Reklamı Kapat

Kartepeli büyüklerden "Evde Kal Kartepe" çağrısı

Kartepe Belediyesi YAŞBAK ekibi Covid-19 önlemleri kapsamında alınan tedbirleri Kartepeli büyüklere anlatırken, bakımlarını da titizlikle yerine getiriyorlar

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulmasından bu yana ilçenin yaşayan çınarlarına hizmet eden Yaşlı Bakım (YAŞBAK) koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında hizmetlerine aralıksız devam ediyor. YAŞBAK ekipleri evlerinde ziyaret ettikleri Kartepeli ihtiyaç sahibi büyüklerinin ilk adım sağlık hizmetlerini yerine getiriyorlar.

KARTEPELİ BÜYÜKLERE ÖZEL İLGİ

Yaşlı Hasta- Evde Bakım Hizmeti olan YAŞBAK, ilçe genelinde 65 yaş ve üstü bakım ihtiyacı olan kişilere, birimde görevli hemşireler tarafından hizmet veriliyor. Bakım ihtiyacı olan kişiler, felçli ve kimsesiz yatalak hastaların, özellikle sağlık kuruluşlarında görevli hekimler tarafından verilen tedavi amaçlı reçeteli ilaçların kullanımı, pansuman yapımı, serum ve sonda takılması, tansiyon, şeker ölçümlerini ve enjeksiyonlarını yapmak gibi yardımcı tedavi ihtiyaçları gideriliyor.

BÜYÜKLERİMİZ BAŞ TACI

Kartepe’nin yaşayan çınarlarının baş tacı olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe’de gece-gündüz çalışıyoruz. Bu virüsün an fazla etkilediği yaş grubu 65 yaş üstüdür. Kartepeli büyüklerimizin “Evde Kal” çağrımıza uymaları bizleri sevindirmiştir” ifadelerini kullandı.

Ekli Dosyalar

27 Mart 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.