Reklamı Kapat

Andız, “AKP’li meclis üyelerinin düştükleri gülünç durumu şaşkınlıkla izliyorum”

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Türkiye’deki tüm Belediyelere örnek olacak Sosyal bir Uygulamayı hayata geçiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e AKP’li İzmit Belediye Meclis üyelerinin tutumunu eleştirdi.

Deniz Karamert- Bilindiği üzere İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’te yaşayan vatandaşların nikah ve düğün salonlarından eski tarifeye göre yüzde 90 indirimli faydalanmaları ve şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşların düğün salonlarından ücretsiz faydalanması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na öneride bulunmuştu. Komisyondan gelen onay bugün meclisten geçerek onaylandı. Artık İzmit Belediyesine ait olan nikah salonlarında sembolik olan 1 TL alınacak. Ancak bu örnek uygulamayı hayata geçiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i sert bir dille eleştiren AKP’li İzmit Belediye Meclis üyeleri düğün salonlarının AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin kararı ile tamamen ücretsiz olduğunu söylemişti. Bunun üzerine bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, “15 yıl boyunca yönettiği İzmit’te böyle bir uygulamayı teklif dahi etmeyen AKP yöneticilerinin düştüğü gülünç durumu herkes gibi şaşkınlıkla takip etmekteyim” dedi.

ANDIZ, “OYUNCAĞI ELİNDEN ALINMIŞ ÇOCUK GİBİSİNİZ”

Açıklamasında bildiğiniz gibi Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet Türkiye’deki tüm Belediyelere örnek olacak sosyal bir uygulamayı bugün itibariyle hayata geçirmiştir diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Hayata geçirilen bu uygulamayla artık İzmit’te düğün salonları “1TL”olmuştur. Ancak gerçekleştirilen ve herkesin takdir ettiği bu uygulama bugünkü Meclis Toplantısında da görüldüğü gibi; AKP’yi memnun etmemiş adeta oyuncağı elinden alınmış bir çocuk gibi sen yapmadın - ben yaptım tartışmasına dönüştürülmüş ve kent gündemi bu kadar olumlu bir olayda AKP tarafından saatlerce meşgul edilmiştir” dedi.

ANDIZ, “MECLİS ÇOĞUNLUĞUNA SIĞINAN ALGI OPERASYONU YAPMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bunu kabullenmenizi elbette ki beklemiyoruz diyerek sözlerine devam eden Andız, “Ancak; 31 Mart itibariyle İzmit Halkına Herkesi Gülümsetme sözü veren Belediye Başkanımızın teklif ettiği projeleri hayata geçirirken Meclis Çoğunluğunuza sığınan bir algı operasyonu yapmanıza asla izin vermeyeceğimizi de bilmenizde fayda görüyorum. 15 yıl boyunca yönettiği İzmit’te böyle bir uygulamayı teklif dahi etmeyen AKP yöneticilerinin düştüğü gülünç durumu herkes gibi şaşkınlıkla takip etmekteyim” diye konuştu.

ANDIZ, “MAKSAT ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK”

Andız, “İyi niyetin tamamen dışında yapılan açıklamaların bir o kadar da samimiyetten uzak olduğunu bugün gerçekleştirilen diğer ilçe belediye Meclis toplantılarında Partimiz Meclis Üyeleri tarafından verilen Bulundukları ilçelerdeki düğün salonlarının da ücretsiz olarak kullanılması önergelerimizin AKP tarafından red edildiğinin de bir kez daha altını çizmekte fayda görmekteyim. Yani anlayacağınız maksat Üzüm Yemek değil. Her zamanki gibi Bağcıyı dövmek. Şüpheniz olmasın ki yaşattığınız tüm olumsuzluklara rağmen partimiz halka hizmet yolundan asla taviz vermeden yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı.

KARTEPE, KÖRFEZ VE BAŞİSKELE’DEN ORTAK SÖYLEM “ORASI İZMİT”  

İzmit Belediyesinde nikah salonlarının 1 TL olması sonrası yaşanan bu gelişmenin ardından Kartepe, Körfez ve Başiskele Belediyelerinin bugün gerçekleşen meclis toplantılarında CHP ve İyi Parti meclis üyeleri ortaklaşa verdikleri soru önergesi ile aynı uygulamanın kendi belediyelerinde de olmasını da teklif etti. Ancak üç belediyeden de teliflere olumsuz yanıt verilerek orası İzmit denildi.

04 Aralık 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.