Reklamı Kapat

Rektör Hülagü'den yeni sistem hakkında açıklama

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, uzaktan eğitimle ilgili merak edilen yeni sistemi açıkladı. Ayrıca gençlere uyarılarda da bulunan rektör Hülagü, kimsenin mağdur olmayacağını söyledi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, öğrencilerin merak ettiği soruların cevaplarını verdi. Eğitime üç hafta ara verilmesi nedeniyle öğrencilerin uzaktan alacağı eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hülagü, olağanüstü bir dönemden geçildiğinin altını çizdi. Rektör Hülagü, açıklamasında şunları dile getirdi:

OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM 

“Şu an ülkemiz Corona virüs pandemisi nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşamaktadır. İlk kez böyle bir ciddi ve hayatı tehdit eden durum nedeniyle eğitim ve öğretime geçici bir süre ara verilmiştir. Daha önce UZEM merkezimiz 20.000 civarı öğrencimize, belli bir kısım dersleri ESD seçmeli olarak vermekteydi. Takdir edersiniz ki tüm derslerin elektronik ortamda yapılmasının imkanı yoktur. Örneğin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fak., Güzel Sanatlar Fak., Konservatuar, Mühendisliğin uygulamalı lab. ve staj dersleri gibi vs..

VİDEO KONFERANS

Yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda anlatılabilmelerini sağlamayı planladık. Tüm hocalarımıza dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları talimatını verdik ve hazırlıklar hızla tamamlanıp sisteme yüklenecektir. Ayrıca hocalarımızla dersle yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda anlatılabilmelerini sağlamayı planladık. Tüm hocalarımıza dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları talimatını verdik ve hazırlıklar hızla tamamlanıp sisteme yüklenecektir. 

KARANTİNAYA DİKKAT 

Mutlaka her şey tam olmayabilir ve eksikliklerimiz olacaktır ama bu zorlu süreci İnşallah el birliği ile çözeceğiz. Üniversite açılınca staj uygulamalarını ve lab. çalışmalarını yoğunlaştırılmış olarak gerekirse, yaz okulu şeklinde yapacağız hiç bir şekilde sizi mağdur etmeyeceğiz. İnsan hayatı hepimiz için önemli. Kadim kültürümüz ve inancımız yaşlılara sahip çıkmayı ve hürmet ettirmeyi bize vazife kılmıştır. Onlara zarar vermemek için sosyal izalosyona ve karantinaya çok dikkat etmemiz gerekiyor. Devletimiz sosyal devlet olma bilincinde tüm önlemleri almaktadır. Dünyanın hiç bir sağlık sistemi böyle bir hastalığının yayılımını yavaşlatmadan baş etmesi mümkün değildir. Sevdiklerimizin hayatına mal olacak sorumsuz hareketlerden kaçınalım. Onlar dünyaya geliş nedenimiz onlar bizim genetik kodlarımız.” 

25 Mart 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.