECE VAHIM. BAKAN HER GÜN DAHA AĞIRLAŞAN TABLOYU AÇIKLIYOR

Maalesef bir başka konuya geçeceğiz bu konu da bitip tükenmeyen ana konularımızdan birisi. Covid vakaları. Son derece vahim. Biliyorsunuz büyük bir yükselişte Covid vakaları. Her gün Bakan daha ağırlaşan tabloyu açıklıyor biz de aylardır bu konuyu çok önemsiyoruz. Ankara Tabip Odası Başkanı ile programlar yaptık daha öncesinde farklı tıbbi insanlar ile programlar yaptık ve meclisteki basın toplantılarımda sürekli Tabipler Birliğinin yaptığı açıklamalar doktorların şikayetleri bütün bunları açıklamaya çalışıyorum.

VAKALAR HER GÜN ARTIYOR GEREKEN ÖNLEMLER YINE ALINMIYOR VE IKTIDAR BU KONUDA SINIFTA KALDIĞINI GÖSTERMIŞ OLUYOR.

Bu vahim giden tablo sonrasında işin doğrusu bakıyorsunuz ki son derece ilginç bir olay gerçekleşti MHP Başkanı Devlet Bahçeli Türk Tabipler Birliği hakkında çok ağır bir açıklama yaptı kapatılmasını istedi: Terörist vatan haini. dedi biz geçtiğimiz günlerde bunu konu edindik ve kabul edilemez olduğunu söyledik O konuya ayrıca gireceğim ama şu bir gerçek: Güneş balçıkla sıvanmıyor Apaçık ortada gerçekler var Vakalar her gün artıyor Gereken önlemler yine alınmıyor ve iktidar bu konuda sınıfta kaldığını göstermiş oluyor. Gerçekten gidişatın oldukça kötü olduğunu net bir şekilde artık herkes görüyor.

CENGIZ KARAKURT SIIRT E TIPI CEZAEVINDE MAHPUSTU KHKLI BIR ÖĞRETMENDI. HASMANE TAVIRLA KORONA DOLAYISIYLA TAHLIYE EDILMEDI VE TEK KIŞILIK HÜCREDE HAYATINI KAYBETTI

Cezaevlerini takip ediyoruz cezaevlerindeki her türlü ihlali takip ediyoruz ve çok vahim vakalar ile karşılaşıyoruz. Bakın daha bugün az evvel aldığım bir haber bizim için son derece üzücüydü. Cengiz Karakurt Siirt E Tipi Cezaevinde mahpus KHKlı bir öğretmendi. Kalp kapak hastalığı vardı uzun süredir pıhtılaştırıcı ilaçlar kullanıyordu ama Nisan ayından beri pıhtılaşmayı önleyen bu ilaçları kullanmasına rağmen doz ayarlaması için gereken kontrol kan testleri yapılmıyordu çünkü hastaneye gidemiyordu. İlacı nasıl kullanacağını bilemiyordu çünkü bu ilaçlar Ben bir doktor olarak bilirim.- eksik kullanırsanız zararlı fazla kullanırsanız kanamaya yol açar eksik kullanırsanız pıhtılaşmaya yol açar ve hastanın belli bir kontrol altında gitmesi lazım ama Covid salgını maalesef cezaevlerini de vurdu ve buralarda büyük sıkıntılara yol açtı. Biz infaz indirim yasası sırasında riskli gruplardan başlamak üzere mahpusların tahliye edilmesi gerektiğini ve bu Covid salgını sırasında ölüm riski ile karşı karşıya olduklarını söyledik ama dinlenmedi hasmane duygular ile daha çok insanı cezaevlerine tıkmaya çalışıyorlar şu anda. Gerçekten son derece hasmane duygular içindeler ve Cengiz Karakurt gibi birçok hasta taburcu edilmedi.

VEYSEL ATASOY TAVŞANLI CEZAEVINDE MUSTAFA KABAKCIOĞLU GÜMÜŞHANE E TIPI CEZAEVINDE HAYATLARINI KAYBETTILER.

Tavşanlı Cezaevinden Veysel Atasoy Siirt E Tipi Cezaevinden Cengiz Karakurt ve Elazığ ve Midyat Cezaevinden yine bir başka mahpuslar maalesef bu son 1 hafta 10 gün içinde Covid nedeniyle hayatını kaybeden mahpuslar oldu. Gümüşhane E Tipi Cezaevinden Mustafa Kabakcıoğlu Covid miydi değil miydi ne olduğu belli olmayan bir şekilde gencecik yaşta vefat etti. Şu bahsettiğim hastaların hepsi gencecik hastalar. Tahliye edilmesi gereken hastalar. Mesela Gaziantep Cezaevinde Namık Bingöl isimli bir hasta var. Bu kişinin denetimli serbestlik süresi gelmiş ama hasmane duygular ile KHKlı bir öğretmen hasmane duygular ile bu kişi taburcu edilmiyor ve Covid hastalığına müptela oluyor yani insanları hasmane duygular ile tahliye etmiyorsunuz ve sonuçta da bu kişiler hastalığa duçar oluyor hayati tehlike ile karşı karşıya kalıyorlar olacak bir iş değil ama gerçekten düşmanlık duyguları bu durumda. Maalesef böyle vakalar çok Cengiz Karakurt bugün vefat etti Kalp kapakçık hastalığı olan birisiydi. Takipleri iyi yapılmadı kullandığı ilaçlar yanlış ilaçlar oldu. Bunu sonrasında doktorlardan duyuyoruz ve hastaneye gitti şikayetleri vardı bir şeyi yok denilerek cezaevine yollandı. Tek kişilik hücreye konuldu karantina hücresine ve orada aniden ağırlaşmış olarak bulundu güç bela hastaneye kaldırıldı ama çok geçti birkaç gün sonra yoğun bakımda hayatını kaybetti çünkü doktorlar hayatından umutlarını kestiklerini söylemişlerdi. Cezaevi yönetimi doğru söylemiyordu koğuşundan alınıp götürüldü deniliyordu arkadaşları ile birlikte kaldığı koğuşu kastediyorlardı ama Cengiz Karakurt tek kişilik koğuşta kalıyordu ve kendine bakamayacak derecede hasta bir kişiydi ve oldukça kötüleşerek maalesef hayatını kaybetti Biz olayı araştırdığımız zaman mahpusun yakınları ile konuştuğumuz zaman çok ağır ihlaller ve ihmaller görüyoruz ve bu konuda açıklamalar yapılması gerektiğini söylüyoruz. Maalesef sıkıntılar devam ediyor ben size bu hafta bazı vakalardan örnekler sunacağım.

MÜCAHIT BAŞOĞLU 4 YILDIR MANISA T TIPINDE BABASI ÖMER BAŞOLUN 34 KM ÖTEDE TURGUTLUDAKI CENAZESINE GÖNDERILMEDI.

Yine bugün bakın Mücahit Başol 4 yıldır Manisa T Tipinde bugün babasını kaybetmişti. Manisa Turgutluda ki cenazeye gitmek istiyordu ancak Covid var denilerek izin verilmedi. Maalesef insanlara babalarına son görevlerini yapmak bile nasip oluyor biz de bu konuda gayret sarfettik ama Covid hastalığı konusunda önlem almayan iktidar Bakanlık Savcılar Covid hastalığını bahane bulmakta fırsatçılık yapmakta son derece mahirler ve maalesef babasının cenazesine gitmek isteyen birine izin bile verilmedi. Mücahit Başol babasının cenazesine gidemedi. Düşünebiliyor musunuz Yani Covidi bir bahane olarak kullanan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Covid yüzünden insanların tahliye olması gerekirken riskli hastalardan başlayarak tahliyelerin gerçekleşmesi gerekirken maalesef cezaevinde olan mahpuslar birer birer hayatını kaybediyor mahpusların yakınları dışarda hayatlarını kaybettiğinde maalesef mahpuslar babalarının cenaze namazına gidemiyorlar.

ANNE BABA TUTUKLUK DRAMI ARIF-SIBEL GEDIK ÇIFTI

Birçok kişi anne baba tutuklu Arif-Sibel Gedik çifti bunlardan birisi. Bu kişiler aldıkları hukuksuz cezalar yüzünden yurdu terketme girişiminde bulunurken yakalandılar ve anne baba tutuklandılar. Dört çocuk ortada kaldı. Türkiyede bunun gibi binlerce vaka var maalesef ve adil olmayan cezalar yüzünden ocaklar sönüyor aileler perişan oluyor anne baba tutukluluklar oluyor ve çoluk çocuk ortada kalıyor.

OHAL KOMISYONU ŞU ANDA ÇOK ÂTIL BIR DURUMDA DÜŞÜNÜN GÜNDE 250 DOSYA SONUÇLANDIRMASI GEREKIRKEN 25 DOSYAYA DÜŞTÜ BENI DAVET EDECEKLERDI ANCAK SÖYLEYECEK SÖZLERI OLMADIKLARINDAN HALA DAVET ETMIYORLAR

KHKlı arkadaşlar çok soruyorlar OHAL Komisyonu ne oldu OHAL Komisyonu şu anda bakın günde 250 dosya incelemekten şu anda 25 dosya incelemeye düştü Çok kasıtlı bir şekilde KHK mağdurlarını oyalamaya ve mağdur etmeye çalışıyor bu komisyon. İnanılmaz bir şekilde OHAL Komisyonu normalde 2017nin 23 Ocakta kuruldu ve 2 yıl içinde tüm dosyaları bitireceğini söyledi. 2019 Ocak geldiğinde dosya bitmiş değildi ve maalesef 1 yıl süre istediler 2019 için süre verildi 2020 için süre verildi ve sonuçta halen dosyalar bitmiş değil Biz 600 günü aşkın bir şekilde OHAL Komisyonunun 1. Ziyaretimiz sonrasında tekrar davet edilmeyi bekliyoruz çünkü bize söz verilmişti Onlarca dosya hakkında açıklama yapılmamıştı OHAL Komisyonu ve Biz sizi tekrar davet ederek bu konular hakkında bilgi vereceğiz. Demişti OHAL Komisyonu ama açıklayacak bir kelimeleri cümleleri olmadığı için tekrar davet edememişlerdi. Etmek istememişlerdi Şu anda çok âtıl bir durumda komisyon düşünün günde 250 dosya sonuçlandırması gerekirken 25 dosyaya düştü Bu gidişle 2023de dosyalar bitecek ve bu arada insanlar kahrından ölüyor kanser oluyor intihar ediyor fakirlik içinde kıvranıyor iş bulamıyor OHAL Komisyonunun umrunda değil arkadaşlar son derece acımasızlar ama biz onların peşini bırakmayacağız. OHAL Komisyonunu sonuna kadar sorgulayacağız. Çok acımasız ve vicdansız bir komisyon. Biz onların yüzüne de söyledik siz anayasaya aykırı hukuk dışı bir komisyonsunuz. Maalesef bu hallerine devam ediyorlar. Umurlarında değil onlar için tek dava paraları tek kriterleri maalesef bu

HARBIYELI ÖĞRENCI ANNESI MELEK ÇETINKAYANIN TAHLIYESI HEPIMIZI SEVINDIRDI. HUKUKSUZCA TUTULUYORDU

Bu haftanın önemli bir başka olayı dün haber aldığımız Harbiyeli öğrenci annesi Melek Çetinkayanın tahliyesiydi. Melek Çetinkaya bir tetikçi medya organı olan AKİT TVnin bir kumpas yayını sonucunda maalesef tutuklanmıştı. Suçu ve suçluyu övmek gibi bir fiilden dolayı zorlama bir şekilde tutuklanmıştı ve sonunda Melek Çetinkaya 25 ay kadar maalesef cezaevinde kaldı cezaevinde kaldığı kişiler kendi Harbiyeli öğrenci oğlu ve arkadaşlarının arkadaşlarıydı ve 3 genç hanım kadın ile kaldı ve onların yanından ayrılmak istemediğini tahliye olurken çok ağladığını tahliye olmak istemediğini ve onlarla kalmak istemediğini gözyaşları ile anlattı sevinç ve hüzün bir aradaydı. Melek Çetinkaya çok dirençli bir kadın Melek Çetinkaya tarihe geçecek bir kadın. Ben onlara boyun eğmedim ve gayretime devam edeceğim Dedi. Son derece büyük bir gayret gösterdi. Biz hep onun yanında olduk Adan Zye sürekli o içeri girdikten sonra tüm desteğimiz ile onun dışarı çıkması için tutukluluğunun bitmesi için uğraş verdik ve sonunda çıktı. Melek Çetinkaya çıktı ama bu yetmez Harbiyeli Öğrenciler de çıkmalı 355e yakın Harbiyeli Öğrenci boş yere 5 yıldır cezaevlerinde ve maalesef büyük bir dram devam ediyor.

KHK ZULMÜNÜ ELEŞTIREN ACUN KARADAĞ ALEV ŞAHIN MEHMET DERSULU NAZAN BOZKURT VE MAHMUT KONUK DA MAALESEF CEZAEVINDE. KHKLI ARKADAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

KHK zulmünü eleştiren Acun Karadağ Alev Şahin Mehmet Dersulu Nazan Bozkurt ve Mahmut Konuk da maalesef cezaevinde. KHKlı arkadaşlarımızın yanındayız Onlar büyük bir gayret gösterdi Yükselde büyük bir direniş gösterdiler onlar da saçma sapan gerekçeler ile zorlama gerekçeler ile maalesef tutuklandılar tutuklamakla kalmadılar hepsini bir yere sürgün ettiler. Mahmut Konuku Adanaya Acun Karadağı ve Alev Şahini Kayseriye Nazan Bozkurtu Gebzeye Nuriye Gülmen ise Silivriye gönderildi. Her biri farklı bir yere gitsin ki birbiri ile dayanışmasın derdinde olan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Biz Melek Çetinkayanın çıkmasına çok sevindik çünkü baştan itibaren onun çıkması için büyük bir gayret gösteriyorduk sonunda da çıktı Allaha şükürler olsun Melek Çetinkaya gerçekten çok değerli bir mücadele sergiliyor. Biz her zaman onun yanında olduk ve olacağız çünkü çok haklı inanılmaz derecede haklı ve sonuçta da biz onun kazanacağına inanıyoruz değerli arkadaşlar ve Furkan Çetinkaya ve arkadaşlarının da tahliye olacağına inanıyoruz inşallah.

KÜRT MESELESI: DEDEMI ILK KEZ CEZAEVINDE GÖRDÜM. SONRA BABAM CEZAEVINE GIRDI EN SONUNDA BABAM BENI CEZAEVINDE ZIYARET ETTI.

HDPye girmeden önce de benim önemli bir konumdu Kürt meselesinde insan hakları perspektifi ile bakılması gerektiği ve bununla ilgili çok şeyler yaşadım çok şeyler öğrendim çok şeyler yazdım. Çok kişi ile konuştum çok kişiyi dinledim. Geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaptım konuştuğum bir Kürt bilim insanı bana çok ilginç bir şey aktardı dedi ki: Dedemi ilk kez cezaevinde gördüm. Sonra babam cezaevine girdi en sonunda babam beni cezaevinde ziyaret etti. Düşünün dededen babadan oğula kadar herkes cezaevini ziyaret ediyor ve bu Kürt meselesi yüzünden oluyor ve sonuçta devlet hala tank ile topla tüfek ile bu Kürt meselesinde çözümü kendi kafasına göre bulacağını sanıyor. Bu çok yanlış insanları cezaevlerine doldurarak kesinlikle bir çözüm bulunmaz. Bunu hatırlatmış olalım. Bu kafanın nasıl çok üzücü bir şekilde büyük hatalar yaptığını vurgulamak için bu örneği vermiş oldum Kürt meselesi de bir KHK meselesi gibi çok büyük mağduriyetler oluşturmuş ve yıllardır da oluşturmaya devam eden bir meseledir. KHK meselesi de Kürt meselesi gibi büyük mağduriyetler oluşturmuş ve bu gidişle de nesiller boyu oluşturacak bir mağduriyettir

TOKAT CEZAEVINDE ÜNIVERSITEYE HAZIRLIK KITABI IDEOLOJIK BIR KITAP MUAMELESIYLE ALINMIYOR.

Cezaevlerindeki ihlaller ile ilgili olarak devam edelim. Tokat Cezaevinden bize gelen bir başvuru: Üniversite hazırlık kitabını cezaevine almamışlar. Mahpus yakını bize başvurdu Cezaevini arıyoruz niye alınmamış diye Yakınlarına soruyoruz niye alınmamış Üniversiteye başvuru yapmamış başvuru yapmayan insana da hazırlık kitabı verilmezmiş Böyle bir gerekçe nerede var Üniversiteye hazırlık kitabı ideolojik bir kitap değil ki cezaevine girişine engelleme yapasınız. İdeolojik kitap olsa da insanların düşünce özgürlüğünü kısıtlayamazsınız ama üniversite imtihanı için hazırlık kitabını niye cezaevine almazsınız Maalesef bu uygulama için biz cezaevini aradığımızda itirazlar üzerine İnfaz Hakimliğinin bu kararı onayladığını yapacak bir şey olmadığını söylediler. Biz de onlara diyoruz ki: Kardeşim kendi kafanıza göre kendi keyfinize göre kendi zorbalığınıza göre yasaları kullanmayın. Ben yaptım oldu yargıda bunu onaylar nasıl olsa Ahbap çavuş ilişkisindeyiz nasıl olsa. Diye hareket ediyorlar. Birisi yanlış yapıyor diğeri yanlışı onaylıyor vatandaş da umudunu kesiyor ama şunu çok iyi bilmek zorundayız ki zulme karşı kesinlikle boyun eğmemeli. Ben bu olayın da peşine gideceğim. Bir cezaevindeki mahpusun üniversite hazırlık kitabını vermemeyi başarmak kadar vicdansızca bir iş olamaz maalesef Tokat Cezaevi buna imza atıyor biz bunun üstüne sonuna kadar gideceğiz.

BIRÇOK YERDEN IŞKENCE HABERLERI GELIYOR UŞAKTAN AFYONDAN ANKARADAN VANDAN. TÜRKIYE ADETA BIR IŞKENCE ÜLKESI OLDU

Birçok yerden işkence haberleri geliyor Uşaktan Afyondan Ankaradan Vandan. Türkiye adeta bir işkence ülkesi oldu İçişleri Bakanının Anayasa Mahkemesini takmıyorum demesinden Anayasa Mahkemesini hafife almasından ve hakaret yağdırmasından sonra bütün bunların olması normal çünkü bir polis devletindeyiz ve polis devleti anlayışı mağdurlara istediği gibi zulmediyor kötü muamele yapıyor ve işkence yapıyor ve sorgulanmayacağını düşünüyor maalesef durum bu.

GÖZALTINDAKI AVUKATLAR IÇIN TUTUKLANMA ISTENDI VE BIZ INCELEDIĞIMIZ ZAMAN GÖZALTINDAKI AVUKATLARIN SUÇLAMALARINI TAMAMEN AVUKATLIK ILE ILGILI SUÇLAMALAR. BUNU KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞIL

Gözaltındaki avukatlar için tutuklama istendi ve biz incelediğimiz zaman gözaltındaki avukatların suçlamalarını tamamen avukatlık ile ilgili suçlamalar. Bunu kabul etmek mümkün değil Bir insan avukatlık yaptığı için suçlanamaz bunun arkasında müvekkili oldukları dosyaları boşa düşürmek savunmaları zayıflatmak bu tür cemaat dosyalarında savunacak avukatın kalmaması veyahut da savunabilecek avukatın çok yüksek ücret talep etmesi gibi hususlar arz ediliyor ve böyle bir maalesef yola konulmuş durumda. Biz savunmanın kutsal bir meslek olduğunu savunmanın yargı ayağında son derece önemli bir sac ayağı olduğunu ve hepimizin savunanların yardımcısı olması gerektiğini söylüyoruz. Zorba ve zalim bir iktidar anlayışı yargıyı tamamen ele geçirmek için barolara saldırdıktan sonra şu anda da avukatlara saldırıyor ve şu anda maalesef avukatlar hakkında bir tutuklama kararı istendi bugün bildiğimiz kadarıyla İzmir merkezli yeni bir gözaltı furyası yapıldı bunlar kabul edilecek şeyler değil. Dosyasına göre avukata muamele yapmak olacak bir iş değil Bundan sonra avukatlık ortada kalmaz hiç kimse siyasi dosyaları almaz kendisinin o siyasi dosya ile özleştirileceğini düşünür ve maalesef bu konuda geri adım atar.

RASIM ÇALIŞKANIN DILEKÇELERI KAR ETMEDI VE SELMAN ÇALIŞKAN BABASIZ ÇOK ZOR KOŞULLAR ALTINDA ANNENIN ÇIRPINIŞLARI ALTINDA MAALESEF HAYATA VEDA ETTI

Bu haftanın yine önemli bir olayı uzun süredir gündeme getirdiğimiz hatta ilk olarak benim gündeme getirdiğim birçok üzücü olaydı bu. KHKlı bir öğretmen Rasim Çalışkan Manisa Cezaevinde eşi 2 çocuğu olan bir hanımefendi ve 6 yaşındaki çocuğu bir müddet sonra beyin kanseri oluyor ve maalesef kurtuluşu mümkün olmayan bir hastalık. Babası defalarca tahliye dilekçesi veriyor infaz erteleme dilekçesi veriyor Ne olur çocuğumun hastalığı müddetince bana infaz erteleme verin sonrasında ben infaz erteleme sonrasında cezaevine girerim yeter ki çocuğumun takibini yapayım. diyor ama yetkililerin umurunda değil maalesef ve sonuçta ne oluyor İşin doğrusu son derece üzücü hadiseler oluyor aile bize ulaştı Rasim Çalışkan bana mektup yazarak bu durumu anlattı ve kamuoyuna ilk olarak ben duyurdum. Annesini aradım Rasim Çalışkanın eşi Emine hanımı aradım durumunu sordum ve daha sonra kamuoyuna Rasim Çalışkanın durumunu anlattık. Son derece üzücü bir durumdu ve tedavi süreçleri sonrasında maalesef bir gelişme olmadı Rasim Çalışkanın dilekçeleri kar etmedi ve Selman Çalışkan babasız çok zor koşullar altında annenin çırpınışları altında maalesef hayata veda etti. Selman Çalışkanın vefat fotoğraflarına baktığımız zaman içimiz sızladı çünkü boynu bükük bir çocuk. O boynu bükük çocuğu hasta çocuğu kucağında tutan kendisine izin verildiği günlerde onu ancak yapan birçok üzgün baba ve ne yapacağını bilemez bir anne Gerçekten çok üzücü bir görüntüydü bu. Eğer ki bu mahpus adli bir mahpus olsaydı son çıkan yasada bu mahpusa bir yıl infaz erteleme verilebilecekti ama siyasi bir mahpus olduğu için o hakkı alamadı ve çocuğunun başında olamadı çocuğu vefat ederken.

AHMET BURHAN ATAÇIN BAŞINA GELEN KÜÇÜK RASIMIN BAŞINA GELEN HALUK SAVAŞ HOCANIN BAŞINA GELENLER MAALESEF OHAL DÖNEMININ ÇOK ACIMASIZ ZALIM VE ÇOK VICDAN SIZLATAN OLAYLARIDIR.

Bu ve benzeri olaylar işte Ahmet Burhan Ataçın başına gelen küçük Rasimin başına gelen Haluk Savaş hocanın başına gelenler maalesef OHAL Döneminin çok acımasız zalim ve çok vicdan sızlatan olaylarıdır. OHAL Döneminde insanların nasıl acımasızca bir eziyete işkenceye dair örneklerdir. Biz Rasim Çalışkanı unutmayacağız çünkü o çok mahzun ve mazlum bir çocuktu ve gerçekten bu zalim kampanyanın küçük bir kurbanı oldu. Ne olduğunu anlayamadı cezaevinde babası perişan oldu bana yazdığı mektupları inanın ki okumaya dayanamazsınız o denli insanı üzen mektuplardı onlar. Defalarca bana mektup yazarak Ömer Bey bir şeyler varsa ne olur yapın. Diyen bir baba vardı karşımda. Eşi Emine Çalışkan hanımefendi tedavi için gayret için eşinin tahliyesi için her bir tarafa koşturan bir kadındı ve sonuçta maalesef kar etmedi hepimizin gayretleri kar etmedi ve maalesef küçük Selman hayatını kaybetti bu da OHALin son zulmü olarak kayıtlara geçti.

DEVLET BAHÇELININ BIÇIMSIZ AÇIKLAMASI SONRASINDA MAALESEF DOKTOR ÖLÜMLERI DEVAM EDIYOR.

Az evvel Covid enfeksiyonu dolayısıyla gelinen noktayı anlattım. Devlet Bahçelinin biçimsiz açıklaması sonrasında maalesef doktor ölümleri devam ediyor. Şuandaki kayıtlara göre 32 hekim arkadaşımız ve toplamda 92 sağlık çalışanı arkadaşımız vefat etti. 800e yakın arkadaşımız istifa etti. Binlerce kişi hastalığa yakalandı. Emekliliğini isteyen bir sürü insan oldu ve gerçekten tablo son derece ağır. Bütün bunların ortasında biz en başta KHKlı sağlık çalışanları ki 15 bine yakındır iade edilsin demiştik bakın sağlık ordusu bu büyük salgının altından kalkamaz demiştik ama o da düşünülmemişti. Biz bunu söylediğimizde bizi düşmanlaştırmışlardı şuan gelinen noktada ne yapılacağı bilinmiyor. Türk Tabipler Birliği kapatılsın gibi absürt bir açıklama yapması nedeniyle de geçtiğimiz gün biliyorsunuz Keçiörende bir hastaneye magandalar saldırdı sağlık görevlileri kendilerini korumak için kapıya yüklendiler ve saldırganların kapıdan girişini engellemeye çalıştılar. Durum bu maalesef İşte böyle sorumsuz ve düşmanca açıklamalar sağlık çalışanlarını böylesine perişan edebiliyor değerli arkadaşlar.

DIYARBAKIR D CEZAEVINDEKI MAHPUSLARI F TIPI NE SÜRGÜN ETTILER

Cezaevlerinden bu arada üzücü haberler alıyoruz. Diyarbakır D Cezaevindeki mahpusları F Tipi ne sürgün ettiler ve darp ederek döverek bu sürgünler yapıldı. Aralarında hasta kişiler vardı kemik kanseri kişiler vardı maalesef bütün bunlar oldu.

ANTALYA L CEZAEVI. ANTALYA SICAK BIR YER ANTALYA L CEZAEVINDE MAHPUSLARIN UYUZ OLDUĞUNA KAŞINDIKLARINA VERILEN ILAÇLARIN KAR ETMEDIĞINE DAIR BIZE AKTARIMLAR VAR.

Tüm bu şikayetleri anlatırken biz bir hususu söylemek isteriz biz bu ihlalleri ihmalleri insan hakları ihlallerini anlatıyoruz ama en başta şunu söylüyoruz hepimizin yapıcı olması lazım hepimizin gayretli olması lazım sadece eleştiri ile kalmıyoruz bir şeyler inşa etmek durumundayız. Peygamber Efendimiz: Ömrünüzün son dakikaları olsa bile elinizdeki bir fidanı dikin. Demiş. Bizim de zamanımız kısıtlı da olsa kötülükler çok da olsa iyilik yapmak gibi bir görevimiz var. İnsana hayvana doğaya canlılara faydalı olacak her şeyi yapmak gibi bir amacımız olmalı. Buna yoğunlaşmalıyız değerli arkadaşlar. Biz bu ihlalleri sayıyoruz ama sadece işimiz ihlalleri eleştirmek değil ihlalsiz insan haklarına uygun bir hayatın nasıl inşa edileceği işte bizim bütün meselemiz ve önerimiz bu

HUKUK DEVLETI ÖRNEKLERI VAR. MESELA BAKIN DÜĞÜNÜNDE SOSYAL MESAFE KURALINA UYMAYAN HOLLANDA ADALET BAKANI KENDISINE BAĞLI SAVCILIK TARAFINDAN 390 YAKLAŞIK 3500 TL PARA CEZASINA ÇARPTIRILMIŞ

Biz bunları söylüyoruz bakın Türkiyeyi eleştiriyoruz haklıyız çünkü hukuk devleti örnekleri var. Mesela bakın düğününde sosyal mesafe kuralına uymayan Hollanda Adalet Bakanı kendisine bağlı savcılık tarafından 390 yaklaşık 3500 TL para cezasına çarptırılmış. Düşünebiliyor musunuz Savcı Adalet Bakanını cezaya çarptırıyor. Türkiyede böyle bir şey düşünebilir misiniz Savcılar Adalet Bakanının siyasi erkin önünde el pençe divan duruyorlar.

ABD ANAYASA MAHKEMESI ÜYESI BIR YARGIÇ VEFAT EDIYOR VE TÜM AMERIKA HALKI ANAYASA MAHKEMESININ ÖNÜNE GELIP SAYGI DURUŞUNDA BULUNUYOR.

Yurtdışında böyle ama yurtiçinde çok farklı Bakın bir başka örnek ABDden. ABD Anayasa Mahkemesi üyesi bir yargıç vefat ediyor ve tüm Amerika halkı Anayasa Mahkemesinin önüne gelip saygı duruşunda bulunuyor. Çünkü devlete karşı kamunun halkın haklarını korumuş bir yargıçmış o. Adaleti ile nam salmış bir kişi ve halk bu kişinin vefatında görevini yerine getiriyor vefasını yerine getiriyor gidip o insanın görev yaptığı yerde onun anısına saygı duruşunda bulunuyor. Bunlar son derece önemlidir değerli arkadaşlar. İşte adalet budur olması gereken husus budur ama maalesef Türkiyede gelinen nokta gerçekten çok üzücü. Biz de nedir İnsanların mallarına mülklerine el konulur. Malları mülkleri gasp edilir.

CAN DÜNDARIN MALLARINA EL KONDU TEK MALINA EL KONULAN CAN DÜNDAR DEĞIL. OHAL DÖNEMINDE ON BINLERCE KIŞININ MALINA MÜLKÜNE EL KONULMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Can Dündarın 40 yıllık birikimine el konuldu. Adil olmayan bir yargılamadan kaçarak yurtdışına giden Can Dündarın mallarına el kondu Tek malına el konulan Can Dündar değil. OHAL Döneminde on binlerce kişinin malına mülküne el konulmuştu ve maalesef bunlar çok fazla ses getirmemişti Biz biliyoruz tam bir yağma düzeni vardı insanların malına mülküne el kondu insanların ödeme yaptığı halde bile ödeme yapmadın denilerek onlardan para talep edildi özel okullara ödedikleri paralar hiçe sayıldı üstüne yatıldı devlet tarafından. Bank Asyaya yatırılan paralar gasp edildi üzerine yatıldı mallara mülklere el konuldu böylesine bir yağma ve talan düzeni oluşturuldu ve maalesef bundan en son Can Dündar nasibini aldı

75 YAŞINDAKI HASTA MAHPUS TAKIYEDDIN DEDE YAŞAMINI KAYBETTI

Takiyeddin dede. Bakın yine size üzücü bir olay anlatacağım. 75 yaşındaki hasta mahpus Takiyeddin dede yaşamını kaybetti Takiyeddin dede cezaevindeydi ve yakınları defalarca onun çok hasta olduğunu söylediler bir sürü sağlık ihmalinden sonra Takiyeddin dede maalesef hayatını kaybetti cezaevlerinde onlarca kişi hayatını kaybediyor ama Adalet Bakanlığı Cezaevi savcılıkları tek bir açıklama bile yapmıyorlar. Bunun gibi birçok vaka var. Biz bunları hep takip ettik. Çok büyük ihmaller ile insanlar cezaevlerinde ölüyor. Cezaevinde ise bir insan hayatı değersiz değildir devlet onu cezalandırmıştır ama hayatı kefaleti altındadır ona kötü bir sağlık hizmeti sunamaz ama bunlar maalesef yapılıyor.

MYK ÜYEMIZ PARTIMIZIN MYK ÜYESI SERHAT AKTEMUR DIYARBAKIRDA KENDISINI MIT MENSUBU OLARAK TANITILAN KIŞILERCE KAÇIRILIYOR IŞKENCEYE UĞRUYOR

Kaçırma olayları da devam ediyor değerli arkadaşlar MYK üyemiz partimizin MYK Üyesi Serhat Aktemur Diyarbakırda kendisini Mit mensubu olarak tanıtılan kişilerce kaçırılıyor işkenceye uğruyor ve daha sonra bir yerde bırakılıyor. Bundan öncesinde Vanda bu tür olaylar olmuştu daha öncesinde biliyorsunuz OHAL Döneminde KHKlı kişileri bu tür kaçırılma olayları olmuştu inanılmaz bir şekilde böyle kaçırma olaylarının olduğu hukuk dışı bir devletteyiz. Burası Haydutistan değil arkadaşlar istediği gibi insanlar birilerini dağa kaldırsınlar istediklerini yapsınlar daha sonrada Bakanlık bu konuyu hiç araştırmasın. Biz böyle onlarca kişi hakkında sorular soruyoruz Bakanlığın umrunda değil. Nasıl bir ülke burası anlamak mümkün değil ama maalesef olanlar bu. En son da HDP MYK Üyemiz Serhat Aktemur maalesef bu kaçırılma olayının mağduru oldu.

EBU HANZALA ISIMLI HALIS BAYANCUK İŞİD VE EL KAIDEYE BIRLIKTE ÜYE OLMAK SUÇLAMASIYLA HATTA KARARDA ÖRGÜTÜN ADI BILE YAZILMADAN BIR ÖRGÜT YÖNETICILIĞI SUÇLAMASIYLA HUKUKSUZCA 125 YIL CEZALANDIRILDI

Yine bir başka kötü ve adil olmayan yargılanma izledik bu hafta. Ebu Hanzala isimli kişi Halis Bayancuk İŞİD ve El Kaideye birlikte üye olmak suçlamasıyla hatta kararda örgütün adı bile yazılmadan bir örgüt yöneticiliği suçlamasıyla 125 yıl cezalandırıldı. Aslında o hani mahkemede de söyledi Ben bu 2 örgüte üye isem Allah belamı versin. dedi. Kendisine eğer ki bu örgüt üyesi isem kendisine lanet etti ve olmadığını söyledi. Tüm delillerde böyle gösteriyordu somut bir delil de yoktu ama maalesef bitmeyen OHAL döneminde savcılar hakimler bir delil aramıyor. Acımasızca insanlara cezalar yağdırıyorlar işte en son ceza da Ebu Hanzalaya yağdırıldı. Ne İŞİDci idi ne El Kaideci idi. Basına öyle lanse edilmişti ama şunu da eleştirmek lazım muhalif olarak mağdur olan çok kişi de muktedir medyanın bu yalanlarına hemen kulak kabarttı ve kabul etti. Kendilerinden değildi ya Çok kolay bir şekilde birisini yargısız infaz edebildiler ve ötekileştirebildiler. Bu üzücü bir olaydı. Maalesef bu da yaşandı şunu hep söylüyoruz: Ötekileştirilenler dışlananlar ayrımcılığa uğrayanlar bir de kendi aralarında bu ötekileştirmeyi ayrımcılığı yaparsa yargısız infazlara onay verirse bizim varabileceğimiz hiçbir nokta yok. Değerli arkadaşlar. Öz eleştiri yapmak lazım bir görüşten muhalif bir görüşe sahip olmayabilirsiniz bir muhalif olarak ama o farklı muhalife yapılan hasmane tavırlar hukuksuz devlet tavırlarına size yapılmış gibi karşı çıkmalısınız.

MUĞLA CEZAEVI: EŞIM BILIM INSANI EŞIME DERGI BILIMSEL MAKALE DENEME GIBI YAZILAR HAZIRLAYIP GÖNDERIYORDUK AYRINCA ÜNIVERSITEDE ÖĞRENCI OLDUĞU IÇIN DERS NOTLARI DA GÖNDERIYORDUK AMA CEZAEVI YASAKLAMIŞ SADECE EL YAZISI MEKTUBA IZIN VERILIYOR. BU NASIL ZULÜMDÜR

Cezaevi örneklerini de işlemişiz bu hafta. Mesela bakın Muğla Cezaevinde ne olmuş Bir mahpusun eşi bize diyor ki: Eşim bilim insanı eşime dergi bilimsel makale deneme gibi yazılar hazırlayıp gönderiyorduk ayrınca üniversitede öğrenci olduğu için ders notları da gönderiyorduk ama cezaevi yasaklamış sadece el yazısı mektuba izin veriliyor. Bu nasıl zulümdür diyor. Düşünün bilimsel yazılar makalaler gönderiyorsunuz bir mahpusa Hayır kareşim göndereceksen sadece mektup gönder bilimsel yazı da neymiş düşünebiliyor musunuz Güya insanlar cezaevlerine konulur derler ki: Bu insanı ıslah edelim terbiye olsun içerde ilim irfan görsün bilim tahsil etsin topluma faydalı birisi olsun denir. Güya. Mahpus olarak içeri girmiş bu insan biraz evvel bir örnekte söyledik üniversiteye hazırlanıyor diyorsun Üniversite kitabını içeri almam. Bir bilim insanı diyor ki: Bilimsel makale dergi gelsin buraya. Hayır bilimsel dergi makaleye izin vermiyorum. Siz burayı güya hani ıslah etmeye insanların kendisine geliştirmeye tahsis etmiştiniz bu nasıl haldir anlamak mümkün mü Maalesef yapılan bu Bunlar hasmane ve zalimane uygulamalardır ve biz bunlara karşı tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.

TEMPO BATMAN IŞÇILERIYLE UZLAŞMAYA GITTI TEBRIK EDIYORUZ

Biz toplumun her kesimi ile gayret ediyoruz. Her kesiminin şikayetlerine kulak kabartıyoruz. En son TEMPO Batman işçileri bize başvurmuştu ve gündeme getirmemizi istemişti TEMPO Batman işçilerini mağdur etmişti Biz de bu durumu gündem etmiştik sonunda TEMPO Batman işçileri için geri adım attım ve işçileri ile uzlaşmaya gitti tebrik ediyoruz bu durumu da.

KOCAELINDE BULUNAN YILPORT LIMAN A.Ş.DE KORONA VAKALARI ÇOK YOĞUN OLDUĞU TEDBIR OLARAK DA SADECE MASKE VEREREK VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPTIKLARI SÖYLENIYOR.

Dilovası Kocaelinde bulunan YILPORT Liman A.Ş.de çalışan bir kişi başvurdu. Korona vakaları çok yoğun bir şekilde var dedi tedbirler sadece maske vererek ve ateş ölçümü ile sınırlıdır. Tüm çalışanlar aynı servisi aynı yemekhaneyi ve giyinme odalarını paylaşıyor temasta olan hiç kimseye test yapılmıyor Kocaeli Dilovasında büyük bir hava kirliliği felaketi yaşanıyor. Ben Kocaeli vekiliyim Dilovası hakkında çok şey gündem ettim. Maalesef Dilovasında hava kirliliğinden dolayı çok zor durumdalar. Kömürcüler OSB mahvediyor Dilovasını. Fabrikaların dumanları bölgede yaşayan insanları perişan ediyor. O fabrika patronları insanların o bölgeden gitmesini istiyor. Son derece kirli sağlığa aykırı bir hal var ve düzeltilmiyor. Biz bu sorunları duyurmak için sonuna kadar gayret sarf edeceğiz.

MÜBERRA BOŞÇU EŞI ILE BERABER EVLERINE YAPILAN BASKINDA KENDILERINE YAPILAN IŞKENCELERI ANLATTI

Bakın biz geçen hafta işkenceden bahsettik. Önceki hafta da işkenceden bahsettik. Bu hafta da işkenceden bahsediyoruz. Uşak Emniyet Müdürlüğünde ki çıplak arama Genç hanımlara çıplak arama işkencesini anlatmıştık. Üstüne üstüne gitmiştik ve Uşak Valiliği sonunda bir açıklama yayınlamıştı ki doğru olmayan bir açıklamaydı bu Bundan sonrasında peş peşe açıklamalar geldi. Müberra Boşçu Murat Boşçunun eşi. Murat Boşçu cezaevinde Müberra Boşçu eşi ile beraber evlerine yapılan baskında kendilerine yapılan işkenceleri anlattı. Öncesinde biz Murat Boşçunun şikayetlerini gündem etmiştik ve bu gündem sonrasında Murat Boşçunun uğradığı işkenceler ile ilgili verdiğimiz araştırma önergesine TBMM Başkanlığı içinde kaba ve yaralayıcı ifade bulunan bu önergeyi kabul edemeyeceğiz diyerek cevap vermişti. Biz tek bir kelime dışardan katmamıştık şahıs kendi gördüğü işkenceyi anlatmıştı. Hani işkence nasıl kibarca anlatılır onu bilemiyoruz ama kaba ve yaralayıcı incitici bir tarz anlatım olduğunu söyledi meclis başkanlığı. Bu meclisin adına da Türkiye Büyük Millet Meclisi deniliyor evet yanlış duymuyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisi deniliyor milletin ferdi en ağır bir iddia ile millet meclisine başvuruyor ve bunun araştırılmasını istiyorsunuz ve inanılmaz tirajı komik cevaplarla araştırma isteğini reddediliyor. Türkiye de durum bu. Uşak Emniyetinde ki çıplak arama otur kalk işkencelerinden sonra Murat Boşçunun eşi Müberra Boşçuda konuştu ve kendisine yapılan işkenceleri de anlattı bu da son derece önemliydi değerli arkadaşlar.

ÇOK KIYMETLI VEKILIM 672 KHK ILE ÖĞRETMENLIKTEN IHRAÇ EDILDIM. 45 YAŞINDAYIM DÜNYANIN BÜTÜN HAZINELERINI VERSELER HIÇBIR KIYMETI YOK BENIM IÇIN ARTIK VE BEN AHIRETTE BUNLARI YAPANLARDAN ALACAKLI OLARAK GITMEK ISTIYORUM ÇÜNKÜ RABBIMIN ADALETINE INANIYORUM. DEMIŞ.

Bakın bize gelen birçok talep oluyor onlardan birisi ne demiş Çok kıymetli vekilim 672 KHK ile öğretmenlikten ihraç edildim. demiş. 45 yaşındayım dünyanın bütün hazinelerini verseler hiçbir kıymeti yok benim için artık ve ben ahirette bunları yapanlardan alacaklı olarak gitmek istiyorum çünkü Rabbimin adaletine inanıyorum. demiş. Bakın çok ağır cümleler bunlar. Bir insan Tamam. diyor Bana bu dünyada adalet getirmeyin zaten. diyor. Ağır bir cezanın olacağı yeri belli. diyor. Öte dünyayı bekliyorum bu dünyadaki ceza ile öte dünyadaki alacağım hafiflemesin ve öte dünyadaki ağır hakkımı talep edeceğim. diyor. Bunlar son derece ağır ifadelerdir.

SINCAN CEZAEVINE VERDIĞIMIZ KIYAFETLERIN IÇ ÇAMAŞIRI OLMASI SEBEBIYLE GÖREVLI MEMURDAN IÇERISINE IÇ ÇAMAŞIRI OLDUĞUNU SÖYLEYEREK AÇMAMASINI RICA ETTIK AÇINCA TARTIŞMA ÇIKTI VE 6 AY GÖRÜŞ YASAĞI GETIRILDI BANA VE ENIŞTEME BU ALENI BIR ZULÜM.

Ali kıran baş kesen hadiseler de oluyor mesela Sincan Cezaevine bir mahpus yakını diyor ki: Sincan Cezaevine verdiğimiz kıyafetlerin iç çamaşırı olması sebebiyle görevli memurdan içerisine iç çamaşırı olduğunu söyleyerek açmamasını rica ettik açınca tartışma çıktı ve 6 ay görüş yasağı getirildi bana ve enişteme bu aleni bir zulüm. Düşünün yakınınızı ziyarete gidiyorsunuz hani diyorsunuz ki: İçinde iç çamaşırı var mahremiyeti var bunları kontrol etmeyin. Belli iç çamaşırı. Hayır. diyor karşılıklı tartışma 6 ay görüş cezası. Tartışma yaşandı anladık da 6 ay görüş cezası nedir arkadaşlar Bu kadar rahat bir şekilde insanlara 6 ay boyunca yakınlarını görememe cezası verilir mi

GEÇTIĞIMIZ GÜNLERDE ANKARA POLATLIDA BIR KHKLI YARBAY EŞI MÜZIK ÖĞRETMENI SETENAY EROL INTIHAR ETTI.

KHKlı vakaları çok oluyor. İntiharlar çok oluyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara Polatlıda bir KHKlı yarbay eşi Setenay Erol müzik öğretmeniydi maalesef hayatını kaybetti maalesef büyük acılar sıkıntılar dramlar sonrasında girdiği depresyon sonucunda intihar etti Setenay Erol. Allah ona rahmet eylesin Allah onu affetsin Allah yakınlarına sabırlar versin ve Setenay Erolun mekânı cennet olsun diyoruz.

ŞENYAŞAR AILESI DAVASINDA ADALETIN TESIS EDILMESI ZORBALARIN DAYATMALARININ BITMESI IÇIN ÖNEMLI BIR GAYRET SARF EDECEĞIZ

Geçtiğimiz hafta ne oldu Bize Urfadan Şenyaşar ailesi geldi. Şenyaşar ailesi olayını biliyorsunuz 2 yılı aşkındır bir cinayet yaşandı. Bir ailenin 3 ferdi öldürüldü bir annenin 2 oğlu ve 1 eşi öldürüldü. Korkunç bir cinayet yaşandı karşı aileden de bir kişi öldürüldü. Karşılıklı 4 ölü var. Bir aileden 3 ölü bir aileden 1 ölü toplam 4 ölü var ve adalet çalışmıyor. 1.5 yıl sonra katil zanlısı sonunda gidip teslim oldu ve maalesef şuanda gelinen noktada adaletin tecelli etmeyeceği inancıyla anne Emine Şenyaşar Fadıl Şenyaşar Mehmet Şenyaşar bizi mecliste ziyaret ettiler durumlarını anlattılar. Biz bir canlı yayında sorunlarını tüm kamuoyuna yansıttık. Avukatları Bülent Duran yanlarındaydı ve tüm kamuoyuna bu yaşadıklarını anlatmış olduk biz Şenyaşar ailesinin sorunlarını takip edeceğiz ve onların sesi olmaya devam edeceğiz. Bu davada adaletin tesis edilmesi zorbaların dayatmalarının bitmesi için önemli bir gayret sarf edeceğiz değerli arkadaşlar..

24 Eyl 2020 - 11:48 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.