Reklamı Kapat

CHP Kartepe taşınıyor

Yaklaşık 6 yıldır İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi No: 137/3 adresinde kirada faaliyet gösteren CHP Kartepe İlçe Örgütü, İstasyon Mahallesi Leyla Atakan Caddesi No: 23 (Altınoluk Pastanesi üstü) adresindeki binaya taşınıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Deniz Karamert- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe İlçe Örgütü yaklaşık 6 yıldır faaliyetini sürdürdüğü İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi No: 137/3 adresindeki yerinden taşınıyor. İstasyon Mahallesi Leyla Atakan Caddesi No: 23 (Altınoluk Pastanesi üstü) adresindeki binaya taşınacak olan CHP Kartepe İlçe Örgütü resmi evraklarını tamamlayarak kira sözleşmesini de imzaladı.

KENDİ BİNALARINI SATIP KİRAYA ÇIKIYORLAR

CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar döneminde mevcut ilçe binasının yanında bulunan Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatının da olduğu binayı satın alan CHP Kartepe İlçe Örgütü, satın aldığı bina yerine kiraya çıkıyor. Alınan binanın merkezi bir yerde olmadığı gerekçesiyle yeni binaya taşınmak istemediklerini göreve geldiği günden beri dile getiren İlçe Başkanı Tevfik Mayda, ilçe yönetimiyle birlikte bu söylemini hayata geçirerek kendi binaları yerine kiraya çıkma kararı aldı. Mayda bu kararı da dün Genel Merkez’e ileterek onay aldı.

GENEL MERKEZDEN OLUR ALDILAR

Kartepe’de bir süre önce yeni bürosunu açan Yılmaz Emlak’ın sahibi Münevver Yılmaz o bürosunu CHP Kartepe İlçe Örgütüne kiraladı. Bu anlaşmanın ardından CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda dün beraberinde İlçe Saymanı Osman Bakar ile birlikte soluğu Ankarada aldı. CHP Genel Merkeze giden Mayda burada yetkili kişilerle görüşüp yeni yerin kira sözleşmesini iletti. Mayda, genel merkezden olumlu cevap aldıklarını ve yeni yerin 1 yıllık kirasını da genel merkezin karşılayacağını söyledi.  

BİNAYI SATACAKLAR

Bir süre önce kiralık yazısının da asıldığı CHP Kartepe İlçe Örgütü’nün aldığı bina da satılığa çıkarılıyor. CHP Genel Merkezi tarafından, örgütün içinde oturmadığı binayı kira amaçlı tutmadığını söylediklerini dile getiren Mayda, “Yönetim kurulu kararımızı alarak dilekçemizi hazırlayacağız. Hazırladığımız dosyayı 1 Mart’ta gerçekleşecek olan İl Kongremizin ardından Genel Merkeze ileteceğiz. Genel Merkezin vereceği vekaletin ardından da binayı satışa çıkaracağız. Kongrenin ardından ise Mart’ın ilk haftasında yeni yerimize taşınacağız” dedi.  

27 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.