Reklamı Kapat

Nurettin Amca'ya Büyükşehir'den yardım eli

68 yaşındaki Nurettin Çakıroğluna yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi tüm ihtiyaçlarını giderdi

+3
Haber albümü için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye genelinde 65 yaş üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların evden dışarı çıkmaları park ve bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı. Bu sebepten dolayı 65 yaş üstü vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Geniş Ailem projesi ile destek olunuyor. Bu kapsamda son olarak Karamürsel ilçesi Akçat Mahallesinde yaşayan 68 yaşındaki Nurettin Çakıroğluna yardım eli uzandı. Çapa motoru bozulduğu için toprağını kazamayan Nurettin Amcanın İstanbulda ikamet eden torunu Büyükşehirin sosyal medya kanallarından babası için yardım istedi. Ekipler en kısa zamanda Nurettin Amcanın tüm ihtiyaçlarını giderdi.

NURETTİN AMCANIN TÜM İHTİYAÇLARI KISA ZAMANDA GİDERİLDİ

65 yaş üstü ve kronik hastalıkları olan vatandaşların taleplerine daha hızlı cevap verebilmek adına Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakının talimatıyla Geniş Ailem hizmeti tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Kışın eşiyle birlikte İstanbulda yaşayan havalar ısındığında da Karamürsel ilçesi Akçat Mahallesinde kalan 1952 doğumlu Nurettin Çakıroğlunun çapa motoru bozuldu. Ektikleri sebze ve meyvelerle beslenen Nurettin Amca ve eşi toprağı kazamayınca zor duruma düştü. Evden çıkamayan çiftin İstanbulda ikamet eden torunu Ahmet Taha Çakıroğlu il dışına çıkmanın yasak olması sebebiyle Büyükşehirin sosyal medya kanallarından babası için yardım talep etti. Ekiplerin kısa sürede ulaştığı Nurettin Amcanın çapa motoru tamirciye bırakılırken temel ihtiyaç alışverişi de yapıldı.

İHTİYAÇLARIMIZI BAŞKA TÜRLÜ ÇÖZEMEZDİK

Sokağa çıkma yasağı ve şehirlerarası ulaşım nedeniyle oğlumun da bize yardım edememesinden dolayı ihtiyaçlarımızı giderme şansımız yoktu diyen 68 yaşındaki Nurettin Amca Burada bahçemiz var ve bazı ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılıyoruz. Çapa motoru da bozulunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yardım talebinde bulunduk. Ekipler hızlı bir şekilde bize ulaştı. Buraya kadar geldiler. İhtiyaçlarımızı başka türlü çözemezdik. Büyükşehir Belediyesi çok güzel hizmetler sunuyor dedi.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Büyükşehirin güzel çalıştığını biliyordum diyerek sözlerine devam eden Nurettin Amca Fakat bu kadar hızlı çalışıldığını doğrusu tahmin edemezdim. Çok mutlu oldum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önceki dönemlerde de birçok kez görmüştüm çalışınca oluyor diye. Gerçekten çalışınca oluyor. Hepiniz özveri ile çalışıyorsunuz bütün bir ekip olarak başta başkan olmak üzere bu bir ekip işi çünkü dirayetli hükûmetler olunca hizmetler çok daha farklı oluyor diye konuştu.

28 Nisan 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.