Reklamı Kapat

Kabinler teslim edildi

TürkTraktör üretim kapasitesi ve çalışanlarının gösterdiği hassasiyet sonucu kısa sürede üretilen kabinler, Sakarya, Kocaeli ve Ankara'da, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hastanelere teslim edildi.

Salgınla mücadelede Koç Topluluğu'ndaki diğer şirketlerle birlikte koordineli bir şekilde çalışan TürkTraktör, süreçte büyük bir emek ve özveri gösteren sağlık çalışanlarının korunmasına katkı sağlamak için harekete geçti. Şirket, ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme bulunurluğuna destek olmak için Tofaş tarafından tasarımları yapılan entübasyon ve biyolojik numune alma kabinlerini Sakarya Erenler ve Ankara'daki fabrikalarında üretmeye başladı.

KISA SÜREDE ÜRETİLDİ

TürkTraktör üretim kapasitesi ve çalışanlarının gösterdiği hassasiyet sonucu kısa sürede üretilen kabinler, Sakarya, Kocaeli ve Ankara'da, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hastanelere teslim edildi. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı önlemlerin tamamı uygulanarak üretimi yapılan entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri, doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından yapılan geri bildirimler de dikkate alınarak TürkTraktör mühendis ekibi tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. Bugüne kadar Sakarya, Ankara ve Kocaeli'nde 25 farklı hastanede kullanıma sunulan kabinlerin, hastanelere teslim edilmeye devam edilmesi planlanıyor.

29 Nisan 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.