Reklamı Kapat

Karamürsel Belediye Başkanı, CHP'li Taşdemir'e kağıt fırlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısında ortalık gerildi. Engin Taşdemir’e sinirlenen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Engin Taşdemir’e kağıt fırlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu salonunda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak Başkanlığında yapılıyor. Meclis Toplantısında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Engin Taşdemir’in açıklamalarına cevap verdi. 

BİR DAHAKİ SEFERE RENKLİ KUTUCUKLARLA HAZIRLARIZ

Sözlerine, “Daha düne kadar muhtar bile olamaz diyen bir liderin partisi olduğumuz için muhtarla ile en iyi çalışıyoruz” diyerek başlayan Yıldırım, “Stratejik plan gökten ayet ile inmiyor. Stratejik plandaki geçmiş dönemdeki başarılar ortada. Kayıp denen 15 yılın ardından anlının akı ile çalışan bir belediye başkanın ardından bu şekilde konuşmak hiç iyi değil. Tabi ki stratejik planın şekil yönünden incelenmesi ayrı bir memnuniyet. Cumhurbaşkanlığının bize sunduğu stratejik planlamalara uygun. Biz sizleri kendimiz gibi sandığımız ve algılayacağınızı düşündüğümüz için başlıklar ile yazıldı. Bir daha ki sefere renkli kutucuklar ile hazırlarız. 

MUTLULUK GÖRECELİ

Bizler sahada çalışan insanlarız diyen Yıldırım, “Siyasetçi dediğiniz kendinden emin olur. Stratejik planlamada kayıp olarak adlandırılan dönemde yüzde 92’lik bir başarı var. Mutluluk soyut bir kavramdır. Engin Bey’in nasıl mutlu olacağını bilmem. Engin Bey nasıl mutlu olacağını bize söylerse onu da mutlu ederiz. Sizler iktidara yürüyeceğinizi ifade ediyorsunuz. Yollar yürüyerek aşınmaz. Yürüyeceğiniz çok yol var.” İfadelerini kullandı.

GERİ DÖNMEK HEDEFİMİZ OLMADI

Konuşması sırasında stratejik planın oy birliği ile meclisten geçeceğini öğrenen Yıldırım, “Engin Başta söylesene diyerek esprili bir şekilde Engin Taşdemir’e sataştı. Yıldırım sözlerinin devamında, “Allah’a Hamd olsun ki bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmaların karşılığını aldık. Belli dönemlerde bazı sıkıntılar ile karşı karşıya gelebiliriz. Önümüzdeki günlerde bazı ekonomik sıkıntıları öngörmek zorundayız. Ancak mevcut konumdan geri düşmek asla hedefimiz olmamalı.” Dedi. 

İŞ BEĞENMEME SORUNU

Taşdemir’in işsizlik sözlerine değinen Yıldırım, “İşsizlik konusundan bahsedildi. Kocaeli’de işsizlik sorunu yok il beğenmem sorunu var. Bu kadar büyük bir kentte sanayicilerin işçi bulamadığına biz şahidiz. Kafasına belli bir işi kodlayan kişilerin işsizim diye gezmesini anlamıyoruz. Herkes belediyede çalışmak istiyor. Bir çok iş imkanı varken gençlerimiz işleri beğenmez hale geldi. Kendi istekleri doğrultusunda bir nesil oluşturmaya çalıştıra tipler gençliğimizi yapay bir dünyaya doğru sürüklüyor. Bu doğrultuda stratejik planın hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKIYOR

Yıldırım’ın ardından tekrar söz alan Taşdemir, “Kendisinin bu plana 1 saat ayırıp okuyup okumadığını çok merak ediyorum. Ben buna 10 günümü verdim, hazırlık yaptım. Kendisinin kibirinin ve hırsının vicdanının önüne geçmiş olduğunu gördüm. At gözlüğüyle bakıyor. Oylamada evet oyu kullanacağımızı zaten belirttik. 

KAĞITLAR FIRLATILDI

Taşdemir’in sözleri sonrası sinirlenen Yıldırım stratejik plan kağıtlarını fırlattı. “Engin Bey burada konuşurken, istediği iğnelemeleri yapacak sonra çıkıp biz söyledikten sonra bizi suçlayacak. Kibir sahibi kendisidir” dedi.

10 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.