Reklamı Kapat

Doğru yönlendirme sayesinde 3 yılda 24 madalya

Performans ve Test Analiz Merkezinde yapılan ölçümler sayesinde buz sporlarına yönlendirilen 4 öğrenci ulusal bazda yapılan yarışmalarda dereceler yaptı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğüne bağlı Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi sporcu bireyleri doğru kanalize ederek gelişimlerini olumlu etkilemeye devam ediyor. 2017 yılında Performans ve Test Analiz Merkezinde yapılan ölçümler sayesinde buz sporlarına yönlendirilen 4 öğrenci ulusal bazda yapılan yarışmalarda dereceler yaptı. Öğrenciler Büyükşehir Belediyesinin doğru yönlendirmeleri sayesinde 3 yılda toplamda 24 madalyaya kazanma başarısı gösterdi.

PERFORMANS VE TEST ANALİZ MERKEZİ YÖNLENDİRDİ

Henüz küçük yaşlarda çocuklarının sporla tanışmasını isteyen aileler çocuklarının fiziki özeliklerini öğrenmek ve hangi spor dalında başarılı olabilecekleri hakkında bilgi sahibi olmak için Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz olarak hizmet veren Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezine başvurabiliyor. 2017 yılında Doğan Ali Günel Safir Sarban Damla Abdurrezzak ve Kuzey Okanın aileleri de Merkeze başvurdu. Burada yapılan testlerden sonra öğrencilerin buz sporlarında başarılı olabilecekleri öngörüldü.

3 YILDA GELEN BAŞARILAR

Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezinde yapılan testlerden sonra buz sporlarına yönelen öğrenciler 3 yılda toplam 24 madalya kazanma başarısı gösterdi. Sporculardan Damla Abdurrezzak Anadolu Yıldızları Junior Buz Pateninde iki defa Türkiye 1.liği Federasyon Kupası Juniorde Türkiye 3.lüğü ve Türkiye Şampiyonasında ise 2.lik elde etti. Kuzey Okan ise Anadolu Yıldızları klasmanında kendi yaş grubunda üç defa Türkiye 1.liği elde ederken Doğan Ali Günel Başkent Kupasında Türkiye 3.sü oldu. Test Merkezinden düzenli olarak hizmet alan bir diğer sporcu Safir Sarban da il derecelerinin yanında Federasyon Kupasında ülke bazında 4.lük elde etti.

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI KEŞFETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezi sayesinde sporcuların henüz küçük yaşlarda hangi sporla ilgilenmesi gerektiğini tespit ettiğini belirten Kocaeli Buz Sporları Kulübü Başkanı Hüseyin Dizmen bu anlamda çocukların çok şanslı olduğunu ifade etti. Dizmen Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Sporcularımızı belli aralıklarla test analiz merkezi ve jimnastik alanlarında destekleyerek gelişimlerini olumlu etkilediler. Ölçümler sayesinde çocuklarımız hakkında bilgi sahip olduk ve onların yemeklerinden sporuna kadar her alanda ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. dedi.

BÜYÜKŞEHİRİN BİZE DESTEĞİ YÜKSEK

Sporculardan Damla Abdurrezzakın babası Erdal Abdurrezzak spora ve sporcuya Büyükşehir Belediyesinin çok destek verdiğini belirterek Bu sporda daha da ileriye gitmek istiyoruz. Birçok zorluğun üstesinden Büyükşehir Belediyemiz sayesinde geliyoruz. Tüm desteği için Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz. dedi.

PERFORMANS VE TEST ANALİZ MERKEZİ NEDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vinsan Tesisleri içinde yer alan merkezden herkes faydalanabiliyor. Sporcular Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğüne bağlı uzman personelin kontrolünde testlerden geçirilirken 46 farklı ölçüm ve testten geçen sporcuların antropometrik vücut ölçümleri testlerinin yanı sıra sürat çabukluk esneklik reaksiyon kas kuvveti denge ve dayanıklılıkları ölçülüyor. Test sonucunda minik sporcuların performans düzeyi raporlandırılarak kişisel gelişimleri destekleniyor. Sonuçların ardından sporcular özelliklerine göre spor yapabilecekleri uygun olan branşlara yönlendiriliyor.

10 Kasım 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.