Reklamı Kapat

Haydar Akar; "1 Mayıs emekten yana, haksızlıklara karşı olanların günüdür"

CHP PM Üyesi, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

Akar açıklamasında;

1 Mayıs; emeğe, kardeşliğe ve dayanışmaya, insanlar arasında sömürü düzeninin yok edilmesine çağrıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için mücadelede kararlılığı gösterme günüdür.

1 Mayıs, emekçilerin, emekten yana, haksızlıklara karşı olanların günüdür. 1 Mayıs, insanlığın bu evrensel çağrısı için mücadele ederken yaşamını yitirenleri anma günüdür.

1 Mayıs, 1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen emekçilerin mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür. Hepimiz biliyoruz ki emek olmadan hiçbir şey üretemeyiz. Emeğin önemi ve kutsallığı anlaşıldıkça; paylaşımın ve demokrasi kültürünün egemen olduğu daha güzel bir dünyaya ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Bu yıl Dünya da ve ülkemizde yaşanan salgın nedeni ile emekçilerimizle kol kola omuz omuza meydanlarda olamayacağız. Ancak işçinin ve emekçinin her zaman yanında olarak CHP olarak da her platformda sesleri olmaya devam edeceğiz.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen vizyonunu ülke için daha iyi ne yapabilirim üzerine kuran, emeğe ve emekçiye saygı duyan herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar, İşçilerimizin, memurlarımızın ve tüm emekçilerimizin insanca yaşayabilecekleri, daha güzel bir geleceğe, umuda ve mutluluğa sahip olduğu, işçi-emekçi haklarına saygı temelinde aydınlık bir gelecek temenni ederim.

Ekli Dosyalar

29 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.