Reklamı Kapat

İmamoğlu, “İkinci seçim memleket için demokrasi mücadelesiydi “

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Deniz Karamert- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu beraberinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile birlikte İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti. Ziyarette CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediyesi eski Başkanı ve eski Milletvekili Erol Köse, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Milletvekili Sefa Sirmen, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İl Yöneticileri, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve yönetimi, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve CHP ve İYİ Parti Meclis Üyeleri de yer aldı.

ODADAKİLERLE TEK TEK TOKALAŞTI

Makam odasına gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu odada bulunanlarla tek tek tokalaştı. Ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan hürriyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kemençe, plaket ve İzmit pişmaniyesi hediye etti. Ziyarette basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu, “İki seçimle göreve gelmiş bir belediye başkanıyım. İkinci seçimin memleket için bir demokrasi mücadelesine dönüştüğünü biliyoruz. Ama günün sonunda demokrasi kazanmıştır. Onun da kıymetini biliyorum” dedi. İmamoğlu makamdan ayrılmadan önce partililerle öz çekim yaptı. 

HÜRRİYET, “BANA GÜÇ VERDİLER”

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Öncelikle tüm İzmitlilerin huzurunda Ekrem Başkanıma ve Tanju Başkanıma teşekkür ediyorum. Onları İzmit’te ağırlamaktan büyük onur duyduk. Hoş geldiler, iyi ki geldiler. İki kıymetli belediye başkanımın yanımda olması bana ayrıca güç verdi. Büyükşehir desteği görmek bizim için önemli. Başkanımız bize söz vermişti İzmit’e mutlaka en kısa zamanda geleceğim diye. Sağolsun sözünü unutmadı. Bugün burada bizlerle birlikte. Güzel işler yapacağız hep birlikte. Çok zorlu koşullarla bu başarıları elde ettik. Ama bu burada kalmayacak el birliği ile Türkiye’de sosyal belediyecilik, halkçı belediyecilik, insanımızın hayatına dokunan, insanımızın yüzünü güldüren, gülümseten belediyecilik ve hizmetlerle başarılı olacağız inşallah. Burada da bir kardeşleri var. Onlar büyüklük yaptı, önce geldiler. Bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İMAMOĞLU, “SIKI DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ “

Fatma başkanımızın bizim için ayrı bir yeri var diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yıllar sonra Kocaeli’de İzmit’te belediye başkanlığını kazanmış olması bizim için çok özel bir durum. Bu özel durumda bizim hele hele kapı komşumuz olan İzmit Belediyemizle sıkı dayanışma içinde olmamız gerekir. O bağı köprüyü en üst seviyede kurmamız gerekiyor. Elbetteki bütün belediyelerimizde bunu yapacağız. Bunun yanı sıra tüm belediyelerin başarılı olmasını istiyoruz. Sadece CHP’li belediyelerin değil. Yerel yönetimlerin en üst seviyede başarı elde etmeleri önemli. Başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük kentlerin başarılı olması aynı zamanda Türkiye’yi de harekete geçirecek bir takım öncü işlere imza atabiliyor. İstanbul’un kıymetinin farkında olan birisiyim. Bu manada atacağımız her adımın Türkiye’yi ilgilendirdiğinin farkında olan bir belediye başkanlığı dönemini İstanbul’da yaşatmak istiyorum. İnşallah da bunu başaracağız. Halkımızla düşüneceğiz, karar vereceğiz. Ve görecekler ki bir şehir çok daha rahat yönetiliyor, çok daha doğru kararlar alınabiliyor. 21. Yüzyılın bize gösterdiği ve emrettiği üslup budur. Diğer anlayışların buna yönelmesi gerekiyor. Tam da biz o noktadayız. Başkanıma teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun” dedi.

İMAMOĞLU, “SORUMLULUKTAN KAÇMAYACAĞIM”

Biz biraz kademeli seçim dönemi yaşadık diyen İmamoğlu, “İki seçimle göreve gelmiş bir belediye başkanıyım. İkinci seçimin memleket için bir demokrasi mücadelesine dönüştüğünü biliyoruz. Ama günün sonunda demokrasi kazanmıştır. Onun da kıymetini biliyorum. Demokrasinin güçlenmesi için bazen bazı yerlerde olması gereken noktalarda olmam gerektiğini biliyorum. O bakımdan o sorumluluktan da kaçmayacağım. Her zaman kararlı bir şekilde bu sorumluluğumu yerine getireceğim. Varsa bir haksızlık hukuksuzluk ona karşı mücadele etmek zorundayız. Umarım ülkemiz, memleketimiz iyi olur. Bunu da hep birlikte başarırız “ ifadelerini kullandı.

19 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.