Reklamı Kapat

Suadiye İlkokulu, Türkiye´de  eTwinning okulu olma ölçütlerine sahip  950  okuldan biri oldu.

İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan ve bugüne kadar adını Erasmus+ Projeleri ile duyurmuş olan Suadiye İlkokulu, Türkiye´de  eTwinning okulu olma ölçütlerine sahip  950  okuldan biri oldu. Türkiye genelinde 950 okul, Kocaeli´de 21 okul ve Kartepe´den 3 okul eTwinning Okulu olma hakkı kazandı.

Suadiye İlkokulu, eTwinning'te yapılan çalışmalar için tanıma kavramı, öğretmenlerin hem ulusal düzeyde hem de Avrupa düzeyinde yaptıkları projeler için Kalite Etiketleri verilmeye başlanması ile önce yürüttüğü projelerin Ulusal Kalite Ödülü alması ve okulda yapılan E- Safety çalışmalarının ardından yapılan başvurudan sonra yapılan değerlendirme sonucunda Etwinning Okul Etiketi almaya hak kazanarak Etwinning Okulu oldu.

Bu etiketler, sadece öğretmenlerin projelerde bireysel olarak yaptıkları çalışmalar için verilmemektedir. Okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir. Bu yeni etiketin altında yatan prensip; e-Twinning'in sadece farklı okullardaki e-Twinner'ların değil, aynı okulda bulunan öğretmen ve okul liderlerinden oluşan ekiplerin de katılımlarını, bağlılıklarını ve özverilerini tanımak ve değerlendirmek istemesidir.

Bir e-Twinning Okulu statüsüne kavuşma konsepti, nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusudur. Bu bir yarışma değil, belli bir seviyeden daha ileri bir seviyeye ilerleme sürecidir.

Bu etiketi alan okullar :

* Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar.

* e-Twinning'in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning'in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklar.

Aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklar:

* Dijital uygulamalar

* e-Güvenlik uygulamaları

* Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

* Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi

* Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi

* eTwinning Okul Etiketini, tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler.

* Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilecekler.

Ekli Dosyalar

25 Mart 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.