Reklamı Kapat

Başkan Mayda; "Tüm Çerkes vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyorum"

CHP Kartepe İlçe Başkanı M.Tevfik MAYDA 21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü ile ilgili bir basın açıklaması yaptı

Başkan Mayda açıklamasında;

"Politika, kültürün yeniden üretilebilmesinin iklimini yaratabilmektir. İç ve dış dinamiklerimizi harekete geçirip yeni kültür üretmenin koşullarını olgunlaştıra bilmektir. Bir yazar yetiştirebilmektir, bir şair yetiştire bilmektir anadilinde yazan. Bir besteci yetiştirebilmektir, anadilinde besteleyen. Bir yorumcu yetiştirebilmektir, anadilinde söyleyen. Bir tiyatrocu yetiştirebilmektir, anadilinde oynayan. Bir radyocu yetiştirebilmektir, anadilinde program yapan. Bir televizyon yapımcısı yetiştirebilmektir, anadilinde yapımlar üreten.

Politika ve politikacı bunları programına alır, kaynaklarını bulur ve kültürün üretilmesinin iklimini yaratır, yetenekleri tespit ve teşvik eder.

Politika asimilasyona karşı mücadeledir.

Çerkes halkının asimilasyona karşı direnişini destekliyor, sürgün ve soykırımı yapanları lanetliyor 156. yıl dönümünde Kartepe’li Çerkes vatandaşlarımız olmak üzere tüm Çerkes vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyorum

Yaşasın halkların eşitliği ve kardeşliği 21 Mayıs 1864

Ekli Dosyalar

21 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.