Reklamı Kapat

İptal edilen “Eşme Ayva Festivalinin” ayvaları Mehmetçiğe gönderilecek

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, bu hafta sonu gerçekleştirecekleri ancak Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla iptal ettikleri “Eşme Ayva Festivalinin” ayvalarının Mehmetçiğe gönderileceğini söyledi.

Deniz Karamert- Kartepe Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu yapacağı “Eşme Ayva Festivalini” hava muhalefeti dolayısıyla bu hafta sonuna ertelemişti.  13 Ekim Pazar Günü,  üçüncüsünü düzenleyeceği Eşme Ayva Şenliği’ni bu kez de Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla iptal etti. Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, festival için ayrılan bütçenin tamamı ile Eşmeli Ayva üreticilerinin eşsiz lezzetteki ayvalarını satın alıp, Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edeceklerini açıkladı.

AYVALAR MEHMETÇİĞE

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Barış Pınarı Harekatı haberi sonrasında Eşme Muhtarımız, meclis üyelerimiz, ayva üreticilerimiz, birim müdürlerimiz ile hep birlikte istişare ederek, ortak akıl ile Suriye sınırımızdaki terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı “Barış Pınarı Harekatı” sonrasında sadece bu seneye özel ayva şenliğimizi iptal etme kararı aldık. “ Millet, Bayrak, Ezan, Vatan”,  bu dört değerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti olarak bizim dokunulmazlığı olan tartışmasız kutsallarımızdır. Vatanımızın bağımsızlığı, siyaset üstü ve milletçe topyekün mücadele edeceğimiz her şeyin üzerinde olan bir konudur. Bu sebeple, şenlik için ayırdığımız bütçenin tamamı ile Eşmeli Ayva üreticilerimizin eşsiz lezzetteki ayvalarını satın alıp, Türk Silahlı Kuvvetlerimize teslim edeceğiz” şeklinde konuştu. 

KOCAMAN “DUALARIMIZ MEHMETÇİĞE

Sözlerinin sonunda Belediye Başkanı Kocaman “Bu vesile ile tüm Eşmeli hemşerilerimizin göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür eder, Suriye sınırımızda, vatan ve bağımsızlık mücadelesi için canını ortaya koyan Mehmetçiğimize, operasyonu yöneten komutanlarımıza, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bir mensubuna Rabbimden kolaylık ve muvaffakiyetler dilerim. Tüm harekat birliklerimizin bölgede terör unsurlarının zerresi kalmayıncaya kadar temizleyerek, eksiksiz, sağ salim ve zaferle yurda dönmeleri için Kartepeli hemşerilerimiz ve Türk Milleti olarak duacıyız. Rabbim vatan evlatlarımızın yar ve yardımcıları olsun” dedi.

10 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.