Reklamı Kapat

Başkan Sezer 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yayınladığı mesajda 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü ve Bayramını kutladı.

Başkan Sezer mesajında 21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval Gazetesinin Agâh Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesi olarak çıkarılmasının yıldönümü her yıl Gazeteciler Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamanın yanı sıra toplumsal sorunları dile getirme üzerinde düşünülmeyen konuları tartışmaya açma yeni görüş ve önerilere fırsat tanıma demokrasinin işlerliğine katkı sağlama gibi pek çok sorumluluğu yerine getiren basın mensupları bu zor ve fedakârlık isteyen görevi layıkıyla yapmaya toplumun gözü kulağı olmaya devam etmektedir.

Halkın haber alma hakkı ve özgürlüğü adına yapılan bu zor ve özveri gerektiren mesleği icra eden gazetecilerimiz kamuoyu adına hassas ciddi ve önemli konularda gündem oluşturabilen tarafsız güvenilir ve basın ahlak kurallarına uyma gayretiyle toplumsal kalkınmanın sağlanmasında da önemli bir yere sahiptir.

Edindikleri bilgiyi ilkeli ve doğru bir şekilde kamuoyuyla paylaşan meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle çalışmaya gayret gösteren başta Gölcük ve ilimizde görev yapan gazeteciler başta olmak üzere ülkemizdeki bütün basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Gününü ve Basın Bayramını kutlar meslek hayatlarında başarı ve kolaylıklar dilerim dedi.

21 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.