Reklamı Kapat

AK Parti Kartepe'de kulisleri hareketlendiren isim kim?

AK Partide teşkilat seçimleri ile birlikte hareketlenen siyasi kulislerde pek çok isim ilçe başkanlığı için konuşuluyor. Ancak İlçe Başkanlığı için birçok isim konuşulurken o isim gündeme hiç gelmemişti ta ki bugüne kadar. Sokaktan gelen duyumlara göre Kartepe’nin bir abiye ihtiyacı olduğu, toparlanmanın da o isimle sağlana bilineceği dilden dile konuşulur oldu.

Deniz KARAMERT - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, büyük kongre tarihinin bir yıl erkene alınması talimatından sonra, 7 Ekim startıyla siyaset kulisleri yeniden hareketlendi.  AK Partide teşkilat seçimleri ile birlikte hareketlenen siyasi kulislerde pek çok isim ilçe başkanlığı için konuşuluyor. Ancak İlçe Başkanlığı için birçok isim konuşulurken o isim gündeme hiç gelmemişti ta ki bugüne kadar. Sokaktan gelen duyumlara göre Kartepe’nin bir abiye ihtiyacı olduğu, toparlanmanın da o isimle sağlana bilineceği dilden dile konuşulur oldu.

“O İSİM YİNE KANDAZ’DIR DİYORLAR”

Kartepe siyasetinin tecrübeli ismi Hasan Kandaz’ın adı ilçe başkanlığında son günlerde en çok konuşulanlardan. AK Parti Kartepe’de 3 dönem ilçe başkanlığı yapan ve bu üç dönemle her seçim sonrası ustalık vasfını daha da eline alan Hasan Kandaz’ın ismi, teşkilat tarafından yeniden gündeme getiriliyor. Kandaz’ın yeniden başkan olmasını isteyen mahalle teşkilatları ve üyeler, “Tecrübesi ve birikimiyle bu ilçeyi düzene sokacak olan isim yine Kandaz’dır” diyor.

ADAY OLACAK MI?

Parti disiplininden hiç kopmayan Kandaz’ın verilen görevden kaçmayacağı etrafı tarafından dile getirilirken aynı zamanda Kandaz’ın kendini emekliliğe alıştırmaya çalıştırdığı da söyleniyor. Ancak siyaset bu bugün ne olacağı, yarına ne getireceği belli değil. Kandaz tekrar adaylığı düşünür mü, düşünmez mi henüz net bir bilgi yok. Görünen o ki, AK Parti Kartepe’de bu usta isim başkanlığa aday olmasa da, delege ve yönetim listelerinde söz sahibi olacak belli ki.

10 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.