Reklamı Kapat

Başkan Hürriyet’ten 10 Kasım mesajı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Ölümünün 81. Yılında ebedi başkomutanımız Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürkü özlemle andıklarını belirten Başkan Hürriyet bağımsızlığın ve egemenliğin hem kahramanı hem de sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Ölümünden 81 yıl sonra bile Büyük Önder  fikirleri devrimleri ilke ve kararlılığıyla bizim çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma gerçek anlamda demokrasiye geçme kadın erkek eşitliğini sağlama sosyal hukuk devletini hayata geçirme ve kimsesizlerin kimsesi olma mücadelemize önderlik etmektedir.

Millet olarak bize düşen görev büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak Ülkemizi Atatürkün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaktır. Onun aydınlık yolundan kararlılıkla yürümek kurduğu Cumhuriyete değerlerine demokrasiye tam bağımsızlığa insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi başkomutanımız ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürkü aramızdan ayrılışının 81.yıl dönümünde saygı rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

08 Kasım 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.