Reklamı Kapat

DP İl Başkanı Nazlıgül, Katırcıoğlu’na boş işler ödülü verdi

DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ile ilgili olarak, “Biz Radiye Hanım’a boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Deniz Karamert- Demokrat Parti(DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül gündeme dair açıklamalarda bulundu. İl binasında gerçekleşen basın açıklamasına Başkan Nazlıgül’ün yanı sıra İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, Merkez Karar Kurulu üyesi Aynur Kurt, il yöneticileri Atilla Hatipoğlu, Hamza Koç, Ramazan Tekin, Mükerrem Ocakoğlu, Uğur Nurcan, Sait Özmüş ve Seher Eski yer aldı. Basın açıklamasında konuşan DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül Lösemi Haftası’na değinerek, “Öncelikle geçen hafta anne ve babalar için duygusal bir hafta. 2-8 Kasım Lösemi Haftası’dır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlara gelen hastalık bize gelsin diyoruz. Lösemiden hiçbir çocuğumuzu kaybetmememiz en büyük isteğimizdir” dedi.  

NAZLIGÜL, “KATIRCIOĞLU’NA İKİ SATIR SÖZÜMÜZ VAR”

Kocaeli’nin belli başlı sorunları var diyerek konuşmasına başlayan DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Sürekli olarak bu konuda uyarılarda bulunuyoruz. Radiye Sezer Katırcıoğlu hanım geçtiğimiz aylarda Kandıra’nın köylerinde karpuz keserken gazetelere poz verdi. Gölcük’ün 2 köyünde kestane toplarken ve pekmez kaynatırken fotoğrafları var. Bu hanımefendiye iki satır sözümüz var. Aslında bu sözlerimiz 12 milletvekilinedir. Bizim pekmez kaynatmaktan çok oradaki sıkıntıların çözümü ile ilgilenecek milletvekillerine ihtiyacımız var” diye konuştu.  

NAZLIGÜL,” KANDIRANIN SORUNLARINDAN HABERİ VAR MI?”

AK Parti’nin 2002’den beri yaptığı şovdur bu fotoğraflar aslında” diyen Nazlıgül, “Biz Radiye Hanım’a bu sebeple boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz. Kandıra’da karpuz kesti. Kandıra’nın sorunlarını biliyor mu acaba? Kocaeli’de hayvancılığın en çok olduğu yer Kandıra’dır. Kandıra’da kaçak kesim yapan bir mezbahane var. Kandıralılar devletten destek alabilmesi için ruhsatlı bir mezbahada kesim yapması gerekiyor. Oradaki insanlar Sakarya’da kestiriyor hayvanlarını. Bundan Radiye Hanım’ın haberi var mıdır acaba” dedi.  

SORUNLARA DEĞİNDİ

Kandıra’da bir devlet hastanesi var ama orada hastaya bakacak doktor yok diyerek sözlerini sürdüren Nazlıgül, “ Sıkıntılı durumlarda İzmit’e getiriyorlar hastalarını. Buradan nöbet tutmaya oraya giden doktorlar var. Hem doktorlara hem o insanlara yazıktır. Buradan oraya giderek hizmet veren doktor ne kadar verimli olabilir? Aynı şekilde Gölcük’te çok geride kalmış bir ilçemizdir. Oralarda gidip pekmez kaynatıp karpuz kesme şovunu yapacaklarına bu sorunlara yönelsinler” açıklamasında bulundu. 

NAZLIGÜL,” SÖZÜMÜZ TÜM MİLLETVEKİLLERİNE”

Gölcük’te yapılacak bir otoban var ve o da köylülerin arazisinden geçiyor” diyen Nazlıgül, “Bunu da bir oldu bittiye getirdiler. Kocaeli Bursa arasından geçen tek yol Gölcük’ten geçiyor ve bu yolun ıslah edilmesi gerekiyor. Bir otoban yolu beklemek yerine bu geçişlerin ıslah edilmesi gerekiyor. Köylü eksem mi ekmesem mi diye düşünüyor. Burada Radiye Hanım üzerinden gidiyoruz fakat tüm milletvekillerinedir bu sözümüz. Kandıra’nın ölüm yoluna başlandı buradan otogardan ama hala bir türlü bitirilemedi. Nereden tutsanız elinizde kalıyor. Bu sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerekiyor” diye konuştu. 

NAZLIGÜL,” İZMİT’TEN ATILANLARIN HEPSİ Mİ BÜYÜKŞEHİR’E İŞE GİRECEK”

Bu İzmit Belediyesi’nden işten çıkarılan muhtar olayı ile ilgili bir konu var diyen Nazlıgül,” Konu biraz soğudu aslında ancak ortada siyasi olarak oynanan bir oyun olduğunu düşünüyorum. İbrahim Efe siyasi bir oyuna kurban oldu çünkü AK Parti arkasında durdu ve büyükşehirde işe alındı. İbrahim Efe düzgün bir insandır severim fakat İzmit Belediyesi’nden işten çıkan birçok insan var. O halde bu insanların hepsinin büyükşehirde işe alınması mı gerekiyor? “ diye sordu.  

NAZLIGÜL, “İŞİNİ YAPAN İŞTEN ÇIKARTILMIYOR”

İbrahim Efe’ye bu öncelik neden tanınmıştır?diyen  Nazlıgül, “ İbrahim Efe haklı olsa hakkını iş mahkemelerinde arardı. Ben öyle bir şey duymadım. Muhtemelen AK Parti arkasında durdu ve siyasi bir oyuna piyon olarak kullanıldı. Şuanda İzmit Belediyesi’nde eski dönemden kalan birçok müdür var. Demek ki bütün AK Partililer işten çıkarılmıyor. İşini yapan insanlar işten çıkarılmıyor” ifadelerini kullandı.

09 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.