Reklamı Kapat

DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanı Erhan; “Sahada olup kendimizi göstereceğiz”

Geçtiğimiz hafta ataması gerçekleşen Demokrasi ve Atılım Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın; "Zaman ümitsizlik zamanı değil Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi ve Atılım zamanı geldi. Türkiye için iyileşme zamanı başladı. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız" sözleri ile konuşmasına başlayan, Demokrasi ve Atılım Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan; “Gelecekte herkesin daha huzurlu bir ortamda yaşamasını istiyorum. Bu yüzden siyasetteyim, bu yüzden DEVA’dayım” dedi

“İNANDIĞIM İÇİN DEVA’DAYIM”

Neden DEVA Partisinde görev almayı tercih ettiğini sorduğumuz DEVA Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emre Erhan şu ifadeleri kullandı; “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genç yaşta başarıyı elde etmiş bir isim. Hükümette yer aldığı yıllarda görev süresince birçok faydalı işe de imza atmış. Bu süreçte de ülkemizin geleceği için, ülkemizde şuan ki yanlış giden siyasi akımın belki de farklılaşmasını sağlayacağını düşündüğüm için DEVA’da görev almayı kabul ettim. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın düzgün bir insan olduğunu, yeni oluşumda ülkenin geleceğiyle alakalı güzel şeyler yapacağına inandığım için DEVA’dayım. Menfaatçi değilim. Onun da kendi menfaati uğruna bir şey yapacağına inanmıyorum. Ülkesi, milleti nasıl daha bir refah seviyesinde olur onun çabasında olduğuna inanıyorum. Benim iki tane evladım var. Yüzlerce de yeğenim var. Geniş bir aile, geniş bir sülaleyiz. Gelecekte herkesin daha huzurlu bir ortamda yaşamasını istiyorum. Tarikatçı olmayan, başkasına biat etmeyen, daha özgürlükçü, daha refah seviyesine kavuşmuş bir ülkede olsunlar istiyorum” dedi.

“SİYASİ POLEMİKLER YARATMAK AMACINDA DEĞİLİM”

Sözlerine devam eden Başkan Erhan; “Siyasi polemikler yaratmak amacında değilim. Amacımız siyaseti yerden yere vurmak, her olayı yanlış ya da hatalı olarak değerlendirmek değil. Herkes eleştiriyor, ama elini taşın altına koyan yok. Biz de bu ülke için artık sadece söylemlerde bulunmayalım, gelecekte bir şey yapabilir miyiz, yapamaz mıyız, ülkem için bir taş da taşıyorsam benim için güzel bir şey. Yani sadece söylemlerle değil de taşın altında eli olan biri olmak istiyorum. Bir beklentim menfaatim yok. Çok şükür ailemi geçindirecek gelirim var. Buradan bir rant elde edebilirim diye düşüncem de yok. Kartepe için, ülkem için elimden geldiğince çabalayacağım, güzel şeyler yapacağız diye umut ediyorum. Ama bu ekip işi sadece Emre Erhan’ın yapacağı bir iş değil. Yönetimi güzel seçip, gerçekten bu amaçla çalışacak, ekip arkadaşlarıyla daha iyi yere getirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“YAPABİLİR MİSİN DEDİLER?”

Siz mi gönüllü oldunuz yoksa teklif partiden mi geldi?

Başkan Erhan; “Oluşumun içinde olan sevdiğim arkadaşlarım var. Onlarda benim Milliyetçi yapımı bildikleri için; “Yeni bir oluşum içindeyiz. Sen de bize katılmak ister misin?” dediler. Çok uzak olmadığım, dirsek temasında olduğum bir mevzuydu. Sayın Genel Başkanımızı da yakından takip eden bir isim olduğumdan sıcak baktım olaya. Kısacası “Yapabilir misin?” dediler. Biz de hayır demedik” dedi.

“ACELE EDİP YANLIŞ YAPMAK İSTEMİYORUZ”

Yönetim oluşumunu tamamladınız mı?

“Yönetimi oluşturuyoruz” diyen Başkan Erhan; “Görüştüğümüz arkadaşlar var, gönüllü olan arkadaşlar var. Oluşumun içinde olmak isteyen arkadaşlar var. Düşündüğümüz sevilen, sayılan arkadaşlar var. Elbette bunun yanında ticari kaygılardan ya da fişlenmekten imtina eden arkadaşlarımızın görüntüsel olmasa da maddi ve manevi destekleri var. Acele edip yanlış bir oluşum oluşturmak istemiyorum. Benim için en başından beri söylediğim gibi kendi menfaatine değil, ülkesi, milleti için çalışacak arkadaşlar istiyorum ve her görüştüğüm kişiye de bunu söylüyorum. İl yönetimimizde genç ve kadınlar çoğunlukta.  Aynı konjektörde devam ediyoruz. Genel anlamda yüzde 60’a yakınımız geçmişte siyasi üyeliği olmayan kimlik. Temiz, düzgün, hizmet etmek isteyen. Siyasette kirlenmiş, siyasette kendini lanse etmeye çalışan kişilerle çalışmak gibi bir gayemiz yok. Her yaştan guruba açığım yönetimde. Temiz insan olsun, menfaati uğruna değil ülkenin menfaatine çalışacak kişi olsun önceliğim bunlar. Ailevi değerleri yüksek olan insanlar olsun isterim. Eğer söz konusu bir menfaat ise burası orası değil. En azından benim yönetimimde olacak Kartepe böyle değil. Emin ve doğru adımlarla ilerliyoruz. Bu süreçte de hem de İlçe binamızı arıyoruz. Birkaç yerle görüştük. Kafamızda iki yer var. Şu anlık önceliğimiz yönetimimizi oluşturmak ve ilçe binamıza yerleşip çalışmalarımıza başlamak. Herkes de olduğu gibi Pandemi süreci ister istemez biraz etkiliyor, yavaşlatıyor bizleri de. İnşallah tüm dünya ve ülkemiz en kısa sürede atlatır bu durumu” şeklinde konuştu.

 “FIRSATIMIZ OLMADI”

Babacanla görüştünüz mü?

“ Henüz Genel Başkanımız Ali Babacan’la birebir görüşmedik” diyen Erhan; “Benim girişim sürecimde Genel Başkanımız rahatsızdı. Kovid’ten dolayı hastanedeydi, daha yeni çıktı. Henüz fırsatımız olmadı. ama Nihat Ergün, Ali Fuat Yaşar beyle görüştük, istişare ettik. Umarım hayırlısıyla güzel bir oluşum kurarak en kısa sürede genel merkeze gidip Sayın Genel Başkanımıza; ‘Biz çalışmaya hazırız” diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“YALAN SÖYLEYEMEZSİN Kİ! DEDİLER”

DEVA Kartepe İlçe Başkanı olduğunuzu duyunca çevrenizden nasıl tepkiler aldınız?

Başkan Erhan; “Beni çok iyi tanıyan insanların ilk söylediği tepki aynen şöyleydi;  ‘Sen nasıl siyaset yapacaksın? Yalan söylemezsin ki!” Ama ben de şuna inanıyorum. Siyaset denilen arena illaki yalanlarla dolanmış, yalanlarla bir yerlere gelinmiş, bir yer olmamalı. Şansımızı bizde deneyeceğiz. Yalansız, dolansız, düzgün, şeffaf bir yönetimle bir yerlere gelebileceğimizi göstereceğiz. Olumlu tepkiler çok var. Bana söylenen olumsuz bir şey yok. Ticaret yapıyorum. Ticaretimi etkiler mi etkilemez mi tabi sevenlerimin sorduğu soru bu oluyor. Benim hiç korkum yok. Bugüne kadar çok şükür 10 yıldır ticaret yapıyorum,  hiçbir şeyi birilerinin torpili ile yapmadım. Hiçbir yere birinin referansıyla gitmedim. İşimle, işimi beğenenlerle iş yaptım. Korkum yok. Beni sırf bu davada, olmamla bırakacaklarsa zaten beni hiç sevmemiş tanımamış insanlardır, isteyen bırakabilir. Sonuçta danışmanlık firmasıyım, danışmanlık yapıyorum. Herkesin görüşün saygı duyarım” dedi.

“TAKTİR HALKIN!”

Kartepe’ye baktığımızda ilçe olarak oy oranı ile Kocaeli birincisi bir siyasi parti var karşınızda. Zorlu bir siyasi arena sizi bekliyor. Ne söyleyeceksiniz?

“Bizim amacımız iktidarı devirip, lekelemek, onlara kötü söz söylemek değil” şeklinde konuşan Emre Erhan;  “Biz kimseyle uğraşmıyoruz. Siyasi bir oluşum olabiliriz ama amacımız hizmet etmek. Biz kendimizi kanıtlayabildiğimiz kadar kanıtlayacağız. Biz kendimizi sevdirebildiğimiz kadar sevdireceğiz insanlara. Takdir buradaki kişilerin yani halkın. Zor bir ilçedeyiz. Ben buralıyım, Kartepeliyim. Buranın çocuğuyum. Mutlaka ve mutlaka doğru şeylerin görüleceğine inanıyorum. Biz doğru şeyler yaparsak takdir halkın. Umarım muvaffak oluruz. Koltuk sevdalısı değilim. Yapamayacağıma inanmadığım bir yerde de ısrarla durmam. Ama gururlu biriyim. Bir işi aldıysam da layıkıyla yapmak isterim. Oturarak başaramayacağımız bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. O yüzden koltukta değil de sahada olmamız gerektiğine inanıyorum. Başkanlık bir sıfat olabilir ama biz kimsenin üstünde değiliz. Sahada olup kendimizi göstereceğiz” dedi

“AYNI GEMİDEYİZ!”

Konuşmasına devam eden Başkan Erhan; “Şuan için araştırmalarımızı oluşturuyoruz. Daha net, gerçekten sorun olduğunu düşündüğümüz şeyleri zaten gün yüzüne çıkaracağız. Bunu biz eleştirmek için yapmayacağız. Çözüm üretmek için yapacağız. Çözümler üretmedikten sonra bir sorun var deyip ben ortalıkta olmak istemiyorum. Soruna çözümsel yaklaşımlarla birlikte sunacağız. Amacımız Kartepe’nin iyi olmasıysa şu an da idare eden ve yöneten arkadaşlar başka yerde diye onların önüne taş koyacak değiliz. Sonuçta hepimiz burada yaşıyoruz. Aynı gemideyiz. Burası batıyor demek doğru değil. Biz de bir kova alıp içindeki suyu atacağız. Ama ne kadar bizim çözümümüz, önerilerimiz değerlendirilir onu bilmiyorum. Mutlaka bir sorun varsa çözümü vardır. Biz de kendimizce öngördüğümüz bu çözümü sunarak sorunları sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

18 Eyl 2020 - 16:12 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Kartepeli - Özgür iradesini ortaya koyduğu için tebrik etmek lazım . Umarım faydalı işler yapabilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Eylül 13:31
03

Erdinç - Başkanın yanındayız

Bu kötü yönetime dur demeliyiz.

Kartepe’ye DEVA inşallah

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 19:05
02

A.u. Hakan Tanrıöven - Başaracağınıza eminim Emre bey yolunuz açık olsun desteğimiz sizinle

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 18:37
01

Baha Yavuz - Emre Erhan, yakından tanıdığım, sevdiğim dürüst ve çalışkan bir arkadaş.

Milli ve manevi yönü kuvvetli, parlamenter demokrasiye inanan ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir yapısı var.

Deva Partisi açısından çok iyi, doğru bir tercih.

Kendisine ve vatana, millete hayırlı olsun.

Bu zor görevde başarılar diliyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 18:30