Reklamı Kapat

Kartepe’de Meclis ikiye bölündü

Kartepe Belediyesi aylık olağan meclis toplantı saati Kartepe Belediye Meclis Üyelerini ikiye böldü.

Deniz Karamert- 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kartepe Belediye Başkanı seçilen Av. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleşen ilk meclis toplantısında oy birliği ile alınan kararla Kartepe Belediye Meclis toplantıları her ayın ikinci iş günü sabah 10.00 da yapılıyordu.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLMİŞTİ

Her ayın ikinci iş günü saat 10.00’da gerçekleşen Kartepe Belediye Meclis toplantısının saati Kartepe Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Sözcüsü  Erol Yılmaz’ın verdiği önergenin ardından oy birliği ile kabul edilerek yine her ayın ikinci iş günü saat 15.00’a alındı. 2019 yılı Ekim ayı meclis toplantısında alınan kararın ardından Kartepe Belediye Meclisi ilk olarak Plan ve Bütçe Komisyonu kararlarının görüşülmesi için Ekim ayı ikinci oturumunda ve ikinci olarak Kasım ayı Meclis toplantısında saat 15.00 da toplandı.

ŞİMDİDEN MECLİSİ İKİYE BÖLDÜ

Meclis toplantısının saat 15.00’a alınmasının ardından iki kere toplanan Kartepe Belediye Meclisinde, meclis saati şimdiden meclis üyelerini ikiye böldü. Kararın oy birliği ile alınmasına rağmen meclis üyelerinin bir kısmı meclis saatinin tekrar sabah saatlerine alınmasını saat 15.00’ın çok geç bir saat olduğunu dile getirirken, bazı meclis üyeleri de sabah işlerini hallettiklerini saat 15.00’ın iyi bir saat olduğunu savundu.

MERAKLA BEKLENİYOR

Kış saati uygulaması ile havaların erken kararması ve bu nedenden dolayı çalışanların işte bulunma zaman diliminin azalmasından kaynaklanan sorunların oluşması göz önüne alınarak yeniden bir değişime mi gidecek yoksa son belirlenen saat olan 15.00 da mı kalacak.  Meclis üyelerini şimdiden ikiye bölen Kartepe Belediye Meclis saatinin tekrar değişip değişmeyeceği merakla bekleniyor.

07 Kasım 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.