Reklamı Kapat

Yaman TV5’te gündemi değerlendirdi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman önceki gün Ankara merkezli TV5 televizyonunda Türkiye ve Kocaeli gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

İçişleri Komisyonu üyesi Macaristan Dostluk Gurup Başkanı ve Güneydoğu Bölge Kordinatörü AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman önceki gün TV5 Genel Koordinatörü Atıf Özbeyin sunduğu Siyaset Analizi programına konuk oldu. Özbeyin sorularını samimiyetle cevaplandıran Yaman Türkiye ve Kocaeli gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

BARIŞ PINARI OPERASYONUNU DEĞERLENDİRDİ

Programda yaptığı konuşmasında öncelikli olarak Türkiyenin gerçekleştirdiği Barış Pınarı operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yaman  Bölgenin önemine değinerekTürkiyenin sınır güvenliğini sağlayarak koridor oluşturmak istediklerini operasyonda Türkiyenin dersine çok iyi çalıştığını ve ne yapacağını çok iyi bildiğini söyledi. Bölgenin terör unsurlarından arındırılması sonrasında ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların bu alanlara yerleştirleceğini belirtti.

TÜRKİYE MAZLUMLARIN UMUDUDUR

Operasyondan başarılı bir şekilde çıkılıcağına yürekten inandığını söyleyen Yaman ekonomik anlamda yaşanan daralmanın da yapılan çalışmalar neticesinde kısa sürede düzeleceğini ve ilerleyen süreçte Türkiyenin tekrar istikrarlı bir şekilde hedeflerine yürüyeceğini ifade etti. Bizim ikinci bir vatanımız yok diyen Yaman Türkiyenin mazlumların umudu olduğunu belirterek Türk ordusunun en az zaafiyetle ve sivil halka zarar gelmeyecek şekilde operasyonu tamamlayacağını söyleyerek Mehmetçiğe başarılar diledi. Operasyonun Afrin operasyonundan daha kısa süreceğini de ekledi. Trumpın mesajlarını da değerlendiren Yaman Trumpın Amerikada ki seçimlere yönelik manipülatif söylemler kullanarak gündem yaratmaya çalıştığını söyledi.

KIZILCAHAMAM KAMPINI DEĞERLENDİRDİ

Daha sonra Kızımcahamam Kampın da değerlendiren Yaman 29.su gerçekleşen istişare toplantısında teşkilatların revizyonu gündeme alındı Cumhurbaşkanımızla görüşmek isteyen vekillerimiz orda görüşmeler yaptı. Bakanlarımız da yapılan çalışmalar ile ilgili olarak vekil arkadaşlarımıza sunumlar yaptılar.dedi.

TÜRKİYENİN YENİ ANAYASAYA İHTİYACI VAR

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili de açıklamarda bulunan Yaman Türkiyenin yeni Anayasaya ihtiyacı var. Cumhurbaşkanlığı sistemi tam olarak hayata geçmedi ve yaşanan aksaklıkların giderilmesi ile daha da işlevsel hale gelecek. Türkiyenin istikrarı için Cumhurbaşkanlığı sisteminin hayata geçmesi önemlidir. Çalışmalar sürmektedir. Ancak Türkiyenin talihsizliği dünyada ekonomik bir sıkıntı yaşandığı bir sürece geldi. Onun için çalışmalarda bir yavaşlama söz konusu. Ancak ilerleyen süreçte hızlanarak Cumhurbaşkanlığı sisteminin tam manasıyla hayata geçecek.

AK PARTİ BÜYÜK HİZMETLER YAPTI

AK Partinin 17 yılda yaptığı hizmetlere de değinen Yaman AK Partinin 17 yılda çok büyük hizmetler yaptığınıduble yollar havaalanları üniversiteler yapılan hizmetlerle insanların yaşam koşullarının çok ciddi oranda düzeldiğini belirterek Birileri fitne yaparak bizi ve Cumhurbaşkanımızı yıpratmak istiyor. Türkiyeye düşmanlık yapanların tek gayesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın gitmesi. Dünyaya verdiği derslerle Türkiyenin eski Türkiye olmadığını cesaretle ifade eden ve dünya beşten büyüktür diyen bir Cumhurbaşkanı olarak tüm dünyada büyük bir hayranlık uyandırmıştır. Dediğim gibi birileri fitne yaparak partimize zarar vermek istiyor. AK Parti ailesi olarak bunlara izin vermeyeceğiz.dedi.

YEREL SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

Yerel seçimlere de değinen Yaman yerel seçimlerde AK Partinin bir başarısızlığı olmadığını yüzde 51in üzerinde oy aldığını ancak Türkiyenin gözbebeği olan İstanbul ve Ankaranın kaybedilmesine fazlasıyla üzüldüklerini belirtti. Halkın kararına saygı duyduklarını ve gereken mesajı aldıklarını belirterek bir sonraki seçimde AK Partinin bu illeri geri alacağını söyledi. Belde kongrelerimiz yılbaşına kadar bitecek ardından ilçe ve il kongrelerimiz yapılacak.

KOCAELİ VE DİLOVASI

Kocaeliye de değinen vekil Yaman Kocaelinin eşsiz birçok güzelliği yaşama imkanı sunan huzurlu ve tüm Türkiye için örnek teşkil eden bir şehir olduğunu belirtti. 16 Sanayi bölgesi 36 limanı 2 denizi olan bir şehir.Havaalanı olan yeşil bir şehir.Türkiyenin sanayi devleri de burada. Dilovasına da değinen Yaman Dilovası geçmişte önemli oranda kirliliğe mahkum edilmişti ancak AK Parti iktidarı ile ortaya koyulan samimi çabalar ve çalışmalar ile kirlilik ciddi oranda düştü. Dilovası hakkında yanlış bir algı var. Sanayinin getirmiş olduğu kirlilikler var elbette. Ama bunları en aza indirmek için ilgili kurumlarımız çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Biz geldiğimiz günden bugüne dek hiçbir OSBnin kurulmasına izin vermedik. Dilovasının önemli bir sorunu olan Kömürcüler OSBnin kaldırılması için de bakanımız söz verdi. Akabinde de önemli adımlar attık.Net bir dille ifade ediyorum.Kömürcüler OSB kalkacak.Yeni belediye başkanımız ilçemizin gelişmesi için çok çaba sarfediyor. İyi niyetli ve samimi bir arkadaşımız ve Dilovasına çok şey katacağına yürekten inanıyorum.

ERDOĞAN GİTSİN DİYENLERİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORLAR

Ali Babacanın öncülüğünde kurulması beklenen parti ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yaman Yeni partilerin kurulması demokrasimiz için bir kazanımdır. Ancak yıllarca partimizde önemli görevlerde bulunmuş arkadaşların AK Partide isteyipte yapamadıkları ne var da yeni parti kurma çabasına girdiler onu anlamış değilim. Biz halka hizmeti kendisine şiyar edinmiş bir partiyiz.Yaptıklarımızla da bunu ispatladığımıza inanıyorum.Yeni kurulacak olan partinin Recep Tayyip Erdoğan gitsinde nasıl giderse gitsin diyenlerin değirmenine su taşımaktan başka bir şey yapmayacağı aşikardır. Ve geçmişte AK Partiden ayrılanların ve parti kuranların da sonlarının nasıl olduğunu hatırlatmakta fayda var.dedi.

YAMAN VATANDAŞLARIN SORULARINI YANITLADI

Programın sonuna doğru programın yapımcısı Atıf Özbey Türkiye genelinden çok sayıda soru geldiğini belirterek vatandaşların sorularını Yamana iletirken Yaman soruları tek tek yanıtladı. 

11 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.