Reklamı Kapat

STK'lar 1 Mayıs'ta taleplerini dile getirecek

1 Mayıs öncesi şube binasında basın açıklaması yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Suphi Yıldırım sokağa çıkma yasağı gelirse 30 Nisan’da, gelmezse 1 Mayıs’ta saat 14.00’te İnsan Hakları Parkı’nda her kurumdan bir temsilcinin katılacağı basın açıklaması yapacağız” dedi.

Deniz Karamert- Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Şube Başkanı Suphi Yıldırım ve şube yöneticileri katılım sağladı. Yıldırım yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağı gelirse 30 Nisan’da, gelmezse 1 Mayıs’ta saat 14.00’te İnsan Hakları Parkı’nda (Sabri Yalım Parkı) tüm kurumlardan 1 kişinin katılacağı basın açıklaması yapılacağını belirtti.

ORTAK TALEP ETRAFINDA KENETLENİLİYOR 

Yıldırım yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu; “Sistem, krizleri lehe çevirip birikim rejiminde yeni bir aşamaya geçmek için fırsata çevirme yaklaşımını salgın sürecinde de hayata geçirmek, salgın sonrası sömürünün katmerleşerek devam edeceği, yönetim biçimlerinin çok daha otoriter olacağı bir dünya yaratmak istemektedir. Ancak insanlık son yüzyıllarda belki de ilk kez bu kadar derin sorgulamalara ve başta sağlık olmak üzere yaşamsal ihtiyaçların ve hizmetlerin kamusal olması gerektiğine dair ortak talep etrafında kenetlenmeye başladı. Emek ve demokrasi güçlerine düşen ise bu ortak talebi örgütlenmeye ve mücadeleye dönüştürmektir.

BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKLAR 

Değerli emekçiler, 1 Mayıs’a kadar sizlerden, taleplerimizi dile getirdiğimiz dövizler hazırlayıp bunların görsellerini bizlere ulaştırmanızı rica ediyoruz. Hep birlikte bu taleplerimizin eğitim sen kocaeli şube, genel merkez ve konfederasyon olarak duyurulmasını sağlayacağız.1 Mayıs günü, Türkiye genelinde, mümkün olan her yerde sınırlı katılım ve fiziki mesafe kurallarına uygun olarak yapacağımız 1 Mayıs etkinliklerinin yanı sıra hep birlikte yaygın bir sosyal medya eylemi de örgütleyerek hep birlikte taleplerimizi dile getireceğiz.

28 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.