Reklamı Kapat

MHP’li meclis üyeleri muhtar ödeneklerini sordu

Kartepe Belediyesi 2019 yılı Kasım ayı Meclis toplantısında MHP’li meclis üyeleri muhtarların sorunlarını içeren soru önergesi vererek yazılı cevap istedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Deniz Karamert- Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleşen Kartepe Belediyesi 2019 yılı Kasım ayı Meclis toplantısında MHP’li Meclis üyeleri Faruk Cengizhan ve Kerem Yılmaz, ilçedeki muhtarların sorunlarını içeren soru önergesi verdi, yazılı cevap talep etti.

MUHTARLARI GÜNDEME TAŞIDILAR

Muhtarlara ödenek konusunu gündeme taşıyan MHP’li meclis üyeleri; “İlçemizde 32 mahalle muhtarına belediye tarafından belirli bütçe ayrıldı mı? Muhtarların kırtasiye giderleri karşılanıyor mu, karşılanıyorsa ne sıklıkta yapılıyor? 2020 Plan ve Bütçesinde ilçemizde görev yapan 32 mahalle muhtarına ödenek ayrıldı mı? “ diyerek soru önergesi verdiler, yazılı olarak cevaplandırılmasını talep ettiler.

KANUN DA VAR

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun “Mahalle ve yönetimi” başlıklı 9’uncu maddesinin üçüncü fıkrasında;
“Belediyenin, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar; kararlarında mahallelinin ortak isteklerini göz önünde bulundurur ve hizmetlerin mahallenin ihtiyaçlarına uygun biçimde yürütülmesini sağlamaya çalışacağı”, hükme bağlanmıştır. 5393 sayılı Kanunu’nun yukarıya alınan 9 uncu maddesinin 3 üncü fıkrasında, muhtarlıkların ihtiyaçlarının karşılanması hususunda belediyelere, ayni yardımın yanı sıra, bütçe imkânları ölçüsünde gerekli desteği sağlama görev ve yetkisi de verilmiştir. Bu duruma göre belediyeler, muhtarlıkların ihtiyaçlarının karşılanması hususunda, ayni yardımın dışında gerekli desteği de sağlayabilirler.

05 Kasım 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Kartepe Lee - Show time ?

Arkadaş sen değil misin 2020 bütçesini 15 Ekim'de meclis toplantısında kabul eden?

Soruya bak ! Sorana bak !

29 Ekim'de muhtarlar ile yaşanan protokol krizini kesin olarak önleyecektir bu kırtasiye yardımı işi.

Liyakat liyakat diye yırtınıyor bütün siyasetçilerimiz.

15 gün önce neye oy verdiğinden haberi dahi yok.

Pes artık! Yuh artık!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Kasım 13:33