Reklamı Kapat

Başkan Mayda; "Yaşasın bağımsızlık, demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelemiz"

CHP Kartepe İlçe Başkanı M.Tevfik Mayda 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mayda mesajında;

"Yaşasın Bağımsızlık, demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelemiz.

Türkiye ve Kapitalist Dünyanın diğer ülkelerinde işçi sınıfı 1 Mayıs’ı Corona Pandemisi nedeniyle buruk bir şekilde karşılıyor.

Dünya kapitalizminin yıllardır derinleşerek süren bunalımı, tüm çalışan kitleler üzerinde yıkıcı etkilerini daha da ezici boyutlara tırmandırıyor. İktidar Ekonomik Sistemin kendisinden kaynaklı faturayı, işçi sınıfına, emekçiye, köylüye, küçük esnafa ödetmeye çalışıyor

1 Mayıs “İŞÇİ BAYRAMI” dır.

İşçi Bayramı aynı zamanda tüm kafa ve kol emekçilerinin, ezilen ve sömürülen, horlanan tüm halk kitlelerinin; düşünce, sanat, bilim insanlarının, özgürlükleri kısıtlanan aydınların, gazetecilerin, iş, aş ve gelecek umudu kalmamış gençlerimizin de bayramıdır. Yani hepimizin bayramıdır.

100 yıl önce tam bağımsızlık ve çağdaş uygarlık hedefi ile çıktığımız yolda, Siyasi iktidarların yanlış politikaları neden ile 100 yılın sonunda ne tam bağımsızlık gerçekleşmiş, ne de Türkiye ileri toplumlar safında yer alabilmiştir.

İçinde bulunduğumuz süreçte, emekçilerin ne kadar büyük saldırı ve zor koşullar altında olduğunu biliyoruz. Başta örgütlenme, Sendikalaşma, Toplu Sözleşme, grev, basın açıklaması, miting, yürüyüş gibi en temel hakların keyfi tutumlar ile yasaklanması, ücretlerin açlık sınırlarına doğru baş aşağı sürüklenmesi, enflasyon karşısında tükenen sofraların, iş güvencesiz çalışmanın dayatılması, eğitim, sağlık, barınma gibi temel hizmetlerin tamamen özel piyasanın rant alanına terk edilmesi, Siyasi İktidarın devşirme ve işbirlikçi sendikaları bizzat yönlendirmesi ve önünü açması karşısında BİZLERİN, GERÇEK EMEK ve MESLEK ÖRGÜTLERİNİN, TÜM EZİLENLERİN BİR ARAYA GELMESİ ŞARTTIR.

Emek sömürüsünün olmadığı, işçinin alın terinin gereken değeri gördüğü, çalışma ve iş sağlığı koşullarının iyileştirildiği, sendikalaşmanın desteklendiği bir ortamda üreten ve hakça bölüşen bir dünya dileğiyle tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun"

Ekli Dosyalar

30 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.