Reklamı Kapat

Candemir isyan etti

Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan, kişiliğiyle, tavrıyla, sevilen sayılan bir isim olan Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, kendisine eleştiri adı altında yapılan hakaret dolu haberlere isyan etti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Deniz Karamert- 80 yıllık Kocaeli Barosu’nun ilk kadın başkanı seçilerek Kocaeli tarihine imza atan, kişiliğiyle olduğu kadar, duruşuyla da takdirleri üzerine toplayan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, kendisine eleştiri adı altında yapılan, terör örgütleri ile ilişkilendirildiği hakaret dolu haberlerin ardından isyan etti. Maksadını aşarak yapılan bu haberlerin ardından oldukça ağır bir dille sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Candemir’e paylaşımının altına kentin birçok kesiminden büyük destek geldi.

TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİLENDİRİLEN HABERLERE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Bazı basın kuruluşları tarafından adeta linç girişiminde bulunulan Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’i isyan etme noktasına getiren haberlerin ardından Candemir, sosyal medya hesabından oldukça ağır bir dille paylaşımda bulundu. Babasının Kıbrıs Barış Harekâtına katılan Gazi bir Mehmetçik olduğunu dile getiren Candemir, vatan ve bayrak sevgisini kimsenin sorgulayamayacağını belirtti. Kendisini terör örgütleri ile ilişkilendiren bu haberlere ateş püskürdü.

Candemir’in isyanını dile getiren o paylaşımı;

“Kaleminden zehir damlayan kendini gazeteci sayan soytarı benim Babam Kıbrıs Barış Harekatına katılan Gazi bir Mehmetçik idi. Sana vatan ve bayrak sevgimi açıklamak zorunda mıyım? Benim adımın yanına terör örgütü  PKK-PYD yi koymak şeref yoksunluğu ile tiraj derdine çare bulamazsın. Gazetende köşeni doldurabilecek kadar bilgi ve zeka yeterliliğine sahip olmayan sen , Barış Pınarı harekatında hayatını bu vatan için hiçe sayan Mehmetçiğin adını ağzına alamayacak vicdansızlıkta sadece  dedikodu ve magazin gazeteciliği yapan,insanların şeref ve haysiyetini  lekelemeye çalışan kocaman bir hiçsin.Haddini bil diyeceğim ama o fikirsel ve zihinsel imkanın yok”

KENTİN BİRÇOK KESİMİNDEN DESTEK MESAJI YAĞDI

Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’in bu paylaşımının altına ise kentin büyük birçok kesiminden destek mesajı geldi. İşte o destek mesajlarından bazıları;

Basar Deger: Üzme kendini kimin kim olduğunu herkes bilir.

Nurdan Sarıbay: Sevgili Bahar Başkanım lütfen canınızı sıkmayın..”Meyve veren ağaç taşlanır “ deyimi demek ki boşuna söylenmemiş...Biz seninle her zaman gurur duyuyoruz. Sevgiler...

Sureyya Kosar: Sayın Baro Başkanım sizin şahsınızda Kocaeli Barosunun vatan ve millet sevdasını tartışmak kimsenin haddi değildir. Gazeteci olmak için önce insani ve vicdani değerleri taşıyor olmak gereği vardır. Bu nitelikleri barındırmayan kişilere cevap verilmesi bile onlara bir değer atfedilmesine neden olur ki buna değmez.

Yalçın Tunçbilek: Başkanım babanızın Gazi olduğunu, madalyasını aldığınızı ve hatta yakında gaziler derneğinin sizi ziyarete geleceğini de biliyoruz. Bir asker kökenli olarak derim ki biz kimseye kendimizi ispata çalışmıyoruz, tek gayemiz çektiğimiz her eziyetin karşışığı vatan evlatlarının bu topraklarda gülüp eğlenmesi. Hüzün isteyenlere gülüp geçiniz.

Gökhan Bozkurt: Bahar Başkanım siz bu vatan için de, bu vatanın evlatlarının hukuku için de gözünüzü kırpmadan canını bile verecek kadar yiğit bir insansınız. Duruşunuz, tavrınız, tarzınız tüm genç hukukçulara ve yurttaşlara örnek olsun. Ben sizinle aynı dönemde Baro Başkanlığı yapmaktan da meslektaş olmaktan da onur duyuyorum. Bazı türler, gazi evladı, gerçek vatansever bir kadın Baro Başkanını ne hazmedebilirler ne anlayabilirler. Sonuna kadar yanınızdayız. Cahiller, yobazlar ve omurgasızlar bir yerlere mesaj verme kaygısı taşırken, siz hep vatan, millet ve adalet kaygısı taşımaya devam edeceksiniz. İyi ki varsınız.

Tugay Östürk: Sıkmayın canınızı başkanım. Sizi, Kocaeli Barosunu, babanızı ve babanızın cenazesindeki askeri töreni Kocaeli halkı biliyor. Bilmeyenler ve bilmek istemeyenler ancak fitne fesat çıkartmak isteyenlerdir.

Zekıye San: Gazetecilik adına hukuksuz etik olmayan iletisim bilisim yayınları yapan kim olursa olsun kınıyorum iftira ve densizlik basın adı altında ayaga düsmüs igrencliktir...yıl mayin ve galeye almayın...bu tip yazıları.

12 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.