Reklamı Kapat

Kartepe'de taksi durağı için rekor teklif

Kartepe’de yapılan 4 taksi durağı ihalesinde Sarımeşe durağını mevcut işletmeciler kaybetti.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Kartepe ve Karamürsel’deki 5 taksi durağının ihalesi Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısında gerçekleştirildi. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirilen ihalede Karamürsel’de 1 adet, Kartepe’de 4 adet taksi durağının ihalesi ve ekonomik ömrünü doldurmuş çekme belgesi olan 5 aracın satışı gerçekleştirildi.

SARIMEŞE'DE TARTIŞMALI İHALE

Taksi durakları ihalesinde ilk olarak Karamürsel 208. Cadde’de bulunan durağın ihalesi yapıldı. 5 ticari taksinin bulunduğu durak için mevcut işletmeciler adına Nihat Gökakın ihaleye katıldı. 15 bin lira muhammen bedel ile yapılan ihalede Gökakın bedeli 15 bin 100 liraya çıkartarak 5 yıllığına kiraladı. Kartepe’de uzun zamandır taksi plakaları ile ilgili tartışmaların ardından yapılan 4 durak ihalesinde ise 3 durak için mevcut işletmeciler ihaleye girerken, sadece bir durakta 2 istekli oldu. Sarımeşe’de bulunan taksi durağı için iki istekli yarıştı. Yarışta mevcut durağı kullanan taksiciler kaybetti, ihaleye giren Emrah Yay en yüksek teklifi verdi.

5 YILLIĞINA DAHA O DURAKLARI MEVCUT İŞLETMECİLER ALDI

Kartepe eski belediye binasının yanında bulunan 32 araçlık taksi durağı için mevcut işletmeciler adına Musa Karabalık ihaleye girdi. 152 bin lira muhammen bedel ile kiraya çıkartılan durağın bedelini Karabalık 155 bin liraya çıkartarak 5 yıllığına kiraladı. Özdilek Alışveriş Merkezi’nin önünde bulunan 17 araçlık durak için mevcut işletmeciler adına Ergül Şirin ihaleye girdi. 81 bin lira muhammen bedel ile ihaleye çıkartılan durağın bedeli 85 bin liraya yükseltilerek kiralandı.

SARIMEŞE’DE 750 BİN TL TEKLİF

Maşukiye Semt Pazarı’nın yanında bulunan 15 araçlık taksi durağının ihalesine mevcut işletmeciler adına Uğur Özaslan katıldı. Özaslan 71 bin lira olan muhammen bedeli 75 bin liraya çıkartarak taksi durağını 5 yıllığına aldı. İhalede tek iki istekli olan durak Sarımeşe futbol sahasının yanında bulunan durak oldu. Mevcut işletmeciler adına Emrah Yay, mevcut işletmecilerin karşısında ise Can Türkol ihaleye girdi. 42 bin muhammen bedel üzerinde başlayan açık artırmada 5. turda çekilen olmadı. 5. turun ardından verilen yazılı tekliflerde Can Türkol 750 bin, Emrah Yay ise 650 bin lira teklif verdi.

5 ARAÇ SATILDI

Taksi duraklarının ihalesinin ardından ekonomik ömrünü doldurmuş çekme belgesi olan 5 aracın satış ihalesi yapıldı. Kapalı zarf usulü ile yapılan ihaleye Abdülkerim Bayram katıldı. Bayram 120 bin lira muhammen bedel ile ihaleye çıkartılan araçları 120 bin 600 liraya aldı.

26 Şubat 2020 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Taksici - Aynı şaibeli durumlar başiskele ilçesindeki durak ihaleleri içinde geçerlidir. Önceki ihaleler bireysel yapılırken yeni ihalelerde neden grup şartı koşuldu? Başiskelede symbol avm taksi durağının ihalesi yapılalı 2,5 ay olmasına rağmen halen diğer durakların ihalesi neden yapılmadı? Taksi plakalarının gayriresmi sahipleri araştırılsın lütfen. Çoğunluğu siyasi geçmişi olan veya siyasilerle yakın ilişki içinde olanlar. Büyükşehir Belediyesinin biran önce bu yanlıştan dönmesi lazım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Şubat 13:47
01

Taksici - Şaibeli usulsüz yapılan bir ihaledir. Belediyenin bir an evvel bu yanlışı düzeltip olması gerektiği gibi adil bir şekilde ihale yapmalıdır. Aksi takdirde vebali çok ağır gelecektir hakları yenen mağdur taksiciler var.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 26 Şubat 17:47