Reklamı Kapat

Ellibeş, "Cumhurbaşkanını taşıma sırası bizde"

AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı 64’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’ni gerçekleştirdi.

+28
Haber albümü için resme tıklayın

Deniz Karamert- AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 64’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisine yoğun katılım oldu.

YOĞUN KATILIM 

Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatının 64’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Danışma Meclisine AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Yöneticileri, Kartepe Kadın Kolları Başkanı Emine Tandoğan Özdemir ve yönetimi, Kartepe gençlik Kolları Başkanı Emre Aydın ve yönetimi, Ak Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık, Ak Parti Kartepe eski İlçe Başkanı Hasan Kandaz, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve yönetimleri ve istişare kurulu üyeleri katıldı.

YILMAZ, “AK PARTİ BİR DAVA PARTİSİDİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kartepe 64’ncü Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisinin açılış konuşmasını Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz yaptı. Yılmaz, “Ak Parti’nin en büyük gücü milletimizin derdiyle dertlenen bir parti olmasıdır. İletişim ve samimiyetimizin artarak devam etmesini diliyorum. Derdimiz Kartepe’ye hizmettir. Kartepe çok daha güzel olacak. Rabbim birlik ve beraberliğimizi güçlendirsin. Ak Parti bir dava partisidir. Aslolan davadır, onun büyüklüğü karşısında hiçbir şeyin önemi yoktur. Ak Partili insan her şeyden önce bir hizmet insanıdır. Ak Parti siyaseti her şeyden önce bir terbiye tevazu hareketidir. Ak Partili kardeşim hiç bir zaman kendisini partisinin önüne koymaz kendini partisinden önemli görmez” dedi.

KOCAMAN, “AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN BAŞARISINI HER GEÇEN GÜN İLERLETİYORUZ”

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Bugün Danışma Meclisimizin 64’ncüsünü gerçekleştiriyoruz. Kolay değil nice yıllar geçti. Ama şu bir gerçek ki her toplantımızda salondaki bu coşkuyu, bu enerjiyi hiçbir zaman kaybetmedik. Bugün belediye başkanlığı yapıyorsak en büyük emek geçmişte bu davaya sahip çıkan kıymetli büyüklerimizin sayesindedir” dedi. Konuşmasına teşekkür bölümüyle devam eden Başkan Kocaman ilk olarak Kartepe eski Belediye Başkanları Şükrü Karabalık ve Hüseyin Üzülmez’e yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür eden Başkan Kocaman, şuana kadar Kartepe’ye ne yaptıysak, Kartepe’de yapılan her hizmette Tahir Başkanımızın imzası vardır” diye konuştu. Son olarak Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz’a teşekkür eden Başkan Kocaman, “Kıymetli başkanımızla çok güzel başarılı çalışmalar yapıyoruz. Siyasette de uzun yıllar beraber çalıştık. Birlik beraberliğimiz hala devam ediyor. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı” dedi. Konuşmasına göreve geldiği kısa süre içerisinde yaptıkları hizmetleri aktararak devam eden Başkan Kocaman, “Geçmişten bugüne gelen Ak Parti belediyeciliğinin başarısını her geçen gün ilerletiyoruz “ ifadelerini kullandı.  

BÜYÜKAKIN, “15 YILDA KARTEPE’YE 551 MİLYON HARCANMIŞ, 417 PROJE TAMAMLANMIŞ”

Bir önceki Danışma Meclisinde kendisine iletilen eksik ve şikayetleri not aldığını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Geçen danışma toplantısında ilettiğiniz eksik ve şikayetleri not aldık. Onlarla ilgili ne yaptığımızı anlatmak istiyorum” diyerek yapılan çalışmaları sunum halinde aktardı.  2004-2019 yılları arasında Kartepe’ye yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Büyükakın, “Kartepe’ye bu zaman içerisinde 551.164.130 TL harcanmış, 417 proje tamamlanmış. (Spor tesisleri, tamamlanan içme suyu hattı, sosyal tesisler, alt yapı çalışmaları, köylere hizmet vb.) Bu yapılan hizmetleri arada hatırlatmakta fayda var. Çünkü yapılanları unutuyoruz” dedi. Kartepe dağınık bir yerleşim bölgesi diyen Başkan Büyükakın, “ Özellikle beldelerin birleşmesinden sonra en çok alt yapı çalışması yapılan, İSU’nun en çok girdiği ilçe Kartepe. En çok asfalt yardımı Kartepe’ye yapıldı. Kartepe’de kamulaştırmaya 27 trilyon ödemişiz. Bazı çalışmalar imar planlarındaki sıkıntıdan dolayı yapılamıyor. İmar planında düzeltme yapıldığında bu çalışmalara da başlayacağız. İlçenin genelinde 12 bin ton asfalt sağladık. Gözümüzden kaçan bir yer olduysa onları da en kısa zamanda tamamlarız” diyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ELLİBEŞ, “SEÇİMDEN SEÇİME SİYASET YAPAN PARTİ DEĞİLİZ”

Büyükakın’ın ardından son olarak Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş konuşma yaptı. Danışma meclislerimizin bizler için anlamını hepimiz biliyoruz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Ellibeş, “İl yönetimi olarak bu organizasyonları hassasiyetle yapmaya devam ediyoruz. Göreve geleli 6 ayımız doldu. İlk tur danışmalarımızın ardından ikinci tura bu akşam başladık. İkinci turu 12 ilçede de yapacağız. İkinci turu ilk olarak Kartepe’de başlatıyoruz” dedi. Sürekli bir çalışma temposu içinde olduklarını söyleyen Ellibeş, “Kocaeli teşkilatı dinamik, istekli ve arzulu. Sürekli hareket halinde. Nihayetinde ortak bir sevdamız var. Bunun adı da memleket sevdası. Bu inançla bu heyecanla çalışıyoruz. Muhalefet bazen bu hareketliliği yadırgıyor. Bu AKP niye bu kadar hareketli diye. Aslında çok basit. Biz seçimden seçime siyaset yapan parti değiliz. Muhalefet partileri seçim zamanı siyasete başlıyor seçim olmayınca boş boş oturuyor” diye konuştu.

ELLİBEŞ, “NATO’NUN BİLE YÖNÜNÜ CUMHURBAŞKANIMIZ BELİRLEYECEK”

Her birinizin ve tüm Dünyanın kabul ettiği bir Dünya lideri genel başkanımız var diyen Ellibeş, “Nato da toplantı devam ediyor. Bu toplantıda merak edilen bir şey var. Acaba Türkiye nasıl bir tavır alacak, acaba Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne diyecek. Nato’nun bile yönünü yine Türkiye yani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek. Bu Dünya coğrafyasında bizler AKP ailesi olarak Türkiyemizin, gönül coğrafyasında umut bekleyen tüm insanların önderi ve lideri olan sayın Cumhurbaşkanımız alacağı kararların destekçisi, olacağız. Bizler Kocaeli teşkilatı olarak üzerimize düşen görevin bilincinde olup çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Sen ben yok biz var. Kimsenin adamı değiliz. Sadece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız” dedi.

ELLİBEŞ, “BU ÜLKE KİMSENİN KÖLESİ DEĞİL”

7. Olağan Kongre sürecine girdiklerini söyleyerek konuşmasına devam eden Ellibeş, “ Bizler teşkilat olarak liderimizin karizması fotoğrafı altında siyaset yaptık. Artık zaman bundan sonra bizlerin Cumhurbaşkanımıza daha güçlü destek verme zamanı. Daha aktif olacağız. Bize düşen görev bu. Sadece Kocaeli için değil Türkiye geneli için bu mesajı vermeliyiz. Teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanını taşıyacağız destek vereceğiz. Bazen diyorlar ya ülke olarak herkesle kavgalıyız.  Onların dediklerine evet deseydik mutlaka herkesle barış içinde yaşar gibi olurduk. Bu ülke kimsenin kölesi değil. Kimse bizi bükemez. Cumhurbaşkanımız da dik duruyor. Gücü de desteği de sizlerden, bizlerden alıyor. Haklarımızı koruduğumuz müddetçe bu saldırılar bitmeyecek. Ya köle gibi yaşayacak ya da başın dik durup yaşayacaksın” diyerek doğru şıkkın ikinci şık olduğunu söyledi. 

ELLİBEŞ, “ANA MUHALEFETİN DERDİ, KÜÇÜK HESAPLAR”

Dışarıya karşı verilen bu mücadelede iç siyasette yalnız olduklarını dile getiren Ellibeş, “Muhalefetin bir sorumluluğu yok mu? Var. Ülkemizin menfaatlerinde birlik olmalıyız. Ama ana muhalefet Cumhurbaşkanını ziyarete bir CHP’li gitmiş mi gitmemiş mi bunu konuşuyor. Onların derdi liderlik kavgası. Ülke bu kadar dışarıdaki dertlerle meşgulken ana muhalefetin derdi, küçük hesaplar. Bu kongre sürecinde Ak Parti teşkilatları olarak dün ve bugün olduğu gibi yarında beraber olmalıyız. Güçlü birlikteliğimiz onlara en güzel cevaptır” ifadelerini kullandı.

ELLİBEŞ, “KARTEPE ÖZELİNDE GÜNLÜK YAŞAMI AKSATACAK HİÇBİR EKSİĞİMİZ YOK”

Her teşkilatla buluştuğumda il başkanınız olarak huzurla ayrılıyorum diyen Başkan Ellibeş, “Kocaeli teşkilatları güçlü ve birlik içinde. Diğerlerinin ne yaptığı değil bizim ne yaptığımız önemli. Ak Parti Kocaeli ailesi ne yaptığını bilen bir yapıda. Hizmet dendiği zaman AK Parti akla geliyor. Kocaeli’de Kartepe özelinde günlük yaşamı aksatacak hiçbir eksiğimiz yok. Suyumuz akıyor, çöpümüz alınıyor. Parklarımız bahçelerimiz, sosyal alanlarımız hepsi tamam. Bundan yapılacaklar bitti sonucu çıkmasın. Ama yapılanları da unutmamak lazım. Ak Parti olarak hizmetle ilgili sınıfta kalmamız mümkün değil. Yerel ve genel iktidarlar olarak hizmet anlamında mükemmel bir notumuz var “ dedi.

 

03 Ara 2019 - 23:15 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.