Reklamı Kapat

Başkan Ellibeş’ten, Erbaş’a destek

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, video konferans yoluyla gerçekleşen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş’a destek vererek, “Özgürlük adı altında İslama ve Müslümanlara karşı kin ve nefretini döken, terbiye sınırlarını aşan, faşistçe saldırıları kınıyoruz. Hak için konuşan Ali Erbaş asla yalnız değildir” dedi.

"RAMAZAN AYINDA DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında haftalık olağan yönetim kurulu toplantıları video konferans yöntemiyle devam ediyor. Korona Virüs tedbirleri kapsamında internet üzerinden gerçekleşen toplantıda Ramazan Ayına girmiş olmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Ellibeş, “Koronavirüs nedeniyle çalışmalarımız farklı ve alışık olmadığımız şekilde ama yine milletimizle gönül gönüle vererek devam ediyor. İlk andan itibaren, başta 65 yaş ve üzeri üyelerimiz olmak üzere, teşkilatımızın tamamıyla temasa geçerek, varsa ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma başlattık. Ramazan Ayı ile birlikte bu çalışmayı genişleterek, bütün vatandaşlarımızla iletişime geçerek desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi. Hükümet çalışmalarını da değerlendiren Başkan Ellibeş, Koronavirüs salgını sırasında Türkiye’nin örnek çalışmalara imza atmayı sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

“Dünyadaki bir çok ülkenin aksine ülkemizde koronavirüs tedavisi herkese ücretsiz yapılıyor. İyileşen sayısı, vaka sayısını geçmiş durumda. Ekonomik İstikrar Paketi aracılığıyla 100 milyar TL’lik paket 200 milyar TL oldu. Kısa Çalışma Ödeneğine şimdiye kadar 291 bin 594 firma, 3 milyon 194 bin 610 çalışanımız başvuruda bulundu. ABD dahil, 54 ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunduk. İsveç’te bir kızımızın çağrısıyla babasını ambulans uçakla anında ülkemize getirdik. Çalışmalar devam ediyor, 59 ülkeden 25 bin vatandaşımız daha Türkiye’ye getirikecek. Şöyle bir eskiyi düşünün. Çocuğunu sigortası kesildi diye komşusunun karnesiyle muayene ettiren Türkiye’den bugünlere geldiğimizi görmek her vatandaşımız için ülkesiyle gurur duyma vesilesidir. Hastanelerimizdeki görüntüler dünya basınında örnek hizmetler olarak gösteriliyor. CNN, BBC gibi uluslararası yabancı kanallar, kendi ülkelerinde yapılamayan hizmetlere karşılık “Ama Türkiye yaptı” diye haber sunuyor. Sağlık altyapımız sayesinde salgınla mücadelede bile hastanelerimizde doluluk oranımız halen düşük seviyede. Devletimizin koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine yardımlar düzenli olarak ulaştırılıyor. Her bir AK Parti mensubu olarak şunu biliyoruz ki sağlık başta olmak üzere Cumhurbaşkanımızın başkanlığında 18 yıldır atılan her adım bizi bugünlere hazırlamıştır. Partimizle ve liderimizle gurur duyuyoruz.”

“ERBAŞ KENDİ FİKRİNİ DEĞİL, İSLAM’IN HÜKMÜNÜ İFADE ETMİŞTİR”

Başkan Ellibeş, Ramazan ayına girerken İslami değerlere yönelik Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş üzerinden yapılan saldırıları da kınadı. İslam dinini çağ dışı gibi ifade edenlerin terbiye sınırlarını aştığını belirten Başkan Ellibeş, şöyle dedi: “İslami değerleri dile getirdiği için Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş hakkında, Ankara ve İzmir Barolarının yaptığı açıklama terbiye boyutlarını da aşan faşistçe bir bildiridir. Bulunduğu çağın her daim ötesinde, insanlık var olduğu sürece bir rehber olmaya devam edecek Kur’an-ı Kerim’den Allahuteala’nın emirlerini aktardığı için linç edilmek istenen Sayın Erbaş’ın sonuna kadar yanındayız. Ali Erbaş kendi fikrini değil, İslam’ın hükmünü ifade etmiştir. Mukaddes dinimiz Erbaş üzerinden aşağılanmak istenmiştir. Ali Erbaş Hocamıza, “Sesi çağlar öncesinden gelen şahıs” diye hitap etmek, “Anılan şahsın içinde bulunduğu takvim yılında yaşamasına rağmen bundan sekiz-dokuz nesil önceki büyükleriyle aynı” sözleriyle eleştiri yapmak, bir baro adına yapılmış en düşük ifadeler olarak tarihe geçmiştir”.

28 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.