Reklamı Kapat

Engelliler İçin E-KPSS Kursu Cumartesi günü başlıyor

Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yürüttüğü faaliyetlerle engellilerin sosyal ve kültürel hayatın içinde yer almasını sağlıyor.

Bunun yanında eğitim noktasında da önemli destekler veriyor. Bu kapsamda engelli vatandaşların Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlığı için E-KPSS kursu bu yılda yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle yapılacak kurs 12 Ekim Cumartesi günü Saat 10.00da Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde başlayacak.

BAŞKAN HASAN BAT BİLGİ VERDİ

Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat yaptığı açıklamada E-KPSS kurslarımız bu hafta başlıyor. Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacak kurs Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle gerçekleşecek. E-KPSS kurslarında Türkçe Matematik Atatürk İlkeleri Türkiye Coğrafyası Kültür ve Medeniyetler Temel Yurttaşlık Türkiye ve Dünya ile ilgili temel ve güncel konularda eğitim verilecek dedi.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK DESTEĞİ DE VAR

Açıklamasına devam eden Bat E-KPSS kursu kapsamında engelli bireylere sınav öncesi periyodik aralıklarla kursiyerlere psikolojik danışmanlık ve rehberlik motivasyon ve sınav stresi ile başa çıkma eğitimleri de verilecek. Sınav sonunda kursiyerlere E-KPSS tercih danışmanlığı hizmeti verilerek tecrübe paylaşımı yapılacak. Kursiyerlerimiz gelirken yanlarında engelli sağlık kurulu raporu fotokopisi diploma fotokopisi veya son sınıf öğrencileri için öğrenci belgesi ve kimlik fotokopilerini getirmeleri gerekiyor. Karamürsel ve Başiskele ilçelerindeki engelli kardeşlerimiz de Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezindeki kursumuza katılacaklar dedi.

11 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.