Reklamı Kapat

Hürriyet Kocaelispor'un efsane yöneticileri ile bir araya geldi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Mehmet Sadık Efe’nin vefatının 16'ncı yıl dönümü nedeniyle bir araya gelen Kocaelispor'un eski yönetici ve futbolcularını misafir etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  Kocaelispor’un efsane yöneticilerinden Mehmet Sadık Efe’nin vefatının 16'ncı yıl dönümü kapsamında eski yönetici ve futbolcularla bir araya geldi. Etkinliikte Kocaelispor'un eski başkanlarından İsmail Kalkandelen, eski yöneticilerinden Metin Uçar, Özer Altan, Güngör Saner, eski futbolcularından İbrahim Yazıcıoğlu, Mahir Danabay, Müfit Şenkal, Kemal Türkeş, Ali Burul, Engin Tuncay, Bülent Baurman, Kamuran Akşar, Hüseyin Çakmak ile Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol yer aldı. 

"GEÇMİŞE SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Ziyarette konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit Unutmaz” etkinliklerimiz kapsamında Kocaelisporumuzun efsane yöneticilerinden Mehmet Sadık Efe’nin anma etkinliği düzenlemesi fikri paylaşıldığında hemen gerçekleştirmek istedik. Geçmişteki paylaşımlar ve anılar gelecek için çok ve kıymetli yol göstericidir. Bu anlamda elimizden geldiği kadar geçmişe sahip çıkmaya çalışıyoruz. Geçmişi bilemezsek, geçmişin anılarını yaşatamazsak geleceğe yön verememeyiz” dedi.

"GEÇMİŞ MÜCADELEYİ GELECEĞE TAŞIMAK"

Devamında Hürriyet, “Biz elimizden geldiği kadar Kocaelispor camiasına değer vermiş, ruh katmış ve kenti bir araya getirmiş kıymetli insanlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bugün hayatta olmayanları anmaya çalışıyoruz. Bu anmalar sadece vefat edenleri anmak değil, aslında o dönemi de anlamak, anlatmak ve o mücadeleyi de geleceğe taşımaktır” şeklinde konuştu.

29 Kasım 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.