Reklamı Kapat

SUMOTAŞ Marika Mehmet Top'a "Yıkılmayan Başkan" unvanını verdi

Suadiye’de 1993 yılında kurulan, 500’e yakın üyesiyle ilimizin en büyük nakliye kooperatiflerinden biri olan SUMOTAŞ kongresini tamamladı. Başarılı Başkan Marika Mehmet Top bir kez daha başkan seçildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Deniz KARAMERT - Kartepe İzmit Caddesi üzeri Sumotaş Sosyal Tesisleri'nde başlayan 491 üyesi bulunan Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (Sumotaş)’ın iki adaylı üçüncü olağanüstü kongresinde mevcut başkan Mehmet Top (Marika) ve Muharrem Topçu yarıştı. Musa Övünç, Aytekin Top, Kerim Kıvanç, Cengiz Türker’den oluşan divan huzurunda gerçekleşen Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (Sumotaş)’ın iki adaylı üçüncü olağanüstü kongresinde Marika Mehmet Top 105 oy alırken Muharrem Topçu ise 78 oy aldı. Böylece Marika Mehmet Top 4. kez başkan seçilerek güven tazeledi.

AÇIK OYLAMA İLE SEÇİM YAPILDI

491 üyesi bulunan Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin ( SUMOTAŞ) 3’üncü olağanüstü kongresi kooperatifin sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Marika Mehmet Top ile Muharrem Topçu’nun aday olduğu kongrede seçim açık oylama usulü gerçekleştirildi. Kullanılan 184 oyun 106’sını alan Marika Mehmet Top yeniden başkanlık görevine seçilirken, Muharrem Topçu ise 78 oy aldı.

“SUADİYELİ ANALARIMIZ HAKKINIZI HELAL EDİN”
Açık oylamayla gerçekleşen seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Marika Mehmet Top; “Bu her şeyden önce hizmet yarışıdır. Kongremiz, birlik ve beraberliğimizi sağlayan, kaynaşmamıza vesile olan gündür. Bu zamana kadar yönetimle elimizden geldiğince görevimizi layığıyla yapmaya çalıştık. Kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurduk. Sumotaş’ı bugünlere getiren önceki dönem başkanlarımıza ve emeği geçen tüm üyelerimize yapmış oldukları hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Sumotaş’a sahip çıkan Suadiyeli analarımıza, bacılarımıza da hakkınızı helal edin diyorum” ifadelerini kullandı.

"SEÇİMİN KAZANANI KAYBEDENİ YOK!"
SUMOTAŞ Başkanı Marika Mehmet Top, “Biz büyük bir aileyiz. Ailenin içerisinde bazen küslükler ve dargınlıklar olabilir. Fakat kol yen içinde kalır. Burada bizlerin amacı SUMOTAŞ’a hizmet etmektir. Bizim aramızda bazen ses yükseklikleri olabilir fakat biz güçlü bir aileyiz. Farklı görüşlere her zaman saygı duymak zorundayız. Memleketimiz, ilimiz, ilçemiz için kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizi destekleyen, desteklemeyen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Seçimin kazananı, kaybedeni yoktur. Hep birlikte SUMOTAŞ için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde farklı projelerimiz olacak, bunları da ilerleyen günlerde paylaşacağız” dedi.

MARİKA MEHMET TOP'UN LİSTESİ
Marika Mehmet Top

Mehmet Yılmaz

Nusret Adıgüzel,

Mustafa Semer

Adnan Bilaloğlu

Zekeriya Aktürk

Mehmet Atmaca,

DENETLEME
Fatih Ayvazoğlu, Fatih Özyılmaz, Mustafa Eryılmaz

MEHMET TOPÇU’NUN LİSTESİ
Muharrem Topçu, Salih Kara, Muharrem Türkel, Vedat Doğan, İsa Karataş, Mustafa Ayhan, Remzi Asker

DENETLEME
Fatih Göl Muharrem Doğan Süleyman Türeli

Ekli Dosyalar

30 Kasım 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.