Reklamı Kapat

Gölcük'ün "Nene Hatun"ları zor günde canla başla çalışıyor

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in talimatı, GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül’ün organizasyonuyla, GÖLMEK’te çeşitli branşlarda öğretmenlik yapan kadınlar, maske üretimine başladılar. Gölcük’ün Nene Hatunları, Fatma Bacıları bu zor günde çok önemli bir görevi yerine getiriyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Belediyesi GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri, İstiklal Savaşında cepheye mermi taşıyan Nene Hatunlar, Fatma Bacılar gibi bu zor günlerde evlerinde oturmayı değil, Korona Virüs ile mücadele de gönüllü olarak çalışmayı tercih ettiler. Gölcük Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri, günümüzün en büyük ihtiyacı olan maskelerin üretimine başladılar.

GÖNÜLLÜK ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORLAR

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'in talimatıyla başlayan çalışmada belki de gönüllük esasına göre kendi maskesini kendi üreten tek ilçe Gölcük oldu. Üretilen bu maskeleri Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi sağlık çalışanları ve hastalar kullanacak. Günde 1000 adet üretim hedefleniyor. 15 kadın bu hedef için gece gündüz çalışıyor.

SARIGÜL: "KADINLAR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ"

GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül yaptığı açıklamada; “Korona virüsü vakasından dolayı ülke olarak seferberlik halindeyiz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer maske imalatı ile ilgili gerekli talimatları verdi. Bende öğretmenlerimize gönüllü olarak çalışır mısınız diye sordum? Severek çalışacaklarını söylediler. Şimdilik 15 gönüllü öğretmenimizle maske dikimi yapıyoruz. Günlük olarak 1000 maskeye kadar üretmeyi hedefliyoruz. Bu sayıyı daha da arttıracağız. Bu işi nöbetleşe yapacağız. Biz hanımlar olarak her zaman üzerimize ne düşüyorsa; ülkemiz için, insanlarımız için, sağlık çalışanlarımız için, her şeyden önce geleceğimiz için yaparız. Bu noktada işe yaramaktan çok mutluyuz. İnşallah ülke olarak bu illetten bir an önce kurtuluruz. Zaman dayanışma zamanı” dedi.

MASKE DİKİMİ YAPAN ÖĞRETMENLER DUYGULARINI ANLARRI

Maske dikimi yapan öğretmenlerden Melek Altun ise; “Sağlık çalışanları bizim için canla başla çalışıyorlar. Bizde onlara biraz katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Gün hep beraber çalışma zamanı. Evde kalmak gerekiyor biz sağlıkçılarımız için dışarıya çıktık””.

Gamze Nurgüldal ise; “Sağlık çalışanlarımız için böyle bir projede olduğum için çok mutluyum. Onlara azıcık olsa da katkı sağlaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar bizim için orada çalışıyorlar. Bizde onlar için bir şey yapalım istedik”.

Elif Yılmaz ise; “Sağlık çalışanlarımız için hastanelerimiz için destekte bulunmaya geldik. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz”.

Arzu Öz ise; “Müdürümüzün çağrısı ile harekete geçtik. Bizde destek olmak devletimiz milletimiz için çalışamaya başladık”.

Nurcan Gerez ise; “Üzgünüz ama burada olmaktan memnunum. Benimde bir faydam olduğunu düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur”.

Hayriye Çelen Bilgiç; İnşallah hep beraber bu kara günlerimizi atlatacağız. Sağlıkçılarımıza, hemşirelerimize, doktorlarımız a destek vermek için buradayız.

Hülya Kuru ise; “Sağlıkçılarımıza destek vermek için buradayız. Biraz katkımız olursa ne mutlu bize”.

Mualla Nur Gözün ise; “Çorbada benimde tuzum olsun istedim. O yüzden gönüllü olarak geldim. Sağlıkçılarımız için çalışıyoruz” dediler.

26 Mart 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.