Reklamı Kapat

Hatipoğlu'dan Kocaelili gazeteciye hakaret davası

Özellikle Ramazan ayında yaptığı televizyon programlarından aldığı yüksek miktardaki ücretlerle gündeme gelen Nihat Hatipoğlu, Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi M. Tanzer Ünal’a “hakaret” davası açtı.

Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi M. Tanzer Ünal’ın bir süre önce kaleme aldığı köşe yazısı dava konusu oldu.  Özellikle Ramazan ayında yaptığı televizyon programlarından aldığı yüksek miktardaki ücretlerle gündeme gelen Nihat Hatipoğlu, Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi M. Tanzer Ünal’a “hakaret” davası açtı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Gazeteci M. Tanzer Ünal’ın “Diyanet İşleri Başkanı kim olmalı?” başlıklı köşe yazısında Nihat Hatipoğlu ile ilgili kullandığı ifadeler suç unsuru sayıldı. Ünal hakkında Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Hazırlanan iddianamede “Onur, şeref ve saygınlığı rencide edici hakaret suçuna vücut veren ifadelerin bulunduğu tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

TANZER ÜNAL NE YAZMIŞTI?

Tanzer Ünal’ın söz konusu köşe yazısında, “Aslında din adamı demek zor, ne yapalım öyle deniyor. Bana sorarsanız İslam’a bu kadar kötülük yapan bir ilahiyatçı az bulunur. Bana sorarsanız yaptığı düpedüz din ticareti. Anlattıklarına dikkat edin, içinde ne Kuran var ne de İslam! Diyanet, din adına şaklabanlık yapma yeri olmamalı” demişti.

UZLAŞTIRMAYI KABUL ETMEDİ

Söz konusu suçlamanın uzlaştırma kapsamında olduğu ancak tarafların uzlaştırmayı kabul etmediği öğrenildi.  Savcı Esra Sivri Bodur, Ünal’ın belirli haklardan yoksun bırakılarak cezalandırılmasını talep etti.

17 Ekim 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.